x
Estonya

Vize İşlemleri

Estonya

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Estonya Vize Başvuru, Balıkesir

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Estonya ya yapacağınız seyahat için vize alırken gereken bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. 

Estonya seyahatiniz nasıl gerçekleşeceği, yapılacak işlemeler ve bunlar gibi önemli bilgileri sizlere hazırladığımız sayfamızda bulabilirsiniz. 

Balıkesir EAGVS şubesi olarak Altıeylül, Balya, Erdek, Bandırma, Marmara, Gömeç, Sındırgı, Havran, İvrindi, Dursunbey, Edremit, Gönen, Burhaniye, Bigadiç, Karesi, Manyas, Kepsut, Savaştepe, Ayvalık ve Susurluk ilçelerimizin yanında Sakarya, Kütahya ve Afyonkarahisar gibi çevre illerimizden yapabileceğiniz başvurular için sizlere hizmet sunmaktayız. Çevre illerden yapacağınız Estonya vize başvurusu hakkında daha kapsamlı bilgi almak için uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (266) 225 50 02 numaralı telefondan arayabilir ya da balikesir@eagvs.com mail mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Değerli ziyaretçilerimiz yapacağınız seyahat için sahip olduğunuz pasaportun türü vize işlemlerinde değişiklik gösterebilir. Eğer seyahatçimiz Bordo pasaporta sahipse yapacağı yolculuk için vize alması gerekmektedir. Diğer pasaporta sahip yolcularımız (Siyah, Gri ve Yeşil) yapacakları Estonya seyahati için vize alımı gerekmez. Vizesiz seyahat edecek yolcularımız 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında yolculuk yapmaları gerekmektedir. Bu süreden daha uzun bir seyahat planınızı varsa D vizesi almanız gerekmektedir. 

Sahip olduğunuz pasaport son 10 yıl içinde alınmış olmalıdır. Eski lacivert pasaporta sahip yolcularımızız vize başvuruları geçerlilik kazanmayacaktır.

Yapacağınız seyahat öncesinden uluslararası geçerliliğe sahip olan Seyahat Sağlık Sigortasını yaptırmanız gerekmektedir. 

Estonya D Vizesi (Ulusal) Nedir? Balıkesir 

Sayın yolcularımız, seyahat edeceğiniz ülkeye vizesiz giriş hakkına sahipseniz 90 günü aşmayan süre zarfında seyahat etmeniz gerekmektedir. Eğer bu süreden fazla seyahat düşünceniz varsa D vizesi almanız gerekmektedir. Uzun süreli seyahatler için bu tür vize kullanılmaktadır. D vizesi seyahat edeceğiniz ülkede aile, iş kurma ya da öğrenim görme ile ilgili konularda yapacağınız seyahatler için geçerlidir. 

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Balıkesir 

Estonya’ya seyahat edecek değerli misafirlerimiz, ülkeye seyahat etmeden önce bir gerekçe sunmanız gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategorileri inceleyebilir ve size uygun olan seyahat gerekçesini belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz gerekçe ile vize işlemleriniz başlamış olur ve buna dair belgeler hazırlamaya başlar. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir;

Sayın ziyaretçilerimiz, yukarıda sizler için hazırladığımız kategorilerinden seçim yapmak için seyahatinize uygun bir gerekçe bulamadıysanız ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye ait olduğuna karar veremediyseniz uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (266) 225 50 02 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da balikesir@eavgs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

DİKKAT!

Değerli misafirlerimiz, Estonya ülkesi dışında başka ülkelere geçiş ile seyahat edecekseniz konaklama sürenizin en uzun süresi Estonya olmalıdır. Eğer seyahatiniz geçişler ile olacaksa ilk seyahat yeriniz Estonya olmalıdır. İlk buradan başlayıp diğer ülkelere geçiş yapabilirsiniz ülkelerde konaklama süreniz hepsinde eşit olduğu durumda bu seçenek geçerlilik kılacaktır. 

