x
Benin

Vize İşlemleri

Benin

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 50

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

Benin Vize İşlemleri, Adana

Sevgili Ziyaretçilerimiz,
Euroasia Global Visa Services Adana Şubesi olarak Benin Cumhuriyeti'ne yapacak olduğunuz seyahatiniz öncesinde yapacak olduğunuzu Benin Elektronik Vize Başvurunuz öncesinde sizlere yol göstermek, atacağınız adımları bir miktar kolaylaştırmak ve kafanızda oluşabilecek bir çok soruya cevap vermek amacı ile hazırlamış olduğumuz sayfamıza Hoş Geldiniz.
Adana Şube olarak hazırlamış olduğumuz sayfamızda Adana ve çevresinden yapacak olduğunuz Benin Vize Başvurularınıza dair süreçleri, hali hazırda kullanılmakta olan güncel evrak listelerine ve başvuru sürecinizi hızlandıracak olan bir çok ön bilgiye kolaylıkla ulaşabileceksiniz.
Adana ili başta olmak üzere çevre ilçeler olan Aladağ, Ceyhan, Yüreğir, Yumurtalık, Tufanbeyli, Seyhan, Sarıçam, Saimbeyli, Pozantı, Kozan, Karataş, Karaisalı, İmamoğlu, Feke, Çukurova ve çevre iller olan Kahramanmaraş, Osmaniye, Niğde, Hatay, Kayseri ve Mersin'den yapacak olduğunuz Benin Vize Başvurularınıza uzman vize uzmanlarımız rehberliğinde hizmet sunmaktayız. Vize Başvurunuz öncesinde konu ile ilgili bilgi almak için Adana Ofisimizi +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonumuzdan arayarak ya da adana@eagvs.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Benin Vizesi Kimlere Gerekmektedir? - Adana

Benin Cumhuriyeti'ne seyahat edecek olan Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ziyaretleri öncesinde vizeden muaf sayılmaktadır.
Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu olan vatandaşlarımızın ise planlamış oldukları seyahatleri öncesinde Benin Vizesi almak zorunlulukları bulunmaktadır. 
Benin Cumhuriyeti'ni ülkemiz sınırları içerisinde dış temsilcilik görevini yapmakta olan kurumlar;
  • Benin Ankara Büyükelçiliği
  • Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu
  • Benin İzmir Fahri Konsolosluğu'dur
ülkemizde diplomatik olarak yetkiye sahip olan Benin Dış temsilciliği Ankara Büyükelçiliğidir. 

Benin Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Adana

Bu başlık altında Euroasia Global Visa Services Adana şubesi olarak danışmalığını yapmakta olduğumuz Benin Vize türlerini ana başlıklar altında topladık. Seyahatiniz öncesinde ziyaret sebebinizin ne olduğunu belirlemek atacağınız adımlarda kolaylık sağlamakla beraber vize başvurunuzun alacağı sonuç için de büyük önem taşımaktadır.
Aşağıda derlemiş olduğumuz vize başvuru türleri içerisinde, kendi türüne göre, gerekli olacak olan bütün belgelere, bahsi geçen belgelerin geçerlilik sürelerine, nereden alınacağına, niceliklerine ve daha bir çok niteliğe ulaşabileceksiniz.
Yukarıda belirtmiş olduğumuz vize türleri içerisinden sizin gerekçenizi barındıranın hangisi olduğuna karar veremiyor ya da bu başlıklar içerisinde sizin gerekçenize uygun bir başlık olmadığını düşünüyorsanız eğer bu konu ile alakalı Adana şubemize ilgili telefon numarası ya da mail adresi üzerinden kolaylıkla ulaşabilir vize uzmanlarımızdan bu konuda ücretsiz olarak rehberlik talep edebilirsiniz.

Benin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Adana

Benin Cumhuriyeti ülkemiz vatandaşlarının faydalanabildiği ve konsolosluğa bizzat gitmelerine gerek kalmadan gerçekleştirebilen başvuru türü olan Elektronik Vize Başvuru sistemi uygulamaktadır.
Benin Elektronik Vize Başvurusu için Online Benin Vize Başvuru Formu doldurmanız gereklidir.
Ayrıca Başvuru Sahibine ait olan;
  • Kimlik Fotokopisi ya da taratılmış görüntüsünü
  • Geçerliliği devam etmekte olan Pasaportun resimli sayfasının fotokopi ya da taratılmış görüntüsünü
Adana Şubemize adana@eagvs.com adresine mail atarak, kargo yolu ile göndererek ya da el ile teslim ederek vize uzmanlarımızın sizler adına eksiksiz ve doğru adımları izleyerek Benin Elektronik Vize Başvurusu yapmalarını sağlayabilirler. Başvuru işlemi gerçekleşmeden önce talep etmekte olduğunuz vizenin kaç gün süreli olduğunu belirtmeniz gerekmektedir.
Talep edebileceğiniz vize türleri;
  • Tek Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 90 günlük 
olarak çeşitlilik göstermektedir.

Benin Elektronik Vize Geçerlilik Süresi

Benin Elektronik Vizenizin başlangıç zamanı bizlere belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize gönderecek olduğumuz Elektronik Vizenin "Travel Data" kısmında yer almaktadır. 
Elektronik Vizenizin geçerlilik süresini yukarıda da bahsettiğimiz gibi 30 gün ya da 90 gün olarak belirleyebilirsiniz. Bu iki vizenin ücretlendirmesi farklılık göstermektedir. 2023 yılı Benin Elektronik Vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için bizlere +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonumuzu tuşlayarak ya da adana@eagvs.com adresine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz.

Benin Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Adana

Benin Elektronik Vizeniz evrakların tamamlanması ve online başvuru işleminin yapılması ardından ortalama olarak 2 ila 10 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Bu süreleri Online Başvuru işleminde oluşabilecek olan aksaklıklar, Konsoloslukların yoğunluğu ve ya resmi tatil günleri etkileyebilmektedir. 
Değerli Ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Adana Şubesi olarak sizler hazırlamış olduğumuz Benin Vize Başvurusu öncesinde işinize yarayacağını düşündüğümüz sayfamızı okudunuz. Benin Vize Başvuruları, Vize işlemleri, Vize Başvurunuzun takibi ve çıkma süreci hakkında detaylı bilgi almak için bizleri dilerseniz şubemizde ziyaret edebilir, ilgili telefon numaramızdan bizleri arayabilir ya da e-posta adresimize mail atabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Benin ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';