x
Estonya

Vize İşlemleri

Estonya

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

Estonya Vize Başvuru, Adana

Değerli ziyaretçilerimiz, sahip olduğunuz pasaportun bordo ise seyahatiniz öncesinden vize almanız gerekmektedir. Bunun dışında Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip yolcularımızın vize alamadan 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında seyahat edebileceklerini belirtiriz. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın vize işlemlerini gerçekleştirmek için Adana’daki ofisimize bekleriz. 

Lacivert pasaportu olan yolcularımız ise eski pasaport sahip oldukları için vize işlemeleri yapılamaz. Vize almanız için pasaportunuz son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. 

Estonya D Vizesi (Ulusal) Nedir? Adana 

Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip yolcularımızın 90 gün içerisinde vizesiz seyahat edebileceklerinin bilgisini paylaştık. Lakin bu süreden fazla seyahat etmek gibi planları olan seyahatçilerimizin D vizesi alarak işlemlerine bu şekilde devam ettirmesi gerekir. D vizesi seyahat edeceğiniz ülkede aile kurma, eğitim almak gibi uzun süreli seyahatler için kullanılır. 

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Adana 

Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için bir amaç belirlemeniz gerekmektedir. Bir gerekçe seçip işlemlerinizi bu gerekçeye göre devam ettirmeniz gerekmektedir. Bunun için sizlere belirli kategoriler sunacağız, seyahatinize uygun olan kategorilerden bir tanesi seçerek işlemlerinize başlanır. Hazırlanan kategoriler şöyledir;

Yukarıda sizlere sunulan kategorilerden hangisinin seyahatinize uygun olduğu konusunda bir gerekçe bulamadıysanız ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye ait olduğuna karar veremediyseniz konu hakkında çalışan ekibimizden yardım isteyebilirsiniz. Çalışanlarımızı +90 (322) 245 01 03 numaralı telefondan arayabilir ya da Adana@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. 

DİKKAT! 

Sayın ziyaretçilerimiz, eğer seyahat planınızda başka ülkede de gitmek varsa en uzun süreli olarak Estonya da konaklamanız gerekmektedir. Eğer bütün ülkelerde eşit günde konaklama yapacaksanız ilk seyahat yeriniz Estonya olmalıdır. Yani ilk burada konaklayıp diğer ülkelere geçiş yapabilirsiniz. 

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Adana 

Sayın ziyaretçilerimiz, bu başlık altında sizlere sunacağımız bilgiler işlerinizin nasıl yapılacağına dair bilgilerdir. 4 adımda gerçekten bir süreçte neler olacağını konusun hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz; adımları takip ederek konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. 

  1. Estonya Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Dilekçesi: Değerli ziyaretçilerimiz, işlemleriniz için ilk yapmanız gereken vize başvuru formunu doldurmaktır. Bununla birlikte uzmanlarımız sizden gerekli evrak ve belgeleri talep eder. Sizlerin ilettiği belgeler incelenir eksik ya da yanlış bilgi olması durumunda sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz. Sorun çözüldükten sonra diğer adıma geçerseniz.
  2. Parmak İzi Sürecinin Takibe Alınması: Sayın ziyaretçimiz, istenilen evraklar ve başvuru formu dahilinde seyahat edeceğiniz ülke vize almanız için sizden parmak izi taranmasını ister. Eğer son 5 yıl içerisinde bir Schengen vizesi çıkartmadıysanız bu işlemin yapılması zorunludur. Ülkenin zorunluğu kıldığı bu mülakatın amacı ülkeye sahte kimlik ile girişin önlemesidir. Bunun için uzmanlarımız konsolosluktan sizlerin istediği bir tarihte görüşme talep eder. Konsolosluktan gelen haber ile bir hazırlanan evraklar ve dilerseniz bir temsilcimiz eşliğinde mülakata gidersiniz. İşlemler sırasında olabilecek sorun için sizlere eşlik eden temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz. Konu hakkında sizlere gerekli açıklamaları yapacaklardır. 
  3. Vize Başvuru Ücretini Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, yapılan hizmet, konsolosluk harç ücreti gibi masraflar sizlere ödeyeceğiniz belli bir tutar sunar. Seçtiğiniz kategoriye dair yapılan işlemler konsolosluk harç ücreti gibi faktörler vize ücretinin farklı fiyatlandırması neden olabilir. Konu hakkında çalışan ekibimizden daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız çalışan ekibimizi +90 (322) 245 01 03 numaralı telefondan arayabilir ya da Adana@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. 
  4. Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Sayın ziyaretçilerimiz, ödediğiniz vize ücreti ardından son aşamaya gelmiş olursunuz. Son aşama konsolosluktan gelecek olan olumlu karardır. Bu süre zarfında konsolosluk işlemler için ek dosya talebinde bulunabilir. Sizlerle iletişime geçilerek istenilen evrakların hazırlanması için sizlere yardım edilebilir. Gönderilen ek evraktan sonra olumlu karar beklenir. Gelen olumlu karar ardından pasaportunuzun hazırlanması için çalışır. Hazırlanan pasaportunuzu sizlerin istediği adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek bizzat kendiniz alabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Adana

Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere Estonya vizesi hakkında gerekli bilgileri sunduk. Önemli bir bilgi olan vize çıkış sürenizi bu başlık altında sunacağız. Normal şartlarda 10-12 iş gününde çıkan Estonya vizesiniz bazı sebeplerden dolayı belirtilen süreyi uzatabilir. Resmî tatillerde kapatılan konsolosluk, ülkenin politik ve ekonomik durumu gibi nedenler bu sürecin uzamasına neden olan faktörlerdir. Böyle sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanız için ofisimize bekleriz.

Adana ili ve çevre illerden yapılacak olan Estonya vize başvurunuz hakkında daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan istediğiniz konu hakkında gerekli açıklamaları yapmalarını isteyebilirsiniz. Yetkililerimiz +90 (322) 245 01 03 numaralı telefondan arayabilir ya da Adana@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz.

EAGVS ailesi olarak siz değerli seyahat severlerimize renkli yolculuklar dileriz! 

Estonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';