x
Benin

Vize İşlemleri

Benin

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 50

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Benin Vizesi, İzmir

Değerli Ziyaretçilerimiz,
Euroasia Global Visa Services İzmir Şubesi olarak Benin Cumhuriyeti'ne gerçekleştirecek olduğunuz seyahatiniz öncesinde gerçekleştirme zorunluluğunuz olan Benin Elektronik Vize Başvurunuz öncesinde sizlere yol gösterici olmak, başvuru sürecinizi basitleştirmek ve süreçle alakalı sormak istediğiniz bir çok soruya cevap vermek niyeti ile düzenlemiş olduğumuz sayfamıza Hoş Geldiniz.
İzmir Şube olarak düzenlemesini yapmış olduğumuz sayfamızda İzmir ve çevresinden yapacak olduğunuz Benin Vize Başvurunuz için gerekli olan 2022  yılı güncel evrak listelerine, vize sürelerine ve başvuru sürecinizi büyük ölçüde hızlandıracak ve basite indirgeyecek olan bir çok ön bilgiye erişebileceksiniz.
İzmir ili başta olmak üzere çevre ilçeler olan Aliağa, Urla, Torbalı, Tire, Selçuk, Seferihisar, Ödemiş, Narlıdere, Menemen, Menderes, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak ve çevre iller olan Manisa, Aydın, Uşak, Denizli ve Muğla'dan gerçekleştirecek olduğunuz Benin Vize Başvurularınıza konuda deneyimli olan vize uzmanı arkadaşlarımız rehberliğinde danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Vize Başvurunuz öncesinde danışmanlık kapsamında sunmakta olduğumuz hizmetler, vize süreciniz ve sormak istediğiniz bütün sorular ile alakalı danışmak ve bilgi almak için dilerseniz İzmir Ofisimizi ziyaret edebilir, +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonumuzu tuşlayarak bizleri arayabilir ya da izmir@eagvs.com adresine mail atarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Benin Vizesi Kimlere Gerekmektedir? - İzmir

Benin Cumhuriyeti, bir çok ülkede olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına yapacak oldukları seyahatleri öncesinde pasaport türlerine göre değişkenlik göstermekle beraber vize alma zorunluluğu koşmuştur. 
Benin Cumhuriyetine ziyaretlerini gerçekleştirecek olan Hizmet (Gri) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ve Hususi (Yeşil) Pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ziyaretleri öncesinde Benin Vizesi almak mecburiyetindedirler. 
Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Benin Cumhuriyeti'ne yapacak oldukları seyahatlerini vizeden muaf oldukları için başvuru yapmadan gerçekleştirebilirler.
Benin Cumhuriyeti'ni ülkemiz sınırları içerisinde bulunan dış temsilcilikleri;
  • Benin Ankara Büyükelçiliği
  • Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu
  • Benin İzmir Fahri Konsolosluğu'dur
Fahri konsoloslukların vize süreçlerinde karar mercii olmamasından dolayı Benin Ankara Büyükelçiliği ülkemizde dış temsilcilikler içerisinde diplomatik yetkiye sahip olan tek kurumdur. 

Benin Vizesi İçin Gerekli Belgeler - İzmir

Ziyaretiniz öncesinde seyahat sürenizin ne kadar olduğunu ve seyahat gerekçenizin ne olduğunu belirtmeniz vize danışmanlarımıza vize başvuru sürecinde sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır. Benin Cumhuriyeti'ne gerçekleştirecek olduğunuz ziyaretinizin gerekçesi edinmeniz gereken vize türünü belirlemekle beraber hazırlamanız gereken evraklarında çeşitlilik göstermesi anlamına gelmektedir. Bu başlık altında sizler için ana başlıklar altında listelemiş olduğumuz Benin Vize çeşitlerine ve bu vize türleri için gereken evrak listelerine erişebileceksiniz. 
Yukarıda sizler için maddeler halinde sıralamış olduğumuz vize türleri arasında gerçekleştirecek olduğunuz seyahatin gerekçesinin var olmadığını düşünüyor ya da ziyaret gerekçenizin hangi kapsam altında olduğu konusunda fikir sahibi olamıyorsanız eğer İzmir ofisimizi ziyaret edebilir, iletişim numaramızdan bizleri arayabilir ya da mail adreslerimize e-posta göndererek vize uzmanlarımızdan ücretsiz olarak rehberlik hizmeti talep edebilirsiniz.

