x
Estonya

Vize İşlemleri

Estonya

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 15

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com-ask@eagvs.com

Estonya Vize Başvuru, İstanbul

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Estonya'ya yapacağınız vize başvurusu hakkındaki gereken bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz. 

Estonya seyahatiniz için gereken bilgileri bu sayfada bulabilir. Merak ettiğiniz, danışmak istediğiniz vize hakkındaki tüm sorularınızı uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

İstanbul şubesi olarak Beşiktaş, Sancaktepe, Beylikdüzü, Güngören, dalar, Arnavutköy, Pendik, Esenyurt, Ataşehir, Bağcılar ,Avcılar, Bahçelievler, Kadıköy Bakırköy, Esenler, Başakşehir, Fatih, Çekmeköy, Bayrampaşa, Şişli, Beyoğlu, Kartal, , Kağıthane, Beykoz, Sarıyer, Çatalca, Gaziosmanpaşa, , Küçükçekmece, Maltepe, Silivri, Eyüp, Sultanbeyli, Zeytinburnu, Sultangazi, Şile, Büyükçekmece, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerimiz başta olmak üzere Kocaeli, Sakarya, Yalova gibi komşu ilçelerimiz için Estonya vizesi alınabilmesi için siz değerli ziyaretçilerimize imkân sağlıyoruz.

İl ve çevre illerden yapılacak olan Estonya vizesi hakkında daha kapsamlı bilgi almak isterseniz. Uzmanlarımızdan yardım talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 50 15 numaralı telefondan arayabilir ya da help@eagvs.com-ask@eagvs.com mail adreslerimize e-posta atabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? İstanbul

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz bu başlık altında sizlere vereceğimiz bilgiler ile Estonya seyahatiniz için vize alıp almamanınız belirleyen sebepleri açıklayacağız. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın yolculuk öncesinden vize almaları geçerli bir sebeptir. Bordo pasaporta sahip yolcularımız vize işlemleri için İstanbul'daki ofisimizi ziyaret edebilirler. Çalışan kadromuz bu konuda sizlere yardım edeceklerdir. Bunun dışında Gri, Siyah ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız 180 gün içerinde 3 ayı geçemeyen süre zarfında vizesiz seyahat edebilirler. 

Yapacağınız yolculuk için kullanacağız pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Ve yapacağınız seyahat öncesinden Seyahat Sağlık Sigortası çıkarmanız gerekmektedir. 

Estonya D Vizesi (Ulusal) Nedir? İstanbul

Değerli ziyaretçilerimiz, yukarıda belirttiğimiz gibi Gri, Yeşil ve siyah pasaporta sahip yolcularımız 180 gün içerisinde 3 ayı geçmeyen süre zarfında yolculuk yapmaları gerekmektedir. Eğer bu seyahatiniz bu süreden fazla olacağını düşünüyorsanız D vizesi çıkartmanız gerekmektedir. D vizesi, yapacağınız seyahatin aile kurma, eğitim gibi durumları belirtmek için kullanılır.

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? İstanbul

Sayın ziyaretçilerimiz, seyahat öncesinden ülkenin vizesini almak için bir yolculuk nedeni belirlemeniz gerekmektedir. Bizler yolculuğunuz için hazırladığımız kategorileri aşağıda linkler halinde sunacağız. Seyahatinize uygun olan linke tıklayarak gerekli işlemleri bu yönde devam ettiriniz. 

Sayın ziyaretçilerimiz, yukarıda sizler için hazırladığımız linklerde yolculuğunuz için geçerli bir neden bulamadıysanız ya da seyahatiniz hangi kategoriye ait olduğuna karar veremediyseniz konu hakkında uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Sizlerin verdiği seyahat bilgileri ile yolculuğunuz hangi kategoriye ait olduğu konusunda yardımcı olacaklardır. Uzmanlarımızı  +90 (212) 963 50 15 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da help@eagvs.com-ask@eagvs.com mail adreslerimize e-posta atabilirsiniz. 

DİKKAT!

