x
Estonya

Vize İşlemleri

Estonya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 43

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

Estonya Vize Başvuru, Antalya

Sayın EAGVS ziyaretçilerimiz, Estonya vizesi hakkında gereken bilgileri sunacağımız sayfamıza hoş geldiniz. 

Sayfanın devamında alacağınız vize için gereken belgeler, yapılan mülakatlar, pasaportunuzun türüne göre seyahat işlemleriniz ve seyahat gerekçeniz gibi birçok bilgiyi burada bulabilirsiniz. 

Antalya EAGVS şubesi olarak Serik, Kaş, İbradı, Akseki, Manavgat, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Alanya, Kumluca, Demre, Finike, Korkuteli, Elmalı, Gazipaşa, Gündoğmuş, Kepez, Muratpaşa, Kemer ilçelerimiz ve Isparta, Burdur ve Karaman gibi çevre illerden yapacağınız Estonya vize başvurunuz için sizlere hizmet etmekteyiz. 

Sayın ziyaretçilerimiz Antalya ili çevre illerden yapılacak olan Estonya vize başvurunuz hakkında sizlere gerekli açıklamalar yapılacaktır. Merak ettiğiniz veya bilgi almak istediğiniz durumlarda uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (242) 255 01 43 numaralı telefondan arayabilir ya da Antalya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? Antalya

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vize alma işlemi olmadan seyahat edebilecek olan Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız; 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan zaman diliminde seyahat etmeleri gerekmektedir. Bunun dışında Bordo pasaporta sahip yolcularımızın yolculuk öncesinden vize almakla yükümlüdür. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın vize işlemlerini tamamlamak için Antalya’daki şubemize bekleriz. 

Ek bilgi olarak eğer lacivert pasaporta sahipseniz vize işlemeleriniz yapılmayacaktır. Son 10 yıl içinde alınmış olması gereken bir pasaport ile işlemlerini gerçekleştiririz.

Estonya D Vizesi (Ulusal) Nedir? Antalya

Sayın ziyaretçilerimiz, Yeşil, Siyah ve Gri pasaporta sahip olup vizesiz seyahat edecekseniz bu sürenin 90 günü aşmaması gerekmektedir. Eğer 90 günden uzun süre seyahat etmek gibi bir planınız varsa D vizesi almak zorundasınızdır. D vizesi yapacağınız seyahatin uzun olacağını; aile, iş kurma ve eğitim gibi uzun süreli konaklama yapacağınızı belirten vize türüdür. 

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Antalya

Değerli misafirlerimiz, yolculuk öncesinden sizlere hazırlamanız gereken belgeleri tercih ettiğiniz kategori türüne göre değişiklik göstereceğini bilgisini sunarız. Sizlere seyahat gerekçenizi seçebilmeniz için aşağıda bulunan linklerden birine tıklayarak işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerektiğini belirtiriz. Sizler için hazırladığımız kategorilerimiz şunlardır;

Yukarıda sizlere sunulan kategorilerden birini tercih etmekte güçlük çektiyseniz ; yapacağınız seyahatin hangi kategoriye ait olduğuna karar veremediyseniz ya da seyahatinize uygun bir kategori olmadığını düşünüyorsanız konu hakkında uzmanlarımızdan yardım etmelerini isteyebilirsiniz. Sizlerden alınan gerekli bilgiler dahilinde yolculuğunuza hangi kategorinin uygun olduğunu belirtiler. Uzmanlarımızı +90 (242) 255 01 43 numaralı telefondan arayabilir ya da Antalya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

DİKKAT!

Değerli misafirlerimiz Estonya dışında başka ülkelere geçiş yaparak seyahat edecekseniz konaklama sürenizin en uzun olduğu ülke Estonya olmalıdır. Eğer her ülkede eşit sürede konaklama yapacaksanız ilk seyahat yeriniz Estonya olmalıdır. Estonya’dan başlayıp diğer ülkelere eşit günde seyahat edebilirsiniz. 

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Antalya 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere yukarıda verilen temel bilgiler ardından vize işlemeleriniz nasıl yapılacağı hakkındaki gerekli bilgileri sizlere bu başlık altında sunacağız. Adımlar halinde olan işlemlerinizi takip ederek birçok bilgiye sahip olabilirsiniz.  

  1. Estonya Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Dilekçesi: Sayın EAGVS ziyaretçilerimiz, işlemlerinizin başlangıcı olarak sizlerden başvuru formu doldurulmanız istenmektedir. Sizlerden istenen evraklar ile birlikte ofisimize iletmeniz gerekmektedir. İlettiğiniz belgeler incelenir yanlış ya da eksik bilgi olduğunda sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunlar düzeltilir. 
  2. Parmak İzi Sürecinin Takibe Alınması: Sayın ziyaretçimiz, hazırlanan evraklar ile birlikte seyahat edeceğiniz ülke vize onayını vermek için sizden parmak izinizin taranmasını ister. Vize almak için bu mülakatın olmasını gerektiğini belirtirler. Eğer son 5 yıl içerisinde bir Schengen vizesi almadıysanız bu işlemleri yapmanız gerekmektedir. Bunun için konsolosluktan sizlere uygun bir tarihte görüşme istenir. Verilen tarihte bir temsilcimiz ve hazırlanan evraklar ile birlikte mülakata giderseniz. Mülakat esnasında olabilecek her sorun için sizlere eşlik eden temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz. Konu ile ilgili gerekli olan yardımı yapacaktır. 
  3. Vize Başvuru Ücretini Ödenmesi: Sayın ziyaretçilerimiz, yapılan işlemlerin geçerlilik kazanması için vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz vize ücreti konsolosluk harcı ve verilen hizmetlerin bedeli olarak kabul edilir. Seçtiğiniz kategoriye ve konaklama süreniz gibi tercihler fiyat farkının yaşamamasına neden olmaktadır. Konu ile ilgili daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan sizlere yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz. 
  4. Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Sayın ziyaretçilerimiz, yukarıda sizlere verilen gerekli işlemleri gerçekleştirdiğiniz taktirde son aşama olarak pasaportunuzun size ulaştırılması için konsolosluktan gelecek olan olumlu karar beklenir. Bu sürede konsolosluk sizlerden ek evrak istediğinde bulunabilir. Sizlere bu konu hakkında yardımcı olup istenilen ek evrakları iletiriz. İşlemler yapıldığı zaman gelen olumlu karar ardından pasaportunuzu sizlerin belirttiği adrese teslim edilebiliriz, dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Antalya 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, tüm işlemler ve ödenen vize ücreti ardından vizenizin kaç günde çıkacağı bilgisini sizlerle bu başlık altında sunacağız. Normal şartlarda 10-12 iş gününde çıkan Estonya vizesi; ülkede olan çeşitli nedenlerden dolayı bu süreyi uzatabilir. Konsolosluğun resmi tatillerde kapalı olması, ülkenin ekonomik ve siyasi durumu gibi süreçler bu sürenin uzamasına neden olarak gösterilebilir. 

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, Estonya vizesi hakkında gerekli bilgileri, konu hakkında gerekli açıklamaları bizden öğrenmeyi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Aklınıza takılan bir soru olduğunda uzmanlarımızdan yardım isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (242) 255 01 43 numaralı telefondan arayabilirsiniz ya da Antalya@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Sizlere gerekli yardım yapacağınız emin olabilirsiniz. 

EAGVS ailesi olarak siz değerli seyahat severlerimize renkli yolculuklar dileriz! 

Estonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';