Benin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - İzmir

Benin Cumhuriyeti, bir çok ülkenin de bir süredir uygulamakta olduğu Elektronik Vize Başvuru sistemini uygulamaktadır. Günümüz teknoloji koşullarının sunduğu fırsatlardan birisi olan ve bir çok ülkenin de vize başvurularında kullandığı Elektronik Vize Başvuru sistemi sayesinde başvuru yapacak kişiler Benin Vize Başvurularında konsolosluğa bizzat gitmelerine gerek kalmadan online olarak gerçekleştirebilme olanağına sahiptirler.
Benin Elektronik Vize Başvurusu'nu gerçekleştirebilmek için ilk adım olarak Benin Vize Başvuru Formu doldurmanız gerekmektedir.
Formu doldurmanız ardından Başvuru Sahibine ait olan;
  • Kimlik Fotokopisi ya da taratılmış görüntüsünü
  • Geçerliliği devam etmekte olan Pasaportun resimli sayfasının fotokopi ya da taratılmış görüntüsünü
Dilerseniz İzmir Şubemize gelip vize danışmanlarımıza bizzat elden teslim edebilir, evrakları bizlere kargo yolu ile iletebilir ya da izmir@eagvs.com adreslerine belgelerin bilgisayar ortamına taratılmış görüntüsünü e-mail yolu ile iletebilirsiniz. Sizlerden vize başvurunuz öncesinde talep etmiş olduğumuz gerekli evrakların Şubemizde çalışmakta olan vize danışmanlarımıza ulaşması ardından sizler adına Benin Elektronik Vize Başvurusu'nu yapmaktayız. Başvuru sürecinin nasıl ilerlediği ve sonuçlanma süreci hakkında sizleri bilgilendirmekte ve önem arz eden bir çok adımı sizler adına titizlikle gerçekleştirmekteyiz.

Benin Elektronik Vize Geçerlilik Süresi

Benin Elektronik Vizenizin onaylanması sonrasında, vize danışmanlarımıza vermiş olduğunuz size ait olan her hangi bir e-posta adresine gönderecek olduğumuz, Elektronik Vizenizin "Travel Data" yazan bölümünde elektronik vizenizin geçerlilik süresine erişebilirsiniz.
Başvuru işlemi gerçekleşmeden önce başvurusunu yapacak olduğunuz seyahatinizin kaç gün süreli olacağını belirtmeniz gerekmektedir. Seyahat süreniz talep edebileceğiniz vize türlerini çeşitlendirmektedir.
Talep edebileceğiniz vize türleri;
  • Tek Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 90 günlük 
olarak çeşitlilik göstermektedir.
Danışmanlarımıza belirtmiş olduğunuz seyahat süreniz ve giriş çıkış durumunuz başvuruda bulunmuş olduğunuz vize türünün vize ücretlerini değiştirmektedir. Güncel, Benin Elektronik Vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve konu hakkında rehberlik almak için bizlere +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonumuzu tuşlayarak ya da izmir@eagvs.com adreslerine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz.

Benin Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - İzmir

Benin Elektronik Vizeniz evrakların tarafımıza ulaşması ve online başvuru işleminin gerçekleşmesi sonrasında ortalama olarak 72 saat ila 10 iş günü içerisinde sonuç vermektedir. Bu süreleri Online Başvuru işleminde oluşabilecek olan aksaklıklar, Konsoloslukların yoğunluğu ve ya resmi tatil günleri etkileyebilmektedir. 
Değerli Ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services İzmir Şubesi olarak sizler için adımlarınızda kolaylık sağlaması için düzenlemiş olduğumuz Benin Vize Başvurusu sayfamızı incelediniz. Benin Vize Başvuruları, Vize işlemleri, Vize Başvurunuzun takibi, çıkma süreci ve danışmanlık ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için bizleri dilerseniz şubemizde ziyaret edebilir, ilgili telefon numaramızdan bizleri arayabilir ya da e-posta adresimize mail atabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Benin ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';