x
Dubai

Vize İşlemleri

Dubai

6 Aylık Dubai Vizesi

A. Taşkıran 27/08/19, 11:15
sayın yetkili iyi çalışmalar ben plastik ambalaj fabrikasında müdür olarak çalışıyorum. Dubai’deki şirketten proje bazlı teklif aldım. 6 aylık dubai vizesi hakkında detaylı bilgiye sahip değilim. Dubai’de yatırım yaparsam uzun süreli vize alabilir miyim? Teşekkürle
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Abdullah Bey Merhaba, 
6 aylık Dubai vizesi işlemlerinizi Türkiye’den başlatarak Dubai’den tamamlamanız gerekecektir. Uzun süreli oturum izni taleplerinde ilk aşamada 90 günlük tek girişli vize alınmakta, Dubai’ye varıştı BAE Göçmenlik Ofisi üzerinden uzun süreli oturum izni başvurusu yapılmalıdır. Dubai çalışma izinleri Dubai'de  çalışılacak firma tarafından başvuru yapılarak sağlanmaktadır her firmanın istediği evrak sektörel bazlı olarak değişmektedir. Dubai uzun süreli çalışma izni Residency Foreign Affairs dubai tarafından sağlanmaktadır, başvuru sonuçlanma süreleri evraksal anlamda değerlendirilerek sonuçlanma süreleri farklılık göstermektedir.

3 aylık tek girişli Dubai vize başvurunuzu Euroasia GVS ayrıcalığı ile 2-3 içerisinde alabilirsiniz. 90 günlük tek girişli Dubai vizesi konusunda +90 (212) 963 39 80 çağrı merkezimizden ücretsiz bilgi alabilirsiniz. 

Saygılarımızla, 

Evrim

 

M. Tekeli 30/09/19, 12:21

Dubai vize şartları nelerdir, ilk defa Dubai’ye gideceğim bunun için vize almak istiyorum. Mümkünse 6 aylık Dubai vizesi almak istiyorum Dubai'de bulunan bir tasarım firmasıyla 6 aylık bir iş ortaklığı gerçekleştirdik. Fakat tam olarak neler yapmam gerekir bilmiyorum vize almak için hangi şartlar gereklidir hazırlamam gereken evraklar nelerdir bunlar hakkında bir bilgi verebilir misiniz?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 30/09/19, 12:28

Merhaba; Dubai 6 aylık vize işlemlerinin ilk ayağı olarak 30 gün tek girişli vize almanız gerekecektir. Dubai 6 aylık vize oturum kategorisine girmektedir ve belli bir süre hiç çıkış yapmadan Dubai'de ikamet gerektirir. 6 aylık vize başvurusu direkt olarak BAE Yabancılar ve İkamet Genel Müdürlüğü ofisine yapılır. Dubai vize başvurusu için hazırlamanız gereken bir takım evrak ve belgeler bulunmaktadır. Diplomatik Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır ancak umuma mahsus pasaport sahiplerinin vize almaları zorunludur. Dubai, Yeşil ve Diplomatik Pasaportlar haricinde Türk vatandaşlarından vize talep eden ülkeler arasında yer almaktadır. Vize talep gerekçenize göre başvuru evraklarınız farklılık gösterirken ayrıca konsolosluk bazı durumlarda ek evrak talebinde de bulunabilmektedir. Hazırlayacağız evraklar icra etmekte olduğunuz mesleğe göre değişkenlik göstermektedir.Dubai Konsolosluğunun talepte bulunduğu ek evraklar Dubai vizesi için gerekli olan evrakları farklılaştırır. Kısa süreli (90 günden az) vize başvurusunda genellikle renkli olarak taranmış kimlik, kullanıma açık olan pasaport, vize işlemleri için gerekli olan bankanın dekontu, vize başvurunuz için gerekli olan başlıca evraklardır.Uzun süreli (90 günden fazla) vize başvuruları Dubai’deki Dubai göçmenlik bürosundan yapabilirsiniz.Şayet Türkiye’de oturum izni olan yabancı uyruklu bir kişiyseniz belirtilen bu belgelere ek olarak oturum belgesine sahip olmanız gerekmektedir.Dubai vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce almak istediğiniz vize türünü mutlaka belirtmeniz gerekmektedir.Birleşik Arap Emirlikleri başvuru formunun tam olarak doldurulup imzalanması gerekir.Euroasia Global Visa Services ile aldığınız Dubai vizesini tüm havayolu(Emirates, Fly Dubai, THY, Pegasus) şirketleri ile yapacağınız uçuşlarda kullanabilirsiniz. Dubai’ye giriş yapmadan önce Dubai polisine Dubai e-vize belgesini göstermek zorundasınız. Seyahatten önce çıktısını alıp pasaportunuzun arasına saklayabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver