x
Benin

Vize İşlemleri

Benin

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 50

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

Benin Vize İşlemleri, Edirne

Sevgili Ziyaretçilerimiz,
Euroasia Global Visa Services Edirne Şubesi olarak Benin Cumhuriyeti'ne gerçekleştirmeyi planlıyor olduğunuz ziyaretiniz öncesinde yapmanızın gerekli olduğu Benin Elektronik Vize Başvurunuz öncesinde sizlere yardımcı olmak, başvuru sürecinizi kolaylaştırmak ve sormak istediğiniz bir çok soruya cevap vermek amacı ile düzenlemiş olduğumuz sayfamıza Hoş Geldiniz.
Edirne Şube olarak düzenlemesini yapmış olduğumuz sayfamızda Edirne ve çevresinden yapacak olduğunuz Benin Vize Başvurularınıza dair süreçleri, 2023  yılı güncel evrak listelerine ve başvuru sürecinizi büyük ölçüde hızlandıracak ve kolaylaştıracak olan bir çok ön bilgiye erişebileceksiniz.
Edirne ili başta olmak üzere çevre ilçeler olan Enez, İpsala, Havsa, Keşan, Lalapaşa, Uzunköprü, Süloğlu, Merkez, Meriç ve çevre iller olan Kırklareli, Tekirdağ'dan gerçekleştirecek olduğunuz Benin Vize Başvurularınıza konuda uzman olan kadromuz rehberliğinde danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vize Başvurunuz öncesinde konu ile alakalı bilgi edinmek için Edirne Ofisimizi +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonumuzdan arayarak ya da edirne@eagvs.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Benin Vizesi Kimlere Gerekmektedir? - Edirne

Hizmet (Gri) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ve Hususi (Yeşil) Pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gerçekleştirmeyi planlamakta oldukları Benin Seyahatleri öncesinde Benin Vizesi alma zorunlulukları bulunmaktadır. 
Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ise Benin Cumhuriyeti'ne yapacak oldukları ziyaretlerini vize alma zorunluluğu olmadan gerçekleştirebilirler.
Benin Cumhuriyeti'ni ülkemiz sınırları içerisinde bulunan dış temsilcilikleri;
  • Benin Ankara Büyükelçiliği
  • Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu
  • Benin İzmir Fahri Konsolosluğu'dur
Dış Temsilcilikler içerisinde diplomatik yetkiye sahip olan tek kurum ise Benin Ankara Büyükelçiliği'dir. 

Benin Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Edirne

Bu başlık altında Euroasia Global Visa Services Edirne şubesi olarak danışmalığını yapıyor olduğumuz Benin Vize Başvurularının ziyaret gerekçesine göre çeşitlilik göstermekte olan türlerini ana başlıklar halinde sizler için kategorize ettik. Ziyaretiniz öncesinde seyahat sürenizi ve seyahat gerekçenizin ne olduğunu uzmanlarımıza doğru ve eksiksiz bir şekilde iletmek başvuru sürecinde ilerleyeceğiniz süreçlerde kolaylık sağlamakla beraber vize başvurunuzun alacağı sonuç için de büyük önem teşkil etmektedir.
Aşağıda maddeler halinde listelenmiş şekilde oluşturmuş olduğumuz vize çeşitleri arasında, kendi türüne göre, gerekli olacak olan güncel belgelere, talep edilmiş olan belgelerin geçerlilik sürelerine, niceliklerine, nereden alınacağına dair bir çok bilgiye kolaylıkla erişebilirsiniz.
Yukarıda belirtmiş olduğumuz vize türleri içerisinde sizin seyahat gerekçenizi barındırmakta olan başlığın hangisi olduğu konusunda kararsızlık yaşıyor ya da bu başlıklar arasında sizin seyahat gerekçenize uygun bir vize türü bulunmadığını düşünüyorsanız eğer konu ile alakalı Edirne şubemize yukarıda belirtmiş olduğumuz telefon numarası ya da ilgili e-posta adresimiz üzerinden ulaşabilir vize danışmanlarımızdan bu konuda ücretsiz olarak rehberlik hizmeti alabilirsiniz.

Benin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Edirne

Benin Cumhuriyeti ülkemiz vatandaşlarının faydalanabildiği ve konsolosluğa bizzat gitmelerine gerek kalmadan online olarak başvurularını gerçekleştirebildikleri Elektronik Vize Başvuru sistemi uygulamaktadır.
Benin Elektronik Vize Başvurusu'nu gerçekleştirebilmek için ilk adım olarak Benin Vize Başvuru Formu doldurmanız gerekmektedir.
Formu doldurmanız ardından Başvuru Sahibine ait olan;
  • Kimlik Fotokopisi ya da taratılmış görüntüsünü
  • Geçerliliği devam etmekte olan Pasaportun resimli sayfasının fotokopi ya da taratılmış görüntüsünü
Edirne Şubemize gelip arzu ederseniz bizzat elden teslim edebilir, edirne@eagvs.com adresine e-posta gönderebilir ya da kargo yolu ile bizlere iletebilirsiniz. Gerekli evrakların danışmanlarımıza ulaşması ardından sizler adına eksiksiz ve doğru adımları izleyerek Benin Elektronik Vize Başvurusu yapmalarını sağlayabilirsiniz. Başvuru işlemi gerçekleşmeden önce başvurusunu yapacak olduğunuz vizenin kaç gün süreli olduğunu belirtmeniz atacağımız adımlar için önem teşkil etmektedir.
Talep edebileceğiniz vize türleri;
  • Tek Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 90 günlük 
olarak çeşitlilik göstermektedir.

Benin Elektronik Vize Geçerlilik Süresi

Benin Elektronik Vizenizin onaylanması akabinde, vizenizin başlangıç zamanı, danışmanlarımıza belirtmiş olduğunuz size ait olan e-posta adresine iletecek olduğumuz, Elektronik Vizenizin "Travel Data" yazan bölümünde mevcut olacaktır. 
Elektronik Vizenizin geçerlilik süresini yukarıda da maddeler halinde belirttiğimiz seçeneklerdeki gibi 1 ay (30 Gün) ya da 3 Ay (90  Gün) olarak seçebilirsiniz. Danışmanlarımıza Belirtmiş olduğunuz vize süreleri başvuruda bulunmuş olduğunuz vizenin türünü, giriş çıkış opsiyonlarını değiştiriyor olmakla beraber ücretlendirmesi de değişiklik göstermektedir. Güncel, Benin Elektronik Vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve konu hakkında rehberlik almak için bizlere +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonumuzu tuşlayarak ya da edirne@eagvs.com adresine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz.

Benin Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Edirne

Benin Elektronik Vizeniz evrakların tamamlanması ve online başvuru işleminin yapılması ardından ortalama olarak 2 ila 8 iş günü içerisinde sonuç vermektedir. Bu süreleri Online Başvuru işleminde oluşabilecek olan aksaklıklar, Konsoloslukların yoğunluğu ve ya resmi tatil günleri etkileyebilmektedir. 
Değerli Ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Edirne Şubesi olarak sizler için adımlarınızda kolaylık sağlaması için düzenlemiş olduğumuz Benin Vize Başvurusu sayfamızı incelediniz. Benin Vize Başvuruları, Vize işlemleri, Vize Başvurunuzun takibi ve çıkma süreci hakkında detaylı bilgi almak için bizleri dilerseniz şubemizde ziyaret edebilir, ilgili telefon numaramızdan bizleri arayabilir ya da e-posta adresimize mail atabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Benin ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.