x
Benin

Vize İşlemleri

Benin

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 50

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Benin Vize Merkezi, Trabzon

Sevgili Ziyaretçilerimiz,
Euroasia Global Visa Services Trabzon Şubesi olarak siz değerli ziyaretçilerimizin Benin Cumhuriyetine yapacakları seyahatleri öncesinde alma zorunlulukları olan Benin Vize Başvuru sürecinde sizlere yardımcı olabilmek için hazırlamış olduğumuz sayfamıza Hoş Geldiniz.
Euroasia Global Visa Services Trabzon Şube olarak sizler için derlemesini yapmış olduğumuz sayfamızda Trabzon ve çevresinden gerçekleştirilecek olan Benin Vize Başvurularında vize sürecini kolaylaştıracak bir çok ön bilgilere rahatlıkla erişebileceksiniz.
Trabzon İli başta olmak üzere Ortahisar, Akçaabat, Araklı, Of, Yomra, Arsin, Vakfıkebir, Dernekpazar, Köprübaşı, Hayrat, Şalpazarı, Düzköy, Tonya, Çaykara, Çarşıbaşı, Beşikdüzü, Maçka, Sürmene ilçeleri başta olmak üzere çevre iller olan Giresun, Gümüşhane, Rize, Bayburt, Artvin, Erzurum, Erzincan, Ordu, Tokat, Sivas ve Tüm Türkiye illerimizde ikamet etmekte olan siz değerli ziyaretçilerimizin yapacak oldukları Benin Vize Başvurularında konuda tecrübeli olan çalışma arkadaşlarımız rehberliğinde vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Benin Vize başvurularınız öncesinde izlenecek rota ve konu ile alakalı detaylı bilgi almak için dilerseniz Trabzon Şubemizi ziyaret edebilir, +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonu tuşlayarak bizlere ulaşabilir ya da trabzon@eagvs.com adresine mail atarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Benin Vizesi Kimlere Gerekmektedir? - Trabzon

Benin Cumhuriyetine seyahat edecek olan Gri (Hizmet) Pasaportu, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız seyahatleri öncesinde Benin Vizesi alma zorunlulukları bulunmaktadır. Seyahatlerini vize almadan yalnızca Siyah (Diplomatik) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız gerçekleştirebilmektedir.
 Benin Cumhuriyetinin ülkemiz sınırları içerisinde;
  • Benin Ankara Büyükelçiliği
  • Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu
  • Benin İzmir Fahri Konsolosluğu, bulunmaktadır.
Yukarıda belirtmiş olduğumuz konsolosluklar içerisinde diplomatik yetkiye sahip olan tek kurum Ankara Büyükelçiliğidir. Fahri Konsoloslukların vize süreçlerinde diplomatik olarak her hangi bir yetkisi bulunmamaktadır.

Benin Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Trabzon

Bu başlık altında sizler için listeler halinde hazırlamış olduğumuz Benin Vize türlerine tıklayarak gerekli olan evraklara ulaşabileceksiniz. Ziyaret gerekçenizin doğru bir şekilde tanımlanmış olması edinmeniz gereken evrakların neler olduğu sorusuna kesin ve net bir cevap verebilmektedir.
Benin Vize Türleri;
Sizler için yukarıda listelediğimiz başlıklar altında seyahat gerekçenizin bulunmadığını düşünüyor ya da seyahat gerekçenize uygun vize türünün hangisi olduğu konusunda fikir sahibi olamıyorsanız eğer iletişim adreslerimizden uzmanlarımıza ulaşabilir ya da ofisimizi ziyaret edip canlı destek talep edebilirsiniz.

Benin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Trabzon

Benin Cumhuriyeti günümüzde bir çok ülkenin de uygulamakta olduğu Elektronik Vize Başvuru sistemini uygulamaktadır. Ülkemiz vatandaşları da Benin Elektronik Vize sisteminden faydalanabilmektedirler. 
Elektronik Vize sistemi sayesinde Benin Vize Başvurularınızı online olarak konsolosluklara bizzat gitmeden gerçekleştirebilirsiniz.
Benin Elektronik Vizesi Başvurusu yapabilmek için "Benin Vize Başvuru Formu" doldurmanız gerekmektedir. Daha sonrasında;
  • Kimlik Fotokopisi ya da bilgisayar ortamına taratılmış görüntüsünü
  • Geçerliliği hali hazırda devam etmekte olan Pasaportunuzun resimli sayfasının fotokopi ya da taratılmış görüntüsünü
dilerseniz Trabzon Şubemize bizzat elden teslim edebilir, kargo yolu ile bizlere ulaştırabilir ya da trabzon@eagvs.com adresine e-posta yolu ile iletebilirsiniz.
Talep etmekte olduğumuz evrakların tarafımıza ulaşması akabinde sizler adına, uzman vize danışmanlarımız tarafından titizlikle Benin Elektronik Vize Başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz.

Benin Elektronik Vize Geçerlilik Süresi

Benin Elektronik Vizesi onaylanması ardından e-posta adresinize yönledirecek olduğumuz Elektronik Vize Onay mailinizin "Travel Data" bölümünde elektronik vizenizin geçerlilik süresine erişebilirsiniz.
Başvuru işlemi gerçekleşmeden önce çalışma arkadaşlarımıza seyahat tarihinize kaç gün kaldığını ve ülkeye tek seferli mi yoksa bir çok kez mi girip çıkacağınızı belirtmeniz büyük önem oluşturmaktadır. Bu kıstaslar vizenizin ücretlendirmesinde değişkenlik yaratmaktadır. 
Talep edebileceğiniz vize türleri;
  • Tek Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 90 günlük 
olarak çeşitlilik göstermektedir.
Vize türlerinin güncel ücretlendirmesi hakkında daha kapsamlı bilgi alabilmek için bizlere +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonumuzdan ulaşabilir ya da trabzon@eagvs.com adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Benin Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır? - Trabzon 

Benin Elektronik Vizeniz evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve başvurunun gerçekleşmesi ardından normal şartlar altında en erken 3 en geç 10 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Vizenizin onaylanma süresini konsolosluklarda meydana gelebilecek olan yoğunluk, elektronik başvuru sisteminde gerçekleşebilecek olan aksaklıklar ve resmi tatiller uzatabilmektedir.
 
Değerli Ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Trabzon Şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Benin Vize Başvurusu sayfamızı incelediniz. Benin Vize Başvuruları, Vize işlemleri, Vize başvurunuzun takibi, çıkma süreci ve danışmanlık ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için bileri dilerseniz şubemizde ziyaret edebilir, ilgili telefon numaralarımızdan bizleri arayabilir ya da e-posta adresimize mail atabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Benin ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.