x
Estonya

Vize İşlemleri

Estonya

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 25

Eposta

kayseri@eagvs.com

Estonya Vize Başvuru, Kayseri

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Estonya vizesi hakkında merak ettiğiniz bilgileri ulaşabileceğiniz; sizler için hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. 

Sayfamızın devamında Kayseri ve çevre illerden yapılacak olan Estonya vize başvurunuz hakkında gereken bilgileri, 2023 yılının güncel vize işlemeleri hakkındaki bilgileri sizlere  sunacağız. 

Kayseri şubesi olarak, Bünyan, Sarız, Akkışla, Hacılar, Develi, Talas, Yeşilhisar, Felahiye, Sarıoğlan, Pınarbaşı, İncesu, Özvatan, Tomarza, Melikgazi, Kocasinan, Yahyalı ilçeleri başta olmak üzere Sivas, Yozgat ve Malatya gibi çevre illerden yapacağınız Estonya vize başvurunuz için sizlere hizmet vermekteyiz. Kayseri illeri ve çevre illerden yapacağınız Estonya vize başvurunuz için daha kapsamlı bilgi almak isterseniz yine uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (352) 353 30 25 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da kayseri@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere konu bu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

Sayın ziyaretçilerimiz, eğer bordo pasaporta sahipseniz yolculuğunuz öncesinden vize almanız gerekmektedir. Bordo pasaporta sahip yolcularımız vize işlemeleri gerçekleştirmek için ofisimizi ziyaret edebilirler. Çalışan ekibimiz vize başvurunuz için sizlere yardımcı olacaktır. Bunun dışında Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip yolcularımızın 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edebilecekleri belirtiriz. 

Estonya D Vizesi (Ulusal) Nedir? Kayseri 

Yukarıda sizlere sunulan bilgide vizesiz seyahat yapma tanınan yolcularımız için bu başlık altında ek bilgi sunacağız. Yeşil, Siyah ve Gri pasaporta sahip yolcularımız 90 günü aşacak sürede seyahat edeceklerse yolculukları için D vizesi almaları gerekmektedir. D vizesi seyahat edeceğiniz ülkede aile kurma ve eğitim görme gibi uzun süreli konaklamalar için kullanılan vize türüdür. D vizesi almak isteyen seyahat severlerimize uzmanlarımızın yardımı ile sahip olabileceği belirtiriz.

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Kayseri

Sayın seyahat severlerimiz, Estonya vizesi almanız için ülkeye girişinizin bir amacı olmalı. Seyahatiniz için bir gerekçe belirlemelisiniz. Sizler için aşağıda hazırladığımız kategorilerden birini seçerek işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirtiriz. Hazırladığımız kategoriler şöyledir;

Sizler için yukarıda hazırladığımız kategorilerden seyahatinize uygun olan gerekçeyi tıklayarak işlemlerinizi başlatırız. Eğer seyahat gerekçenize göre bir kategori olmadığını düşünüyorsanız ya da seyahatinizin hangi kategoriye ait olduğuna karar veremiyorsanız konu hakkında yardımcı olabilmelerini için uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Sizlerin verdiği bilgiler ile seyahatiniz hangi kategoriye ait olduğunu belirtiler. Uzmanlarımızı +90 (352) 353 30 25 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da kayseri@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere konu hakkında yardımcı olacaklardır.

DİKKAT! 

Değerli misafirlerimiz, yapacağını seyahat sadece Estonya değilse; başka ülkede de seyahat edecekseniz konaklama sürenizin en uzun olduğu yer Estonya olmalıdır. Eğer her ülkede eşit bir şekilde konaklama yapacaksanız ilk konaklama yeriniz Estonya olmalıdır. Buradan başlayıp diğer ülkelere geçiş yaparak seyahate başlamanız gerekmektedir. 

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Kayseri 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Estonya vizesi alınırken yapılacak olan işlemleri bu başlık altında sizler için sunacağınız. Adımları takip ederek vizeniz hakkında gerekli açıklamaları ve bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. 

  1. Estonya Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Dilekçesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere sunulan kategorilerden seyahatinize uygun olan gerekçe ile hazırlanan evraklar eşliğinde işlemlerinize başlanır. Bunun yanında vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Hazırlanan belgeleri ofisimize iletirsiniz. Çalışan ekibimiz gönderdiğiniz belgeleri inceler eksik ya da yanlış hazırlanan belge olduğu durumda sizlerle iletişime geçerek sorunu düzletmenize yardımcı olurlar. İlk aşamada yapıldıktan sonra diğer aşamaya geçeriz. 
  2. Parmak İzi Sürecinin Takibe Alınması: Sayın ziyaretçimiz, hazırlanan belgeler ile  seyahat edeceğiniz ülke vize almanız için sizden parmak izi taraması için istekte bulunurlar. Eğer son 5 yıl içerisinde bir Schengen vizesi çıkartmadıysanız bu işlemin yapılması gereken bir süreçtir. Bunun için konsolosluktan bir randevu isteriz. Sizlerin de uygun olduğu bir tarihte bir temsilcimiz  ve hazırlanan belgeler eşliğinde mülakata gidersiniz. Mülakat süreci boyunca olabilecek her sorun için temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz. Sizlere eşlik eden temsilcimiz konu ile ilgili gereken yardımı yaparak işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. 
  3. Vize Başvuru Ücretini Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, verilen hizmet ve konsolosluk harcı gibi işlemlerin ücretlendirmesi mevcuttur. Aldığınız hizmet, seçtiniz kategori ile yapılan işlemler gibi nedenler ödeyeceğiniz vize ücretinde farklılığa neden olabilmektedir. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. 
  4. Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Sayın ziyaretçilerimiz, hizmet karşılığında ödenen vize ücreti ardından konsolosluktan gelecek olan olumlu karar beklenir. Bu süre zarfında konsolosluk işlemler için ek dosya talebinde bulunabilir. Sizlerden istenilen ek belge için uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Sizlere konu hakkında yardımcı olacaklardır. Gönderilen ek dosya ardından olumlu sonuçlanma için konsolosluktan haber beklemeye devam ederiz. Konsolosluğun verdiği olumlu karardan sonra pasaportunuzu hazırlayıp sizlerin istediği adrese teslim edilebiliriz ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu şahsen alabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Kayseri

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, normal şartlarda 10-12 iş gününde çıkan Estonya vizesi ülkenin çeşitli nedenlerinden dolayı bu sürecin uzamasına neden olabilir. Resmî tatillerde kapatılan konsolosluk, ülkenin siyasi ve ekonomik durumu sürenin normalden daha uzun olmasına neden olan faktörler arasındadır. Bunlar gibi can sıkıcı nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Kayseri ili çevre illerden yapılacak olan Estonya vize başvurunuz hakkında gereken bilgileri bizlerden almayı tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Estonya vizesi hakkında aklınıza takılan herhangi bir soru olduğunda uzmanlarımızdan konu hakkında gerekli açıklamaları yapmalarını isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (352) 353 30 25 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da kayseri@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere konu hakkında yardımcı olacaklardır.

Kayseri EAGVS şubesi olarak siz değerli seyahat severlerimize renkli yolculuklar dileriz!

Estonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';