x
Estonya

Vize İşlemleri

Estonya

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Eposta

bodrum@eagvs.com

Estonya Vize Başvuru , Bodrum

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Estonya seyahatinizin hakkında gerekli bilgileri paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz. 

Sayfamızın devamında 2023 yılı güncel vize işlemelerin nasıl yapılacağı hakkındaki gerekli bilgileri sunacağız. Sayfamızı takip ederek gerekli bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. 

Bodrum şubesi olarak Denizli, Burdur ve Muğla gibi çevre illerden yapılacak olan Estonya vize başvurusu için sizlere hizmet sunuyoruz. İlçe ve çevre illerden vize almak isteyen sayın yolcularımız daha kapsamlı bilgi almak isterseler uzmanlarımızla görüşme sağlayabilirler. Uzmanlarımızı +90 (252) 275 01 04 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da Bodrum@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? Bodrum

Değerli seyahat severlerimiz, bordo pasaporta sahip iseniz seyahatiniz için vize almanız gerekmektedir. Yeşil, Siyah ve Gri pasaporta sahip yolcularımız 180 gün içerisinde 3 ayı aşmayan süre zarfında yolculukları için vize almaları gerekmemektedir. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın vize işlemlerini yapmamız için Bodrum’daki şubemize bekleriz. 

Ek bilgi olarak, sahip olduğunuz pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olması gerektiğini belirtiriz ve eski lacivert pasaportlar ile işlemlerinizin yapılmayacağını bildiririz.

Estonya D Vizesi (Ulusal) Nedir? Bodrum 

Değerli ziyaretçilerimiz, vizesiz yapacağınız seyahatin 3 ayı aşacağını düşünüyorsanız seyahatiniz için D vizesi almanız gerekmektedir. D vizesinin çıkarılmasının sebebi seyahat edeceğiniz ülkede konaklama sürenizin fazla olması. Ülkede eğitim görme, aile kurma ya da iş kurma gibi yapacağınız seyahatler için kullanır. D vizesi almak isteyen seyahat severlerimizi Bodrum’daki şubemizi ziyaret etmemelerini bekleriz. 

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Bodrum 

Değerli ziyaretçilerimiz, Estonya seyahatinizin için gerekçe gösterilen bir kategori ile işlemlerinizi yapmamız gerekmektedir. Bunun için sizlere belirli kategoriler ile işlemlerinizi yapacağınız. Aşağıda bu kategorileri linkler halinde sunacağız. Seyahat tercihinize göre seçim yapmanızı isteriz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir;

Sizler için yukarıda hazırladığımız kategorilerden hangisinin seyahatinize uygun bir gerekçe olduğunu düşünmüyorsanız ya da seyahatinize uygun bir gerekçe bulamadıysanız uzmanlarımızdan bu konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (252) 275 01 04 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da Bodrum@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlerden aldıkları bilgi dahilinde sizlere seyahatinize uygun kategoriyi belirtirler. 

DİKKAT! 

Değerli misafirlerimiz, ek bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Eğer Estonya dahil olmak üzere başka ülkede seyahat edecekseniz en uzun süre Estonya da konaklamanız gerekmektedir. Seyahat edeceğiniz ülkelerde eşit günde konaklama yapacaksanız ilk seyahat yeriniz Estonya olması zorunludur. Estonya’dan başlayıp diğer ülkelere seyahat ederek konaklama yapabilirsiniz. 

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Bodrum

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, işlemlerinizin nasıl ilerleyeceğine dair gerekli bilgileri sizlere adımlar halinde açıklayacağız. Aşağıdaki adımları takip ederek konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

  • Estonya Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Dilekçesi: Değerli ziyaretçilerimiz, belirlenen seyahat gerekçeniz ile birlikte ilk işlem olan vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Vize başvuru formu doldurulmayan işlmelr geçerlilik kazanmayacaktır. Bununla birlikte seçtiğiniz kategoriye dair sizlerden gerekli görülen evrak ve belgeler talep edilir. Sizler bunları ofisimize ulaştırırsınız. Bizlere ulaşan evraklar incelenir eksik ya da yanlış bilgiler olduğu taktirde düzenlenmesi gerektiğini belirtmek için uzmanlarımız sizlerle iletişime geçer ve çıkan sorunu çözmenize yardımcı olurlar. Düzeltilmiş olan durum ardından diğer adıma geçebilirsiniz. 
  • Parmak İzi Sürecinin Takibe Alınması: Sayın ziyaretçimiz, istenilen evraklar dahilinde seyahat edeceğiniz ülke vize alabilmeniz için sizden parmak izi taranmasını mülakatına tabi tutar. Eğer son 5 yıl içerisinde bir Schengen vizesi almadıysanız bu mülakat sürecinde bulunmakla yükümlüsünüz. Yapacağınız mülakatın amacı, ülkeye sahte kimlik ile girişlerin önlemek içindir. Bu işlemler için konsolosluktan bir görüşme talep ederiz. Sizlerin tercih ettiği bir tarihte dilerseniz bir temsilcimiz ve hazırlanan dosyalar ile birlikte mülakata giderseniz. Olabilecek herhangi bir sorun, merak ettiğiniz işlemler için size eşlik eden temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz. Temsilcimiz sizlere gereken konuda yardımcı olabileceklerini belirtiriz. 
  • Vize Başvuru Ücretini Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, vize ücretinin ödenmesi zorunlu bir adımdır. Aldığınız hizmet, konsolosluk harç ücreti gibi nedenler vize ücretinin ne kadar olduğunu belirler. Değişiklik gösteren vize ücreti hakkında daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan konu hakkında gerekli açıklamaları yapmalarını isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (252) 275 01 04 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da Bodrum@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Sayın ziyaretçilerimiz, ödediğiniz vize ücreti ardından yaptığınız vize başvurusunun onaylanması beklenir. Konsolosluktan gelecek haber ile sizlere bilgilendirme yapılır. Bu süre içinde konsolosluk ek evrak talebinde bulanabilir. Sizlere konu hakkında yardımcı olarak istenilen ek evrak konsolosluğa iletilir. Yapılan işlemler ardından gelen olumlu karar ile pasaportunuzu hazırlayıp sizlerin istediği adrese teslim edilebiliriz ya da sizler ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Bodrum

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Estonya vizesinin çıkış süresi normal şartlarda 10-12 iş günü olarak belirtilir. Ülkenin bazı nedenlerinden dolayı bu belirtilen süre uzayabilir. Ülkenin politik ve ekonomik durumu, ülkenin resmi tatilleri konsolosluğu kapatması gibi nedenler bunlara birer örnektir. Eğer bunlar gibi süreci uzatacak sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Değerli Bodrum ve çevre illerden yapılacak olan Estonya vize başvurunuz hakkında gerekli açıklamaları bizlerden öğrenmek istediğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Gerekli konular hakkında daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabileceğinizi unutmayız. Sizlere her konuda yardımcı olacaklarını belirtmek isteriz. Uzmanlarımızı +90 (252) 275 01 04 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da Bodrum@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Sayın ziyaretçilerimiz, EAGVS ailesi olarak siz değerli seyahat severlerimize renkli yolculuklar dileriz! Seyahatsiz kalmayın. 

Estonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';