x
Hırvatistan

Vize İşlemleri

Hırvatistan

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 20

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

Hırvatistan Vize Başvurusu, Konya

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Konya şubesi aracılığıyla yapmak istediğiniz Hırvatistan Schengen vize başvurularına ait güncel, detaylı ve gerekli bilgilerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Konya Ereğli, Akören, Hadim, Yalıhüyük, Derebucak, Selçuk, Ilgın, Bozkır, Kadınhanı, Halkapınar, Derbent, Meram, Cihanbeyli, Hüyük, Emirgazi, Sarayönü, Kulu, Doğanhisar, Karapınar, Çumra, Karatay, Seydişehir, Taşkent, Yunak, Altınekin, Güneysınır, Tuzlukçu, Ahırlı, Beyşehir, Çeltik ve Akşehir ilçelerimiz başta olmak üzere Karaman, Isparta, Afyonkarahisar, Niğde ve Kırşehir gibi çevre illerimizden gerçekleştireceğiniz Hırvatistan vize başvurularına ilişkin tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kimlere Gerekir? Konya

Hırvatistan Schengen vize başvurusunda bulunacak olan ziyaretçilerimizin Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaporta sahip olması halinde vize almalarına gerek olmadan Hırvatistan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri ise Macaristan seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli olan bir Hırvatistan vizesi almaları gerekir. 

Hırvatistan hükümeti bazı durumlarda Türkiye vatandaşları için bazı vize muafiyetleri uygulamaktadır. Bunlar şöyledir:

 • Geçerliliği olan 2 ya da 2’den fazla girişi bulunan bir Schengen vizesine sahipseniz,
 • Geçerliliği olan 2 ya da 2’den fazla girişi bulunan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Bulgaristan ve Romanya vizesine sahipseniz, Hırvatistan seyahatinde bulunabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Konya şubesi tarafından aşağıda belirttiğimiz başlıklar altında Hırvatistan vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan belge listelerine yukarıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun başlık bulamadıysanız ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (332) 225 40 20 numaramızdan ya da konya@eagvs.com adresimize e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu, Konya

Hırvatistan vize başvurusu için en gerekli olan belge Hırvatistan vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlanırken internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında girilen eksik,hatalı ya da gerçeğe uymayan bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konuda destek sağlayarak gerekli olan bilgi girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlarlar.

Hırvatistan vize başvuru formunu buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Konya

Hırvatistan vize başvuruları yaklaşık olarak 15-21 iş günü içerisinde sonuçlanır. Bu süre ortalama zaman belirtmekle birlikte, dönemsel yoğunluklar, ek belge talebi ve resmi tatiller gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamak istemiyorsanız, seyahatinizden en az gün 45 önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz. 

Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır? Konya

Tüm ülkelerin uyguladığı gibi, Hırvatistan hükümetinin de vize başvuruları için uygulamış olduğu bazı aşamalar ve prosedürler bulunmaktadır. Kurumumuz aracılığı ile sizler için bu aşamaları sırasıyla listeledik.

 • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizlerle görüşme sağlayarak, sorular yönelterek hangi amaç için seyahatte bulunacağınızı belirler.
 • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konaklama süreniz, mesleki ayrıntılarınız ve gerekçenize göre konsolosluk yetkilileri tarafından sizden istenen belgelerin listesi tarafınıza sunulur. Belgelerinizi hazır hale getirirken, istenen belgelere nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Otel rezervasyonu ve seyahat sigortası gibi seyahatinizde gerekli olacak bazı belgelere ofisimizden hiç çıkmadan sahip olabilirsiniz.
 • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Bize ulaştıracağınız yetkililerimiz tarafından teslim alınır ve uzmanlarımız tarafından incelenerek kontrol edilir. Belgelerinizin hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. 
 • Hırvatistan Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Başvurunuzdaki özet olma niteliği ve Hırvatistan konsolosluğu tarafından ilk incelenen belge özelliğine sahip olan Hırvatistan vize başvuru formunu doldurmak, ayrı bir deneyim ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konu da son derece tecrübe sahibi olmakla beraber size gerekli destekte bulunarak formunuzu hazırlar. Size geriye kalan tek şey imzalamak olur. 
 • Hırvatistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınması için gereken ön şart başvuru ücretinin ödenmesidir. Başvuru ücreti ise; konsolosluk harcı, hizmet bedelimiz, işlem ücretlerimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır.
 • Randevunuzun Alınması: Hırvatistan vize başvuruları randevu esasına göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşme yaparak, sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar. 
 • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Hırvatistan vize başvurularının işleme alınması için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izinizin verilme sürecinde bir yetkilimiz sizi karşılar ve onun rehberliği sayesinde bu aşamayı hızlıca sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. Randevunuzun işleme alınması, dosyanızın teslim edilmesi gibi gereken diğer işlemler arka planda yetkililerimiz tarafından yürütülür.
 • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu zaman yaklaşık olarak 15-21 gün sürmektedir. Konsolosluk yetkililerinin değerlendirmenizi başlatmasının ardından yetkililerimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Dosyanızla ilgili tüm gelişmelerden aranarak bilgi sahibi edilirsiniz.
 • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun sonuca bağlanmasıyla birlikte yetkililerimiz pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve arayarak sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimizden alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Hırvatistan Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Konya

Denizli, Muğla, Antalya, Sakarya, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, İzmir, Aydın, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Kütahya, Uşak, Manisa, Burdur, Düzce, Yalova ve Çanakkale illerimizde yaşayan ziyaretçilerimizin Antalya, İstanbul, Bursa ve İzmir şubelerimizle temasa geçmeleri gerekmektedir. Diğer illerde yaşayan ziyaretçilerimiz ise Ankara ve Gaziantep şubelerimizden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Hırvatistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';