x
Estonya

Vize İşlemleri

Estonya

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

Estonya Vize İşlemleri, Edirne

Sayın ziyaretçilerimiz Estonya vizesi hakkında gereken bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. 

Edirne EAGVS şubesi olarak sizlere alacağınız vize hakkında detaylı bilgileri sunacağız. Sayfayı takip ederek merak ettiğiniz ya da aklınıza takılan birçok soruya cevap bulabileceksiniz. 

Edirne EAGVS şubesi olarak Süloğlu, Enez, Havsa, İpsala, Merkez, Lalapaşa, Keşan, Meriç, Uzunköprü ilçelerimiz başta olmak üzere Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ gibi çevre illerimizden yapacağınız Estonya vize başvurunuz için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (850) 241 07 72 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da Edirne@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? Edirne

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, sahip olduğunuz pasaportun türüne göre vize alıp almama durumunuz farklılık gösterebilir. Yapacağasınız Estonya seyahati için bordo pasaporta sahip yolcularımızın vize alması gerekirken, Yeşil, Siyah ve Gri pasaporta sahip yolcularımız 180 gün içerisinde 3 ayı aşmayan süre zarfında yolculuk vizesiz Estonya’ya seyahat edebilirler. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın vize işlemlerini tamamlamak için Edirne’deki şubemize bekleriz. Çalışan ekibimiz sizlere bu konuda yardımcı olacaklardır. 

Lacivert pasaporta sahip yolcularımızın vize işlemlerini gerçekleştirmeyeceğini belirtmek isteriz. Ek bilgi olarak sahip olduğunuz pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olması gerekmektedir. 

Estonya D Vizesi (Ulusal) Nedir? Edirne

Sayın ziyaretçilerimiz, Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip olup vizesiz seyahat edecekseniz yukarıda da belirtildiği gibi 3 ayı geçmeyen süre zarfında yolculuk yapmanız gerekmektedir. Eğer seyahatiniz bu süreden uzun olacağını düşünüyorsanız D vizesi çıkartmak zorundasınız. Sizden istenilen bu D vizesi, ülkede eğitim kurma, aile kurma gibi uzun süreli konaklamalar için kullanır. 

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Edirne

Değerli ziyaretçilerimiz yolculuk yapmak istediğiniz ülkeye vize almak istiyorsanız bir seyahat gerekçesi belirlemeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız kategorilerinden birini seçerek işlemlerinize bu kategori üzerinden devam ettirdiniz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şöyledir;

Yukarıda sizlere sunulan kategorilerden hangisinin seyahatinizin bir gerekçesi olduğuna karar veremediyseniz ya da seyahatinize uygun bir kategori olmadığını düşünüyorsanız konu ile alakalı yardımı uzmanlarımızdan talep edebilirsiniz. Seyahat bilgilerinizi sunduğunuz taktirde sizler için hangi kategori uygun ise onu tercih etmeniz konusunda yardımcı olacaklardır. 

DİKKAT!

Değerli misafirlerimiz Estonya seyahatiniz ile birlikte başka ülkelere de seyahat etmek gibi bir planınız varsa en uzun süresi olarak Estonya’da konaklamanız gerekmektedir. Eğer seyahat edeceğiniz ülkelerde eşit günlerde konaklama yapacaksanız ilk konaklama yeriniz Estonya olmalıdır. Estonya’dan başlayıp diğer ülkelere seyahatlilerinizi eşit günler şeklinde tamamlayabilirsiniz. 

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Edirne

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, seçtiniz kategori ile işlemleriniz başlamış olur. Bunları sizlere aşağıda adım adım açıklayacağız. Takip ederek gereken bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. 

  1. Estonya Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Dilekçesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere sunulan kategorilerden seyahatinize uygun olan bir tanesini seçip ve vize başvuru formunu doldurarak işlemelerinize başlanır. Sizlerden gerekli evraklar ve belgeler uzmanlarımız tarafından istenilir. Hazırlanan evraklar ve belgeleri ofisimize teslim edebilirsiniz. İncelemeye alınan evraklarda eksik ya da yanlış bilgi olması durumunda sizlerle iletişime geçilerek çıkan sorunu düzletmenize yardımcı oluruz. 
  2. Parmak İzi Sürecinin Takibe Alınması: Sayın ziyaretçimiz, hazırlanan evraklar dahilinde seyahat edeceğiniz ülke vize almanız için sizden parmak izi vermeniz için istekte bulunur. Eğer son 5 yıl içerisinde bir Schengen vizesi çıkartmadıysanız bu işlemi gerçekleştirmek zorundasınız. Ülkenin bu mülakat süreci, vize başvurularında ülkeye sahte kimlik ile girişleri önlemek amacıyla istenir. Bunun için uzmanlarımız konsolosluktan sizler için bir randevu talep eder. Belirtilen tarihte hazırladığınız evraklar ve dilerseniz bir temsilcimiz ile mülakata gidersiniz. Mülakat esnasında olabilecek herhangi sorun veya merak ettiğiniz bir konu olduğunda sizlere eşlik eden temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz. Sizlere gereken yardımın yapılacağından emin olabilirsiniz. 
  3. Vize Başvuru Ücretini Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, konsolosluk harç ücreti, verilen hizmet gibi nedenler ödeyeceğiniz vize ücretinde farklılığa neden olmaktadır. Bu konu ile ilgili gereken bilgileri uzmanlarımıza danışarak bilgi alabilirsiniz. Çalışan saha ekibimiz bu konu hakkında sizlere vize ücretinin farklı fiyatlandırması konusunda gerekli açıklamaları yapacaklardır. 
  4. Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Sayın ziyaretçilerimiz, ödediğiniz vize ücreti ardından son aşamaya gelmiş olursunuz. Son aşama konsolosluktan gelecek olan olumlu karardır. Bu karar verilirken konsolosluk çalışanları ek belge hazırlamanızı isteyebilir. Bu konuda sizlere yardımcı olup istenilen belgeleri hazırlayıp konsolosluğa iletiriz. İstenilen işlemeler yerine getirildikten sonra tekrardan bekleme sürecine geçeriz. Konsolosluğun verdiği olumlu karar ardından pasaportunuzun sizlere teslim edilmesini bildiririz. Pasaportunuzu sizlerin belirttiği adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Edirne

Değerli ziyaretçilerimiz, alacağınız Estonya vizesinin çıkış süresi normal koşullarda 10-12 iş günüdür. Ülkenin bazı nedenlerinden dolayı bu süreç uzayabilir. Örneğin resmi tatillerde kapatılan konsolosluk, ülkenin politik ve ekonomik durumu ya da seyahat edeceğiniz ülkede konaklama süreniz bunlara birer örnektir. Eğer bunlar gibi sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı öneririz. 

Değerli Edirne ili ve çevre illerden yapılacak olan Estonya vize başvurunuz hakkında gereken bilgileri bizlerden almayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Merak ettiğiniz konular olduğunda uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı . Uzmanlarımızı +90 (850) 241 07 72 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da Edirne@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

EAGVS ailesi olarak siz değerli seyahat severlerimize renkli yolculuklar dileriz!

Estonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';