Yapacağınız yolculuk için önemli olabilecek bir bilgiyi bu başlık altında sizleri bilgilendiriyoruz. Eğer Estonya seyahatinize ek olarak başka ülkelere de seyahat edecekseniz en uzun konaklama süreniz Estonya olmalıdır. Bunu dışında seyahat edeceğiniz ek ülkede konaklama süreniz aynı olacaksa ilk seyahat Estonya'dan başlanmalıdır. İlk seyahat yeriniz Estonya olup, ek ülkelere sonradan geçiş yapmalısınız. 

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? İstanbul

Değerli ziyaretçilerimiz yukarıda sizler için harılandığımız kategorilerden birini seçip işlemlerinize bu şekilde devam ettireceği hakkında bilgi vermiştik. Seçtiğiniz kategori ile seyahatinizin aşamalarını aşağıda 4 adımda sizlere sunacağız. Başlıkları takip ederek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  1. Estonya Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Dilekçesi: Sayın ziyaretçilerimiz, seçtiğiniz kategori ile ilgili belgeleri uzmanlarımız sizden talep der. Sizler uzmanlarımızın sizlerden istediği belgeleri hazırlayıp ofisimize kargo ile iletebilirsiniz. İncelenen evraklarda eksik veya yanlış bilgi olması dahilinde sizler ile iletişime geçilir dilerseniz sorunun çözülmesinde yardımcı olabiliriz. Bu adım ile işlemlerin ilk aşamasını tamamlamış oluruz. 
  2. Parmak İzi Sürecinin Takibe Alınması: Satın ziyaretçilerimiz, ülkeden ülkeye değişiklik gösteren mülakat süreçleri vardır. Yapacağınız Estonya seyahati öncesinden parmak izi örneği vermeniz gerekmektedir. Ülkeye sahte girişi önlemek için yapılan mülakat için uzmanlarımız sizler için konsolosluktan bir randevu talep eder. Konsolosluğun vereceği tarih ile evraklar dahilinde bir temsilcimiz ile görüşmeye giderseniz. Yapılacak mülakat sırasında herhangi bir sorunuz olursa sizlere eşlik eden temsilcimizden yardım talep edebilirsiniz. Temsilcimiz sizlere konu hakkında yardımcı olacaktır. 
  3. Vize Başvuru Ücretini Ödenmesi: Sizler için yukarıda belirtilen işlemleri gerçekleştirdiğiniz taktirde son aşama olan vize ücretinin ödenmesi kalır. Sizlerin seçtiği kategori için çıkarılan belgelerin masrafı, ülkede konaklama süreniz ve konsolosluk harcı gibi işlemlerin ücreti belirtilen nedenlerden dolayı farklılık gösterebilmektedir. Konu hakkında daha kapsamlı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebilersiniz. Konu hakkında gerekli açıklamayı yapacaklardır. 
  4. Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Sayın ziyaretçilerimiz, ödenen vize ücreti ile birlikte tüm işlemleriniz gerçekleştirilmiş olacaktır. Son aşama ise konsolosluğun seyahatiniz için vereceği olumlu karardır. Bu sürede konsolosluk sizlerden ek belge isteyebilir. Bizlerden yardım isteyerek konsolosluğun isteğini gerçekleştirebiliriz. Bütün işlemler yapılıp gelen olumlu karar neticesinde pasaportunuzun sizlerin belirttirdiğiniz adrese teslim edebiliriz. Dilerseniz pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek de alabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? İstanbul

Sayın ziyaretçilerimiz, vizeniz normal koşullarda 10-12 gün içerinde sonuçlanır. Ülkenin resmî tatillerde (Paskalya, Şeker Bayramı, Kurban Bayramı, Noel, Yılbaşı / Yeni Yıl) kapattığı konsolosluk işlemlerinizin uzamasına neden olabilir. Ülkenin politik, ekonomik durumu çıkış sürenizi uzatabilen nedenler arasındadır. Bunlar gibi sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız vize başvurunuzu 1 ay öncesinden yapmanızı öneririz.  

Genel konular hakkında daha kapsamlı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Sizlere merak ettiğiniz konular hakkında gerekli açıklamalarda bulunacaklardır. Uzmanlarımızı +90 (212) 963 50 15 numaralı telefondan arayabilir ya da help@eagvs.com-ask@eagvs.com mail adreslerimize e-posta atabilirsiniz. 

EAGVS ailesi olarak siz değerli seyahat severlerimize renkli yolculuklar dileriz. Bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Seyahatsiz kalmayın!

Estonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';