x
Estonya

Vize İşlemleri

Estonya

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 59

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Estonya Vize Başvuru, Bursa

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Estonya seyahatinizin için gereken vize işlemlerin ve süreçlerinin verileceği bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. 

Sayfa devamından alacağınız vizenin çıkış süresi, ücreti vizenin süreç gibi önemli bilgileri sizlere sunacağız. 

Bursa şubesi olarak Orhaneli, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Yıldırım, İznik, Karacabey, Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, ilçelerimiz başta olmak üzere Bilecik, Yalova, Sakarya ve Kocaeli gibi çevre illerimizden yapılacak olan Estonya vize başvurunuz için sizlere hizmet sunuyoruz. Çevre iller ve ilçeler hakkında daha detaylı bilgi almak için uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (224) 322 01 59 numaralı telefondan arayabilir ya da bursa@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? Bursa

Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat sahip olduğunuz pasaport türüne göre farklılık göstermektedir. Bordo pasaporta sahip iseniz seyahatiniz için vize almanız gerekmektedir. Yeşil, Siyah ve Gri pasaporta sahip yolcularımız 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre diliminde vizesiz Estonya seyahatinde bulunabilirler. Yapacağınız seyahatin 90 günden fazla olacağını belirtiyorsanız seyahatiniz için D vizesi almanız gerekmektedir. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın vize işlemlerini tamamlamak için Bursa şubemizi ziyaret edebilirler. Çalışan ekibimiz bu konuda yardımcı olacaklardır.

Yapacağınız seyahat öncesinden uluslararası geçerliliğe sahip Seyahat Sağlık Sigortasını yaptırmanız gerekli görülür.

Sahip olduğunuz pasaport son 10 yıl içinde alınmış olması gereken bir nedendir. Eski lacivert pasaporta sahip yolcularımızız vize başvurularını gerçekleştirmeyeceği bilgisini sizlere sunarız. 

Estonya D Vizesi (Ulusal) Nedir? Bursa 

Değerli seyahat severlerimiz, bordo pasaport hariç yapacağınız 90 günlük seyahat için vize gerekmez bir durumken bu süreden uzun yolculuklarınız için D vizesi başvurusu yapmanız gereken bir nedendir. D vizesi vize alacağınız ülkede aile kurma, eğitim görme gibi uzun süreli seyahatler için kullanılır. 

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Bursa 

Değerli yolcularımız, yapacağınız seyahat öncesinden sizlere sunduğumuz kategorilerden birini seçerek işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. İşte sizler için hazırlanan kategoriler;

Sizler için yukarıda hazırladığımız kategorilerden hangisinin yapacağınız seyahate uygunluk getirdiği konusunda karar veremediyseniz ya da yolculuğunuza uygun bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Sizlerden seyahatiniz için gerekli bilgileri alarak yolculuğunuz hangi kategoriye ait olduğunu belirtiler.

DİKKAT!

Değerli misafirlerimiz, Estonya ülkesi dışında herhangi başka ülkeye de seyahat etmek gibi bir planınız varsa diğer ülkelerden daha uzun süreli olarak Estonya da konaklamanız gerekir. Eğer bütün ülkelerde eşit seyahat edeceğiniz gibi bir planınız varsa ilk seyahat yeriniz Estonya olmalıdır. Estonya’dan başlayıp diğer ülkelere geçiş yaparak seyahate başlamanız gerekir. 

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Bursa

Sayın EAGVS ziyaretçilerimiz, yukarıda sizler için hazırladığımız gerekli bilgileri okuduktan sonra ve çektiğiniz kategori ile vize işlemlerinize başlamış oluruz. 4 adımda gerçekten süreci takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

  1. Estonya Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Dilekçesi: Sayın ziyaretçilerimiz, vize başvuru formu ve seçtiniz kategoriye ait belgeler uzmanlarımız tarafından sizlerden bizlere iletmeniz beklenir. Bizlere ulaştırdığınız evraklar inceleni, yanlış eksik gibi bir durumda sizlerle iletişime geçilerek durum düzeltilmiş olur. Bu süreçten sonra diğer adıma geçerseniz.
  2. Parmak İzi Sürecinin Takibe Alınması: Sayın ziyaretçilerimiz, ülke seyahat edecek yolcuların sahte kimlik ile girişlerini önlemek için parmak izi taramasını konsolosluktan ister. Bizler sizler için konsolosluktan bir randevu talep ederiz. Konsolosluğun verdiği bir tarihte bir temsilcisimiz ve hazırlanan evraklar dahilinde mülakata gidersiniz. Mülakat sırasında olabilicek sorun için sizlere eşlik eden temsilcimizden destek talep edebilirsiniz. Gerekli yardımı yapacağı konusunda sizleri bilgilendiririz. Parmak izi hakkında bir diğer bilgi ise son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizesi çıkartmadıysanız bu işlemin gerçekleştirilmesi zorunludur.
  3. Vize Başvuru Ücretini Ödenmesi: Sayın seyahat severler, seçtiniz kategori ile hazırlanan evraklar, konsolosluk harç ücreti verilen hizmete göre fiyat teklifinde farklılık gösterir. Bununla ilgili daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Sizlere konu hakkında gerekli açıklamaları yapacaklardır.
  4. Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Değerli ziyaretçilerimiz, yaptınız tüm işlemler sonucunda konsolosluktan gelecek olan olumlu karar beklenir. Bu sürede konsolosluk sizlerden ek evrak talebinde bulanabilir. Bunun için sizlere gereken yardımı yaparak belge hazırlamada konusunda bilgiler sunarız. Bunun gibi isterler hal olduğunda gelen olumlu karar sonrasında, pasaportunuzu sizlerin belirttiği adrese iletebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu şahsen alabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Bursa

Sayın EAGVS ziyaretçilerimiz, Estonya alacağınız vizenin çıkış süresi normal koşullarda 10-12 iş gününde çıkan bir süreçtir. Ülkenin resmi tatillerde kapattığı konsolosluk, ülkenin ekonomik ve siyasi durumu bu sürecin uzamasına neden olabilir. Bunlar gibi sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz alacağınız vize işlemeleri için bizlerden bilgi sahibi olmak istediğiniz için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aklınıza takılan bir soru olduğunda uzmanlarımızdan yardım isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (224) 322 01 59 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da bursa@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Estonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';