x
Estonya

Vize İşlemleri

Estonya

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 10

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Estonya Vize Başvuru, Trabzon

Değerli Trabzon ili ve çevre il ziyaretçilerimiz, Estonya vizesi hakkında gerekli bilgileri paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz

Sayfamızın devamında Trabzon il ve çevre illerinden yapacağınız Estonya seyahati vizesi için ihtiyaç duyulan gereken bilgilileri sizlere 2022 yılı güncel vize işlemeleri hakkında gerekli bilgileri sunacağız.

Trabzon Euroasia Global Visa Services olarak; Çaykara ,Of,Maçka, Köprübaşı, Akçaabat, Hayrat, Sürmene, Beşikdüzü, Vakfıkebir, Şalpazarı, Çarşıbaşı, Tonya, Yomra, Araklı, Dernekpazarı, Arsin, Düzköy, Ortahisar ilçelerimiz ve Giresun, Rize, Gümüşhane, Bayburt gibi çevre illerden yapacağınız Estonya vize başvurusu işçin sizlere hizmet ediyoruz. 

Trabzon ili ve çevre illerden yapacağınız Estonya vize başvuru hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (462) 215 60 10 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da trabzon@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? Trabzon

Değerli seyahat severler, bordo pasaporta sahipseniz yolculuğunuz öncesinden vize almanız gerekli bir işlemdir. Eğer seyahat edeceğiniz pasaport türünüz Yeşil, Siyah ve Gri ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre koşuluyla vizesiz Estonya’ya seyahat edebilirsiniz. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın vize işlemlerini yapmaları için Trabzon’daki ofisimize bekleriz. 

Eğer lacivert pasaporta sahipseniz vize işlemelerinizin gerçekleştirilmeyecektir. Sahip olduğunuz pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olması gerekmektedir. 

Estonya D Vizesi (Ulusal) Nedir? Trabzon 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sahip olduğunuz pasaport ile vizesiz seyahat edecekseniz bu sürenin 90 günden fazla olamaması gerekmektedir. Eğer bu süreyi aşan bir seyahat planınızı varsa D vizesi almanız gerekmektedir. D vizesi yapacağınız yolculuğun uzun bir konaklama olacağını belirtir. Örneğin; aile kurma, iş kurma veya öğrenim görmek gibi. 

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Trabzon 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, seyahat ederken bir amaca göre işlem yapılması gerektiği belirtmek isteriz. Sizlere aşağıda linkler halinde seyahat kategorileri sunacağız. Bunlardan hangisi seyahatinize uygun bir gerekçe ise işlemelerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Işte sizler için hazırlanan kategoriler şöyledir;

Sayın ziyaretçilerimiz, yukarıda sizlere sunduğumuz kategorilerden bir tercih yapmakta zorlandıysanız; seyahat edeceğiniz gerekçenin hangi kategoriye ait olduğuna karar veremediyseniz uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (462) 215 60 10 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da trabzon@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

DİKKAT! 

Değerli misafirlerimiz, Estonya seyahati dışında başka ülkelere geçiş ile seyahat edecekseniz en uzun konaklama süreniz Estonya olmalıdır. Eğer seyahat süreleriniz aynı ise ilk konaklama yeriniz Estonya olmalıdır. Yani ilk burada konaklama yapıp, diğer ülkelere eşit süreli seyahat edebilirsiniz. 

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Trabzon 

Değerli misafirlerimiz, işlerinizin nasıl gerçekleşeceğini burada sizlere adımlar halinde sunacağız. Sizler için gerekli bilgileri bu adımların açıklamalarında belirttik. Bilgileri takip ederek gereken işlemleri buradan öğrenebilirsiniz. 

  1. Estonya Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Dilekçesi: Değerli ziyaretçilerimiz, ilk işlem olarak vize başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Ardından seçtiğini kategori ile ilgili gerekli belgeleri hazırlayıp bize iletebilirsiniz. İlettiğiniz belgeler uzmanlarımız tarafından incelenir. Yanlış ya da eksik evrak olduğu durumda sizlerle iletişime geçilerek durum düzeltilmiş olur. Bu adım bittikten sonra diğer işlemelere geçilir.
  2. Parmak İzi Sürecinin Takibe Alınması: Sayın ziyaretçimiz, hazırlanan evraklar ve başvuru formu ardından ülke vize onayını vermek için sizden parmak izinizin taranmasını ister. Vize almak için bu mülakatın yapılmasının şart olduğunu belirtiler. Eğer son 5 yıl içerisinde bir Schengen vizesi çıkartmadıysanız bu işlemin yapılması zorunludur. Ülkenin böyle bir mülakat sizleri tabi tutma nedeni sahte kimlik ile vize başvurusunu engellemek içindir. Bunun için uzmanlarımız konsolosluktan sizlerin uygun olduğu bir tarihte görüşme talep eder. Hazırladığımız evraklar ve dilerseniz bir temsilcilimiz ile mülakata gidersiniz. Görüşme sırasında olabilecek her sorun için sizlere eşlik eden temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz. Konu hakkında sizlere gerekli açıklamaları yapar ve yardımda bulunur. 
  3. Vize Başvuru Ücretini Ödenmesi: Sayın ziyaretçilerimiz, işlemlerinizin geçerlilik kazanması için vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Vize ücreti konsolosluk harcı ve verilen hizmetlerin bedeli olarak kabul edilmektedir. Sizlere yapılan hizmet ve çıkarılan evrakların masrafları gibi belirtilen nedeneler vize ücretinde değişikliğe neden olabilmektedir. Konu hakkında çalışan ekibimizden daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (462) 215 60 10 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da trabzon@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 
  4. Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Sayın ziyaretçilerimiz, sizlere 3 adımda verilen bilgilerden sonra son aşamaya gelmiş bulunmaktayız. Yapılan bütün işlemler gerçekleştirildikten sonra konsolosluğun vereceği olumlu karar beklenir. Bu süre zarfında konsolosluk işlemler için ek belge talebinde bulunabilir. Sizlere bu konu hakkında yardımcı olarak istenilen evrakları konsolosluğa iletiriz. Yapılan işlemler ardından, konsolosluğun verdiği olumlu karar durumunda pasaportunuzu hazırlayıp sizlerin belirttiği adrese teslim edilebiliriz ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabileceğinizi belirtiriz.

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Trabzon

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Estonya vizesinin çıkış süresi normal şartlarda 10-12 iş günüdür. Ama ülkenin belirli tarihlerde kapalı olan konsolosluğu, resmi tatillerin kutlanması ya da ülkenin ekonomik ve siyasi durumu gibi nedenler bu sürecin uzamasına neden olabilir. Herhangi bir sorun ile karşılaşmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı öneririz. 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz Trabzon ili ve çevre illerden yapılacak olan Estonya vizesinin başvurusu hakkında sizlere gerekli bilgileri vermiş bulunmaktayız. Bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aklınıza takılan bir soru olduğunda, daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (462) 215 60 10 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da trabzon@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

EAGVS ailesi olarak siz değerli seyahat severlerimize renkli yolculuklar dileriz! Seyahatsiz kalmayın.

Estonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';