x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

Suriye Vatandaşları İçin Dubai Vizesi

İ. Yaşar 16/08/19, 14:51
Merhaba Suriye vatandaşı bir bayanla 1,5 yıldır evliyim. Birlikte Dubai’ye 5 günlüğüne kısa süreli tatil planlıyoruz. Eşim hem Suriye vatandaşı hem T.C. vatandaşı. Bursa’da bir tekstil atölyesinde müdürüm. Suriye vatandaşları için Dubai vizesi nasıl alınır? Bazı sitelerde Suriye asıllı kişiler T.C. vatandaşlığını almış da olsa Dubai vizesi almanın zor olduğu yazıyor. Türkiye’de evlendik, evlilik cüzdanıyla birlikte başvuru yapsak vize alımına olumlu bir etkisi olur mu? Cevabınızı bekliyorum, iyi çalışmalar.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,

Suriye vatandaşlarının Dubai vize başvuruları çok büyük çoğunluğu reddedilmektedir. Ancak eşiniz hem T.C. vatandaşı hem Suriye vatandaşı ise T.C. pasaportu ile başvuru yapabilir. Suriye vatandaşları için Dubai vizesi alım sürecinde; Suriye asıllı olup T.C. vatandaşı olan kişiler başvurularını Euroasia GVS ile doğrudan BAE Göçmenlik Ofisi’ne yapma ayrıcalığına sahiptir. 

Suriye asıllı olduğu için eşinizin vize başvurusu için vize bedeline ek olarak 274 USD depozito bedeli alma zorunluluğumuz bulunmaktadır. Türkiye’ye döndüğünüzde bu bedel tarafınıza eksiksiz olarak iletilecektir.  Suriye asıllı T.C. vatandaşlarının başvuru değerlendirme süresi değişiklik göstermektedir.

Dilerseniz evlilik cüzdanınızı da ek evrak olarak renkli taratıp gönderebilirsiniz. Başvuruyu gerçekleştirmek ve daha fazla bilgi için +90 (212) 963 39 80 numaralı hattımıza ücretsiz olarak bağlanabilirsiniz. 

Saygılarımızla,
Evrim 

suriye vatandaşları için dubai vizesi

 

F. Gürbüz 10/10/19, 14:05

İyi akşamlar iki yıldır Türkiye’de yaşıyorum fakat Suriye vatandaşıyım 5 günlüğüne Dubai’ye gitmek istiyorum. Suriye vatandaşı olduğum için Suriye pasaportu kullanıyorum bu sorun olur mu? Suriye vatandaşlarına Dubai vizesi gerekir mi ?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 10/10/19, 14:06

Merhaba, Türkiye’de ikamet eden Suriye vatandaşları için Dubai vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin Türkiye’de en az 6 ay oturma iznine sahip olmaları gerekmektedir. Tek girişli Dubai vizesi başvuru yapacak olan yolcuların Dubai de 60 gün içerisinde 28 gün konaklama izni verilmektedir. BAE Göçmenlik Ofisi Suriye, Bangladeş, Filistin, Afganistan, Irak vatandaşlarından ek olarak 274 USD teminat bedeli talep etmektedir. Türkiye pasaportlulara veya Suriye pasaportlulara Dubai vizesi başvuruları fark etmeksizin vize geçerliliği zaman aşımına uğradığı takdirde vize sahipleri hakkında cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Vize başvuruyu gerçekleştiren kişi (evli olmayan kadın) vize başvuruları için anne ve babasının soyadı bilgilerini sunması zorunlu kılınmıştır. Bahsetmiş olduğum bu bilgiler dahilinde ek olarak önemli bir konudan bahsetmek isterim, Suriye Irak, Bangladeş ve Filistin vatandaşlarını Büyük Arap Emirlikleri diplomatik olarak tanımamaktadır. Bu nedenle tanınmayan bu ülke vatandaşları için vize başvurusu yapılmamaktadır. Başvuruda bulunacak kişilerin doğum yeri Irak, Suriye, Filistin... ise başvuru süreçleri uzayabilir ve başvurulan Dubai vizesinin onaylanmama ihtimali bulunmaktadır. Suriye vatandaşı olarak başvurunuzu vize servisimiz ile gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için bize +90 (212) 963 39 80 numarsından ulaşınız. 

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver