x
Estonya

Vize İşlemleri

Estonya

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Estonya Vize Başvurusu, Tekirdağ

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, alacağınız vize işlemeleri için hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. 

Sayfamızın devamında Tekirdağ il ve çevre illerinden yapacağınız Estonya seyahati vizesi için ihtiyaç duyulan gereken bilgilileri sizlere sunacağız. Bilgilerimiz 2023 yılının güncel hali olarak sizlere sunulur. 

Tekirdağ EAGVS şubesi olarak, Hayrabolu, Muratlı, Çorlu, Saray, Çerkezköy, Süleymanpaşa, Marmaraereğlisi, Ergene, Şarköy, Malkara, Kapaklı gibi ilçelerimiz başta olmak üzere Çanakkale, Kocaeli gibi çevre illerden yapacağınız vize başvurunuz için daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (282) 255 50 37 numaraları telefondan ulaşabilirsiniz ya da tekirdag@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kimlere Gerekir? Tekirdağ

Değerli ziyaretçilerimiz, Estonya seyahatiniz için sahip olduğunuz pasaport vize alıp almamanızı belirler. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın seyahatleri için vize almaları gerekli bir durumken; Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımızız 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizesiz Estonya’ya seyahat edebilirler. Bordo pasaporta sahip yolcularımızın vize işlemelerini gerçekleştirmek için ofisimize bekleriz. Sizlere vize alma konusunda gereken ilgi gösterilecektir. 

Değerli yolcularımız, seyahatinizin öncesinden Seyahat Sağlık Sigortasını yaptırmanız gerekmektedir. Ek bir bilgi olarak da sahip olduğunuz pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olması gereken bir nedendir. Ayrıca eski lacivert pasaporta sahip yolcularımızız vize başvurularını başarılı sonuçlanmayacağını belirtiriz. 

Estonya D Vizesi (Ulusal) Nedir? Tekirdağ

Sayın yolcularımız, vizesiz yapacağınız seyahatin size verilen süreden fazla seyahat düşünceniz varsa D vizesi almanız gerekmektedir. D vizesi ülkede aile kurma, eğitim görme gibi uzun süreli konaklamalar için kullanır. 

Estonya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Tekirdağ 

Değerli seyahat severler, vize almanızda başlanan ilk işlem seyahat türünüzü belirlemek. Sizler için aşağıda hazırladığımız kategorilerden seyahatinize uygun olan gerekçeyi tıklayıp, işlemlerinizi bu yönde gerçekleştirmenizi isteriz. Sizler için sunacağımız kategoriler şunlardır;

Sizler için yukarıda belirtilen kategorilerden hangisinin yolculuğunuza uygun bir gerekçe olmadığa karar veremediyseniz ya da seyahatinize uygun bir gerekçe bulamadıysanız uzmanlarımızdan konu ile ilgili yardım alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (282) 255 50 37 numaraları telefondan arayabilir ya da tekirdag@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Konu hakkında çalışan ekibimiz yardımcı olacaktır. 

DİKKAT!

Yapacağınız seyahat planınızda Estonya dahilinde başka ülkelere de seyahat edecekseniz konaklama sürenizin en uzun süresi Estonya olması gereken bir gerekçedir. Eğer seyahat edeceğiniz ülkelerde eşit şekilde konaklama yapacaksanız ilk seyahat yeriniz Estonya olmalıdır. İlk Estonya’ya olan seyahatinizi tamamlayıp diğer ülkelere geçiş yapabilirsiniz. 

Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Tekirdağ

Değerli EAGVS ziyaretçilerimiz, vize alacağınız ülke için gereken belgelerin amaçlarını ve biometrik bilgileri sizlere aşamalı bir şekilde aşağıda başlıklar halinde sunacağız. Takip ederek gereken bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. 

  • Estonya Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması ve Vize Başvuru Dilekçesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere sunulan kategorilerden birini seçtikten sonra seyahat gerekçeniz ile ilgili başvuru formunun doldurulması ve gerekli evrakların hazırlanması istenir. Hazırlanıp bizlere iletilen evraklar incelenir eksik ya da yanlış bir içerik olduğu durumda sizlerle iletişime geçilerek sorun çözülür. 
  • Parmak İzi Sürecinin Takibe Alınması: Sayın ziyaretçimiz, hazırlanan evraklar sonrasında seyahat edeceğiniz ülke vize almanız için sizden parmak izi talebinde bulunur.  Eğer son 5 yıl içinde bir Schengen vizesi çıkartmadıysanız bu işlemin gerçekleştirilmesi zorunludur. Bu işlemlerin yapılma nedeni girişlerin yapılma nedeni ülkeye sahte kimlik ile başvuru yapılmasını önlemek içindir. Uzmanlarımız sizler için konsolosluktan bir görüşme isteğinde bulunur. Konsolosluğun vereceği tarihte, dilerseniz bir temsilcimiz ile belirtilen mülakata hazırladığınız evraklar ile birlikte giderseniz. Olabilecek herhangi bir sorun karşısında sizlere eşlik eden temsilcimizden yardım isteyebilirsiniz. Size eşlik eden temsilcimiz gereken konu ile ilgili yardımı ve gerekli açıklamaları yapacaktır. 
  • Vize Başvuru Ücretini Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, aldığınız hizmet, konsolosluk harcı, seçtiğiniz kategori ile ilgili işlemler ve seyahat edeceğiniz ülkede konaklama süreniz gibi nedenler için ödeyeceğiniz vize ücreti farklılık gösterebilir. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Konu ile ilgili gerekli açıklamamaları yapacaklardır. 
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Sayın ziyaretçilerimiz, yukarıda sizlere verilen bilgilileri okuduğunuzda bir nebze vizeniz hakkında bilgi sahibi oldunuz. Yukarıdaki tüm işlemler sorunsuz bir şekilde gerçekleştiği taktirde konsolosluktan gelecek olan olumlu karar beklenir. Bu karar sürecinde konsolosluk ek belge talebinde bulunabilir. Sizlerle iletişime geçilerek ek belge konusunda yardım edilir. İstenilen her şey hazır olduğunda bekleme aşamasına geçilir. Gelecek olan olumlu karar sonrasında pasaportunuzu hazırlayıp sizlerin belirttiği adrese teslim edebilir silerseniz ofisimizi ziyaret ederek bizzat kendiniz alabilirsiniz.

Estonya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Tekirdağ

Alacağınız vizenin çıkış süresi normal koşullarda 10-12 iş gününde sonuçlandırılır. Bunun dışında ülkenin politik ve ekonomik durumu, resmi tatillerde kapatılan konsolosluk vizenizin çıkış süresi uzatabilir. Bunlar gibi nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız ve 1 ay öncesinden başvuru yapmanızı rica ederiz. 

Değerli ziyaretçilerimiz sizlere Estonya vizesi hakkında gerekli açıklamaları ve bilgileri sunduk. Merak ettiğiniz sorular olduğu zamanlarda uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. Uzmanlarımızı +90 (282) 255 50 37 numaraları telefondan ulaşabilirsiniz yada tekirdag@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Bizleri tercih ederek bilgi sahibi olmak istediğiniz için teşekkürlerimizi sunuyoruz. EAGVS ailesi olarak renkli yolculuklar dileriz.

Estonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';