x
Estonya

Vize İşlemleri

Estonya

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Estonya Vize Başvuru, İzmir

Değerli İzmir ve çevre illerinde ikamet eden Estonya'ya seyahat etmek isteyen yolcularımız sayfamıza hoş geldiniz. Yapacağınız seyahat için Estonya vizesi hakkında gerekli açıklamaları ve yapılacak olan işlemleri sayfamızı takip ederek gerekli bilgi alabilirsiniz. 

İzmir EAGVS Şubesi olarak sizlere, Dikili, Karşıyaka, Torbalı, Güzelbahçe, Foça, Karabağlar, Kınık, Karaburun, Bergama, Beydağ, Bornova, Menemen, Narlıdere, Çiğli, Gaziemir, Aliağa, Kemalpaşa, Kiraz, Konak, Menderes, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Urla, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Buca ve Çeşme ilçelerimiz başta olmak üzere Muğla, Aydın, Manisa, Uşak gibi çevre illerden yapılacak olan Estonya Vize işlemleri için hizmet etmekteyiz. 

İzmir ili ve çevre illerden yapılacak olan Estonya vizesi için daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz bu konuda uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Sizlere il ve çevre illerden yapılacak olan Estonya vizesi hakkında daha kapsamlı ilgi sunulacaktır. Uzmanlarımızı +90 (232) 335 04 26 numaralı telefondan arayabilir ya da izmir@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? İzmir 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, bu başlık altında sizlerin sahip olduğu pasaport ile ilgili yolculuk bilgileri verilecektir. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın Estonya seyahati için vize almalar gerekirken Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın vize lamadan 180 gün içerisinde 3 ayı aşmayan süre zarfında   Estonya seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bordo pasaporta sahip yolcularımız vize işlerlini gerçekleştirmek için bizlerle iletişime geçebilirler. 

Değerli ziyaretçilerimiz sahip olduğunuz pasaportunuzun son 10 yıl içerinde alınmış olması gerekmektedir ve seyahatiniz öncesinden Seyahat Sağlık Sigortası çıkartmanız ülkenin gerekli bir istemidir. 

Estonya D Vizesi (Ulusal) Nedir? İzmir 

Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız yukarıda sizlere verilen bilgide 180 gün içerisinde 3 ayı aşmayan süre zarfında yapacağınız yolculunuzun bu süreden uzun olacağını düşünüyorsanız D vizesi almanız gerekmektir. Uzmanlarımız sizlere bu konu hakkına gerekli açıklamaları yapacaktır. Uzmanlarımızı +90 (232) 335 04 26 numaralı telefondan arayabilir ya da izmir@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? İzmir 

Sayın EAGVS ziyaretçilerimiz, seyahat öncesinden sizler için hazırladığımız kategorilerden yolculuğunuza uygun bir amaç belirleyip aşağıdaki linklerden birini tıklayarak işlemlerinizi bu yönde gerçekleştiriniz. Hazırladığımız kategoriler şöyledir; 

Hazırlanan kategorilerden hangisinin seyahatinize bir amaç olacağı konusunda karar veremediyseniz ya da seyahat gerekçeniz hakkında henüz bir seçim yapmadıysanız uzmanlarımızdan konu işle ilgili yardım isteyebilirsiniz. Verdiğiniz bilgiler dahilinde seyahatiniz hangi amaç içinde olduğuna karar vereceklerdir.

DİKKAT!

Estonya ziyareti dışında başka ülkelere de seyahat edecekseniz en uzun süreli olarak Estonya'da konaklamanız gerekir. Eğer her ülkede eşit şekilde konaklama yapacaksanız ilk seyahat yeriniz Estonya olmalıdır. Estonya’da ilk seyahatinizi gerçekleştirip diğer ülkelere geçiş yapabilirseniz. 

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? İzmir

Değerli ziyaretçilerimiz, seçtiğiniz seyahat gerekçesini onaylayıp işlemlerinizi bu şekilde devam ettirebilirsiniz. Sizler için aşağıda aşamalı olarak gereken bilgileri vereceğiz. Takip ederek güncel verilere sahip olabilirsiniz. 

  1. Estonya Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Dilekçesi: Sayın ziyaretçilerimiz, sunduğumuz kategorilerden seçtiğiniz seyahat gerekçesi için gereken belgeleri çalışmalarımız sizlerden talep eder. İstenilen evraklar en kısa sürede kargo ile ofisimize teslim edilmeli. Evraklar incelenir, eksik veya yanlış hazırlanmış dosya durumunda sizlerle iletişime geçişerek çıkan sorun düzeltilir. Çözülen sorun sonrasında 2. adıma geçilir. 
  2. Parmak İzi Sürecinin Takibe Alınması: Sayın ziyaretçilerimiz, yapacağınız Estonya seyahati için bir mülakat tabii tutulursunuz. Seyahatiniz için ülkeden talep edilen parmak izi örneği istemi vardır. Bu ülkeye girebilecek olan sahte kimlik girişini önlemek içindir. Mülakat için uzmanlarımız konsolosluktan bir görüşme talep eder. Konsolosluğun verdiği tarihte hazırladığınız evraklar ve dilerseniz bir temsilcimiz ile görüşmeye gidebilirsiniz. Mülakat sırasında sizlere eşlik eden temsilcimize çıkabilecek sorunlar konusunda bilgi alabilir aklınıza takılan herhangi bir soruyu sorarak konu hakkında destek alabilirsiniz. 
  3. Vize Başvuru Ücretini Ödenmesi: Sizlerden istenilen bu adımları gerçekleştirdiğiniz taktirde diğer aşama olan vize ücretinin ödenmesi kalır. Ödeyeceğiniz vize ücreti, tercih ettiğiniz kategori, işlemler için çıkartılan belge ve konsolosluk harcı gibi nedenler fiyatta farklılık gösterebilir. Bu nedenle çalışanlarımıza danışarak konu hakkında gerekli bilgiye sahi olabilirsiniz. 
  4. Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Sayın ziyaretçilerimiz, ödeme yaptığınız vize ücretinden sonra tüm aşamalar için konsolosluktan gelecek olan olumlu karar beklenir. Bu sürede konsolosluk sizlerden ek belge talep edebilir. Belgeleri hazırlayıp ilettikten sonra karar aşamasına geçilir. Konsolosluğun verdiği olumlu karardan sonra pasaportunuzu hazırlayıp sizlerin belirttiği adrese teslime edebilir dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek şahsen alabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? İzmir

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Estonya seyahatinizin vize çıkış süresi normal şartlara 10-12 iş günüdür. Ülkenin politik, ekonomik durumu resmi talilerde kapalı olarak belirttiği konsolosluk gibi nedenler vizenizin çıkış süresini uzatabilir. Bunlar gibi nedenler ile karşılaşmak isteniyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı öneririz. 

İzmir ili ve çevre illerden Estonya seyahati yapacak olan yolcularımız, bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür eder, huzurlu yolculuklar dileriz. Seyahatsiz kalmayın!

Estonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';