x
Estonya

Vize İşlemleri

Estonya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (332) 225 40 20

Eposta

konya@eagvs.com

Estonya Vize Başvuru, Konya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Estonya vizesi hakkında merak ettiğiniz bilgileri derlediğimiz sayfamıza hoş geldiniz. Sayfanın devamında 2023 yılı güncel vize işlemeleri hakkında gerekli bilgiler sunacağız. 

Konya şubesi olarak Emirgazi, Güneysınır, Altınekin, Beyşehir, Taşkent, Ahırlı, Kadınhanı, Halkapınar, Derbent, Karapınar, Hadim, Bozkır, Cihanbeyli, Akören, Çeltik, Derebucak, Yunak, Karatay, Doğanhisar, Hüyük, Akşehir, Ilgın, Kulu, Seydişehir, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Tuzlukçu, Çumra, Yalıhüyük ilçelerimiz ve Aksaray, Niğde, Afyon gibi çevre illerden yapacağınız vize başvuruları için sizlere bilgi almanız konusunda olana sağlanıyoruz. Çevre iller ve ilçelerden yapılacak olan Estonya vize başvurunuz için daha kapsamlı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (332) 225 40 20 numaralı telefondan arayabilir ya da konya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? Konya

Değerli ziyaretçilerimiz, bordo pasaporta sahip yolcularımızın Estonya seyahatleri için vize almaları zorunluyken; Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızın vizesiz Estonya seyahati gerçekleştireceklerini belirtiriz. Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edebilecekleri önemli bir bilgidir. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın vize işlemlerini tamamlamak için Konya şubemizi ziyaret edebilirler. 

Ek bilgi olarak, sahip olduğunuz pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olmalıdır ve eski lacivert pasaportlar vize işlemeleri için geçerlilik kazanmayacaktır. 

Estonya D Vizesi (Ulusal) Nedir? Konya

Değerli ziyaretçilerimiz, yukarıda da belirtildiği gibi  vizesiz seyahat edecek yolcularımızın 90 günü aşmayan sürede seyahat etmeleri gerekmektedir. Eğer bu süreden fazla konaklama düşünceniz varsa seyahatiniz için D vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. D vizesi seyahat edeceğiniz ülkede eğitim görme, aile kurma gibi uzun süreli konaklamalar için kullanır. Konu hakkında çalışan ekibimizden daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Konya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için bir gerekçe belirlemelisiniz. Bu gerekçeler sizlere aşağıda kategoriler halinde verilecektir. Size uygun olan kategoriyi seçip işlemlerinize bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir;

Yukarıda sizlere sunulan kategorilerden birini seçmek konusunda kararsız kaldıysanız, ya da seyahatinizin hangi kategoriye ait olduğuna karar veremediyseniz uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Sizlerden seyahatiniz hakkında bilgi alarak size uygun olan kategoriyi belirtirler ve işlemlerinize bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini söylerler. Uzmanlarımızı +90 (332) 225 40 20 numaralı telefondan arayabilir ya da konya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

DİKKAT!

Sayın yolcularımız, Estonya dışında başka ülkelere de geçiş yaparsak seyahat etmek gibi bir planınız varsa en uzun süre Estonya da konaklamanız gerekmektedir. Eğer seyahat edeceğiniz ülkelerde eşit bir şekilde konaklama yapacaksanız ilk seyahat yeriniz Estonya olması zorunludur. Estonya’dan başlayıp diğer ülkelere seyahat edeceğinizi belirtiriz. 

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Konya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, yukarıda sizler için hazırladığımız kategoriler birini seçip işlemlerinize bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirtmiştik. İşlemlerinizin nasıl olacağına dair bilgileri aşamalar halinde sizlere sunacağız. Bilgilerimizi takip ederek konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

  1. Estonya Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Dilekçesi: Değerli ziyaretçilerimiz, seyahat gerekçenizi belirttikten sonra vize başvuru formu doldurulup uzmanlarımızın sizlerden isteği evrak ve belgeleri ofisimize göndermeniz gerekmektedir. İncelenen evrak ve belgelerde eksik veya yanlış bilgi olması durumunda sizlerle iletişime geçilerek durumun düzeltilmesi için yardımda bulunuruz. Olabilecek bu sorununda çözdükten sonra diğer işlemelere geçilir. 
  2. Parmak İzi Sürecinin Takibe Alınması: Sayın ziyaretçimiz, istenilen evraklar dahilinde seyahat edeceğiniz ülke vize almanız için sizden parmak izi taranmasını ister. Eğer son 5 yıl içerisinde bir Schengen vizesi çıkartmadıysanız bu işlemi yapmakla yükümlüsünüz. Bu işlemler için konsolosluktan bir randevu talep ederiz. Sizlerin uygun olduğunuz bir tarihte bir temsilcimiz ve hazırlanan dosyalar ile birlikte mülakata giderseniz. Olabilecek herhangi bir sorun, yanlış giden işlemeler için size eşlik eden temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz. Temsilcimiz sizlere gereken konuda yardımcı olacaktır. 
  3. Vize Başvuru Ücretini Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, yapılan hizmet, konsolosluk harç ücreti gibi faktörler vize ücretinin belirler. Belirlenen vize ücreti yapılan ek işlemeler nedeniyle fiyatlandırmada farklılık gösterebilir. Konu hakkında çalışan ekibimizden daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımıza sizlere belirttiğimiz iletişim adreslerinden ulaşabilirsiniz. 
  4. Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Sayın ziyaretçilerimiz, son aşama olan karar aşamasına gelmiş bulunmaktayız. Yapılan bütün işlemler gerçekleştirildikten sonra konsolosluğun vereceği olumlu karar beklenir. Bu süre zarfında konsolosluk işlemler için ek dosya talebinde bulunabilir. Bunun için sizlere yardımcı olup istenilen belgeleri hazırlayıp konsolosluğa iletmeniz de yardımcı oluruz. Yapılan bu ek işlemeler ardından ve konsolosluğun verdiği olumlu karar neticesinde pasaportunuzu hazırlayıp sizlerin istediği adrese teslim edilebilir ya da Konya’daki ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Konya 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vizenizin çıkış süresi normal koşullarda 10-12 iş günüdür. Bazı olumsuz nedenler bu süreyi uzatabilir. Konsolosluğun resmi tatillerde kapalı olması, ülkenin politik ve ekonomik durumu bu süreyi normal çıkış süresinden uzatabilen nedenler arasındadır. Bunlar gibi nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız 1 ay önceden vize başvurunuzu yapmanız için ofisimize bekleriz. 

Değerli Konya ili ve çevre illerden yapılacak olan Estonya vize başvurunuz için bizlerden bilgi ve hizmet almayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Herhangi bir sorunuz olursa konu hakkında yardımcı olabilmeleri için uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (332) 225 40 20 numaralı telefondan arayabilir ya da konya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

EAGVS ailesi olarak siz değerli seyahat severlerimize renkli yolculuklar dileriz! 

Estonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';