x
Estonya

Vize İşlemleri

Estonya

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 63

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Estonya Vize Başvuru, Gaziantep

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere Estonya vizesi hakkında gerekli bilgileri paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz. 

Sayfamızın devamında Gaziantep ili ve çevre illerden yapılmak istenen Estonya vizesi hakkında gerekli seyahat bilgilerini sunacağız. Sayfamızı takip ederek gerekli bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. 

Gaziantep şubesi olarak Nizip, Yavuzeli, Nurdağı İslahiye, Araban, Karkamış, Şehitkamil, Şahinbey, Oğuzeli ilçelerimiz başta olmak üzere Şanlıurfa, Hatay, Kilis, Osmaniye gibi çevre illerimizden yapacağınız Estonya vize başvurunuz için sizlere hizmet etmekteyiz. Gaziantep ili ve çevre illerden yapacağınız Estonya vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (342) 255 50 63 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da gaziantep@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Çalışan ekibimiz konu hakkında sizlere yardımcı olacaktır. 

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? Gaziantep

Sayın EAGVS ziyaretçilerimiz, sahip olduğunuz pasaportun türüne göre farklılık gösteren durumlar vardır. Bordo pasaporta sahipseniz yolculuğunuz öncesinden vize almanız gerekmektedir. Bunun dışında Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip yolcularımızın vize almadan 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında seyahat etmelerini bildiririz. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın vize işlemlerini tamamlamak için Gaziantep EAGVS şubesine başvuruda bulunmalarını belirterek gerekli işlemleri yapacağımızı sizlere sunarız. 

Ek bilgi olarak eğer lacivert pasaporta sahipseniz vize işlemelerinizi gerçekleştirilmeyeceğini belirtmekteyiz. Sahip olduğunuz pasaport son 10 yıl içinde alınmış olması da bu ek  bilgiye dahildir. 

Estonya D Vizesi (Ulusal) Nedir? Gaziantep

Estonya’ya vizesiz seyahat yapma tanınan Yeşil, Siyah ve Gri pasaporta sahip yolcularımız 180 gün içerisinde 90 günü aşan bir yolculuk yapmayı planlıyorsalar seyahatleri için D vizesi almaları gerekmektedir. Bu vize ülkede aile- iş kurma ve eğitim gibi uzun süreli seyahatler için geçerlidir. D vizesi almak isteyen seyahat severlerimize gerekli bilgileri vermek ve vize çıkarmak için çalışan ekibimiz yardımcı olacaktır. 

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Gaziantep

Sayın ziyaretçilerimiz, vize almak istediğiniz Estonya ülkesi için bir seyahat gerekçesi belirlemeniz gerekmektedir. Sizler için aşağıda kategorileri sunacağız. Bu kategorileri inceleyip seyahatinize hangi gerekçe uygun ise işlemelerinizi bu yönde yapmanızı belirtiriz. Kategorilerimiz şöyledir;

Sizler için yukarıda sunulan kategorilerden hangisinin seyahatinize uygun bir gerekçe olduğuna karar veremediyseniz ya da seyahatinize uygun bir gerekçe bulamadıysanız uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımız sizlerden aldıkları bilgi dahilinde sizlere uygun olan kategoriyi belirlemede yardımcı olacaktır. 

DİKKAT!

Sizlerle bir ek bilgiyi bu başlık altında paylaşacağız. Eğer seyahat edeceğiniz Estonya ülkesinden sonra başka ülkelere de eşit süreli konaklamalar olmak üzere seyahat edecekseniz ilk seyahat yeriniz Estonya olmalıdır. İlk seyahate Estonya’dan başlayıp diğer ülkelere geçiş yapabilirsiniz ülkelerde. Ya da eşit şekilde konaklama yapmayacaksanız; en uzun süreli olarak Estonya da konaklamanız gerekmektedir. 

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Gaziantep

Değerli seyahat severler seçtiğiniz kategori ardından vize işlemleriniz hızlı bir şekilde başlamış olur. İşlemlerin nasıl geliştiğini sizlere aşağıda adımlar halinde belirteceğiz. Bu adımları takip ederek vizenizin nasıl çıkacağı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Estonya Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Dilekçesi: Sayın EAGVS ziyaretçilerimiz, başvurunuz için sizlerden vize başvuru formu doldurmanız istenecektir. Bununla birlikte gereken evrakları ofisimize teslim etmeniz gerekmektedir. İlettiğiniz evraklar incelenir yanlış ya da eksik evrak olduğu durumda sizlerle iletişime geçilerek belirtilen durum düzeltilmiş olur. Bu süreçten sonra diğer adıma geçerseniz. 
  • Parmak İzi Sürecinin Takibe Alınması: Sayın ziyaretçimiz, hazırlanan evraklar ile birlikte seyahat edeceğiniz ülke vize onayını vermek için sizden parmak izi örneğini almak için mülakat belirtirler. Eğer son 5 yıl içerisinde bir Schengen vizesi çıkartmadıysanız bu işlemin yapılması zorunludur. Bunun için çalışanlarımız sizler için konsolosluktan bir görüşme isteğinde bulunur. Konsolosluğun verdiği tarihte hazırladığınız evraklar ve dilerseniz bir temsilcimiz ile mülakata gidersiniz. Mülakat sırasında olabilecek sorun için size eşlik eden temsilcimizden yardım isteyebilir, konu hakkında gerekli açıklamaları yapmasını isteyebilirsiniz. Bu konuda temsilcimiz sizlere gereken bilgileri sunacaktır. 
  • Vize Başvuru Ücretini Ödenmesi: Sayın ziyaretçilerimiz, yapılan işlemler için vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Vize ücreti konsolosluk harcı, yapılan hizmet ve seçtiğiniz kategoriye ait işlemler gibi nedenlerin ücret konusunda farklılık gösterdiğini belirtiriz. Farklı ücretlendirme konusunda uzmanlarımızla iletişime geçerek daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz. 
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Sayın ziyaretçilerimiz, yukarıda belirtilen bütün aşamaları tamamladığınız zaman son işlem olarak konsolosluktan gelecek olan olumlu karar beklenir. Bu süre zarfında konsolosluk işlemler için ek belge talebinde bulunabilir. İstenilen ek belge konusunda uzmanlarımızdan yardım isteyebilirsiniz. Hazırlanan ek belge gönderildiği durumda tekrardan bekleme aşamasına geçeriz. Konsolosluğun verdiği olumlu kararın ardından pasaportunuzu sizlere ulaştırılmasını sağlarız. Pasaportunuzu sizlerin istediği adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz.  

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Gaziantep

Değerli seyahat severler yaptığınız işlemler sonrasında vizenizin kaç günde çıkacağı bilgisini sizlerle bu başlık altında paylaşacağız. Estonya için belirtilen vize çıkış süresi normal koşullarda 10-12 iş günüdür. Bazı sebeplerden dolayı belirtilen süreden daha geç sürede vize çıkma durumu olabilir. Resmî tatillerde kapatılan konsolosluk, seyahat edeceğiniz ülkede konaklama süreniz, ülkenin politik ve ekonomik durumu bunlara birer neden olarak gösterilebilir.

Gaziantep ve çevre illerden Estonya vize başvurusu yapmak isteyen yolcularımız, bizden konu hakkında bilgi almayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Tekrardan belirtecek olursak; aklınıza takılan birçok soruya cevap bulmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (342) 255 50 63 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da gaziantep@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. EAGVS ailesi olarak siz değerli seyahat severlerimize renkli yolculuklar dileriz! 

Estonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';