x
Estonya

Vize İşlemleri

Estonya

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara,Ankara@eagvs.com

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Estonya Vize Başvuru, Ankara

Sayın ziyaretçilerimiz, Estonya vizesi hakkında sizlere seyahat için gerekli açıklamaları yaptığımız sayfamıza hoş geldiniz. 

Alacağınız vize süresi boyunca yapılacak işlemeleri ve bunun gibi gerekli bilgileri sizler için bu sayfamızda paylaştık. Yapacağasınız Estonya seyahati için Schengen vizesi almakta mükellefsiniz. 

Ankara Şubesi olarak Kızılcahamam, Pursaklar Altındağ, Nallıhan, Güdül, Ayaş, Kalecik, Balâ, Sincan, Çorum, Mamak, Beypazarı, Kahramankazan, Çamlıdere, Yenimahalle Çankaya, Haymana, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Akyurt, Keçiören, Polatlı, Şereflikoçhisar, gibi ilçelerimiz başta olmak üzere Bolu, Eskişehir ve Çankırı gibi çevre illerimizden yapılacak olan Estonya vizesinin başvurusu için sizlere olanak sağlıyoruz. 

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? Ankara

Değerli seyahat severler, yapacağınız Estonya vizesi için sahip olduğunuz pasaporta göre vizesiz seyahat ya da vize almakla yükümlü olarak seyahat edebilirsiniz. Bordo (Umuma Mahsus) pasaporta sahip iseniz seyahatiniz için Estonya vizesi almakla yükümlüsünüz. Bunun dışında Yeşil (Hususi), Siyah (Diplomatik) ve Gri (Hizmet) pasaporta sahip yolcularımız pasaport sürelerinin geçerliliği ile (seyahatten en az 6 ay sonrası kadar geçerli olması) 180 gün içerinde 90 günü aşmamak koşuluyla Estonya'ya vizesiz seyahat edebilirler. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın vize işlemlerini Ankara'daki ofisimizden gerçekleştirebiliriz. 

Estonya'ya yapacağınız seyahat öncesinden uluslararası geçerliliğe sahip olan Seyahat Sağlık Sigortası yapılması gerekmektedir. 

Estonya seyahatinizde kullanacağınız pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olması gerekmektedir. Eski lacivert pasaporta sahipseniz işlemleriz gerçekleştirilmeyecektir. Vize bitiş tarihinden sonra kullanacağınız pasaportun en az 3 ay geçerli olması gerekmektedir. 

Estonya D Vizesi (Ulusal) Nedir? Ankara

Yapacağınız seyahat 90 günden fazla olduğu taktirde D vizesi ile yolculuk yapmanız gerektiğini belirtiriz. D vizesi 90 günden uzun sürecek yolculuklar için kullanılır. Aile kurulması, öğrenci vizesi, çalışma vizesi D tipine uygun olan uzun süreli vize türüdür. D tipi vize oturma iznini geçeri kılan durumdur. Konu ile ilgili daha kapsamlı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz.

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Ankara

Değerli seyahat severler yapacağınız Estonya vize başvurusu için seyahatin hangi amaca göre işlem yapılması gerektiği belirlenmelidir. Sizler için aşağıda hazırladığımız linklere tıklayarak işlemlerinizi bu önde gerçekleştiriniz.

Yukarıda sizlere sunduğumuz kategorilerden seyahatinize uygun bir gerekçe bulamadıysanız ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye ait olduğu konusunda kararsız kaldıysanız uzmanlarımızdan konu hakkında destek alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (312) 963 05 35 numaralı telefondan arayabilir ya da Ankara@eagvs.com mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz. 

DİKKAT!

Estonya seyahatinizden sonra başka ülkelere geçiş yaparak seyahat edecekseniz eğer en uzun süreli olarak Estonya da konaklamanız gerekir ya da yapacağınız seyahatlerin konaklama süreleri aynı ise ilk seyahat yerinizin Estonya  olması gerekmektedir. 

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Ankara

Değerli seyahat severler yapacağınız Estonya yolculuğu için yapılan işlemleri bu başlık altında sizlere sunacağız. 4 adımda oluşan işlemleri takip ederek alacağınız vizenin durumunu öğrenebilirsiniz. 

  1. Estonya Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Dilekçesi: Değerli ziyaretçilerimiz, yapacağınız yolculuk öncesinden seçtiğiniz seyahat kategorileri için bir başvuru dilekçesi hazırlanmanız gerekmektedir. Bu dilekçe ile beraber uzmanlarımızın sizden istediği evrakları eksiksiz bir şekilde ofisimize ulaştırmanız gerektiğini belirtiriz. Eksik veya hazırlanan yanlış evrak sonucunda uzmanlarımız sizinle iletişime geçerek çıkan sorunun düzeltilmesinde yardımcı olurlar. 
  2. Parmak İzi Sürecinin Takibe Alınması: Sayın ziyaretçimiz, hazırlanan sorunsuz evraklar sonrasında seyahat edeceğiniz ülke sizden parmak izi örneği ister. Eğer son 5 yıl içinde bir Schengen vizesi çıkartmadıysanız bu işlemin gerçekleştirilmesi gerekir. Biyometrik girişlerin yapılma nedeni ülkeye sahte kimlik ile giriş yapılmasını önlemek içindir. Uzmanlarımız sizler için konsolosluktan bir randevu isteğinde bulunur. Konsolosluğun vereceği tarihte bir temsilcimiz ile belirtilen mülakata hazırladığınız evraklar ile birlikte giderseniz. Olabilecek herhangi bir sorun karşısında sizlere eşlik eden temsilcimizden destek talep edebilirsiniz. Size eşlik eden temsilcimiz gereken konu ile ilgili yardımı yapacaktır. 
  3. Vize Başvuru Ücretini Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, konsolosluk harç ücreti ve hizmet bedeli olarak ödediğiniz vize ücreti bazı nedenlerden dolayı farklılık gösterebilir. Bu farklılığa neden olan durumlar; seçtiğiniz seyahat kategorisi, seyahat ettiğiniz ülkede konaklama süreniz ve çıkarılan evrakların masrafları gibi belirtilen durumları örnek olarak gösterebiliriz. 
  4. Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Yapılan bütün aşamalar sonrasında son olarak pasaportunuzun size ulaştırılması kalır. Konsolosluktan gelecek olumlu karar sonrasında pasaportunuz sizlerin belirtiği adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek alabiliriniz. 

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Ankara

Normal şartlarda 10-12 iş günü içinde vizeniz bazı sebeplerden dolayı süre uzması nedeni olabilir. Alacağınız Estonya vizesi ülkenin resmî tatilleri ve seyahat gerekçenize göre çıkış süresi farklılık göstermektedir.Bu tür sorunlar ile karşılaşmamak için seyahatinizden 1-2 öncesi vize başvurunuzu yapmanızı öneririz. Konu hakkında daha kapsamlı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzamlarımızı +90 (312) 963 05 35 numaralı telefondan arayabilir ya da Ankara@eagvs.com mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz. 

Sayın seyahat severler Estonya vizesi hakkında bilgi almak için bizleri tercih ettiğiniz teşekkür ederiz. EAGVS ailesi olarak renkli yolculuklar dileriz. 

Estonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';