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Balıkesir 

Değerli ziyaretçilerimiz, yukarı sizlere verilen önemli bilgiler ardından vize başvurunuzu nasıl yapılacağına dair bilgileri bu başlık altında sunacağız. 

  • Estonya Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Dilekçesi: Değerli seyahat severler, yukarıda sizlere sunduğumuz kategorilerden birini seçip işlemlerinize bu şekilde başlıyoruz. Seçtiğiniz kategoriye dair uzmanlarımız sizden gerekli evrak, başvuru formu ve belgelerin ulaştırılmasını talep eder. Hazırlanan evrakları kargo ile ofisimize teslim edebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edip evrakları teslim edebilirsiniz. İncelemeye alınan evrak ve belgelerden eksik ya da yanlış bilgi olması dahilinde uzmanlarımız sizlerle iletişime geçer ve sorunu halletmenize yardımcı olurlar. Çıkan sorun çözüldüğü taktirde hızlı bir şekilde diğer işlemelere geçilir. 
  • Parmak İzi Sürecinin Takibe Alınması: Değerli ziyaretçilerimiz, ilk adımda hazırladığınız evraklar dahilinde konsolosluktan sizler için bir randevu alınır. Alınan randevunun nedeni konsolosluğun parmak izi ile işlem yapmasıdır. Bu istek ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Seyahat edeceğiniz Estonya ülkesi bu durumu gerekli kılar. Ülkede yapılan seyahatlerin sahte kimlik ile girişlerini önlemek içindir. Uzmanlarımız sizler için talep ettiği görüşmeye gerekil evraklar ve bir temsilcimizin sizlere eşlik edeceği görüşmeye gidersiniz. Yapacağınız mülakat sırasında her hangi bir sorun ile karşı karşıya kalma durumunuz söz konusu olduğunda size eşlik eden temsilcimizden yardım talep edebilirsiniz. Bu konuda temsilcimiz elinden geleni yapacaktır ve çıkan sorun karşısında sizleri bilgilendirecektir. 
  • Vize Başvuru Ücretini Ödenmesi: Sizler için yukarıda belirtilen işlemleri gerçekleştirdiğiniz taktirde neredeyse son aşamaya gelmiş olursunuz. Vize ücretinin ödenmesi gerekli bir durumdur. Sizlerin tercih ettiği kategori, seyahat edeceğiniz ülkede konaklama süreniz ve konsolosluk harcı gibi nedenler ödeyeceğiniz vize ücretinde değişikliğe neden olur. Konu ve ücretlendirme hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep etmenizi belirtiriz. Çalışan saha ekibimiz bu konu hakkında sizlere gerekli açıklamaları yapacaklardır. 
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Sayın ziyaretçilerimiz, tüm işlemler ve ödenen vize ücreti ardından konsolosluğun vereceği olumlu karar dahilinde bütün işlemleriniz tamamlanmış olur. Bu işlemler gerçekleşirken konsolosluk tekrardan ek belge isteyebilir. Bizler bu durumu sizlere iletiriz ve ek belge hazırlama konusunda yardımcı oluruz. Yapılan bütün işlemler ve gelen olumlu karar ardından pasaportunuzun sizlere ulaştırılması kalır. Pasaportunuzu sizlerin belirttiği adrese teslim edebiliriz. Dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu kendiniz alabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Balıkesir

Sayın ziyaretçilerimiz alacağınız Estonya vizesinin normal şartlar çıkış süresi 10-12 iş günüdür. Ama ülkenin belirli tarihlerde kapalı tuttuğu konsolosluk, ülkenin politik ve ekonomik durumu bu süreyi normal çıkış süresinden uzatabilir. Bunlar gibi nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız ve çıkış süresinin uzamasını istemiyorsanız 1 ay öncesinden başvuru yapmanızı rica ederiz.

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere gereken bilgileri yukarıda başlıklar altında sunduk. Konular hakkında daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (266) 225 50 02 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da balikesir@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Estonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';