x
Benin

Vize İşlemleri

Benin

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 69

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

Benin Vize Merkezi, Antalya

Sevgili Ziyaretçilerimiz,
Euroasia Global Visa Services Antalya Şubesi olarak Benin Cumhuriyeti'ne yapacak olduğunuz ziyaretiniz öncesinde gerçekleştirecek olduğunuz Benin Elektronik Vize Başvurunuz öncesinde sizlere yardımcı olmak, izleyeceğiniz adımları bir miktar kolaylaştırmak ve karşılaşabilecek olduğunuz bir çok soruya cevap vermek amacı ile düzenlemiş olduğumuz sayfamıza Hoş Geldiniz.
Antalya Şube olarak derlemiş olduğumuz sayfamızda Antalya ve çevresinden yapacak olduğunuz Benin Vize Başvurularınıza dair süreçleri, 2023 yılı güncel evrak listelerine ve başvuru sürecinizi büyük ölçüde hızlandıracak olan bir çok ön bilgiye ulaşabileceksiniz.
Antalya ili başta olmak üzere çevre ilçeler olan Kaş, Demre, Finike, Elmalı, Kumluca, Kemer, Konyaaltı, Korkuteli, Döşemealtı, Kepez, Aksu, Muratpaşa, Serik, Manavgat, İbradi, Akseki, Gündoğmuş, Alanya, Gazipaşa ve çevre iller olan Karaman, Mersin, Konya, Isparta, Burdur ve Muğla'dan yapacak olduğunuz Benin Vize Başvurularınıza vize uzmanlarımız eşliğinde hizmet vermekteyiz. Vize Başvurunuz öncesinde konu ile ilgili bilgi almak için Antalya Ofisimizi +90 (242) 255 01 69 numaralı telefonumuzdan arayarak ya da antalya@eagvs.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Benin Vizesi Kimlere Gerekmektedir? - Antalya

Hususi (Yeşil) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu olan vatandaşlarımızın gerçekleştirmeyi hedefliyor oldukları seyahatleri öncesinde Benin Vizesi almak zorunlulukları bulunmaktadır. 
Benin Cumhuriyeti'ne seyahat edecek olan Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ise ziyaretleri öncesinde vizeden muaf sayılmaktadır.
Benin Cumhuriyeti'ni ülkemiz sınırları içerisinde dış temsilcilik görevini yapmakta olan kurumlar;
  • Benin Ankara Büyükelçiliği
  • Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu
  • Benin İzmir Fahri Konsolosluğu'dur
Benin Ankara Büyükelçiliği ülkemizde diplomatik yetkiye sahip olan tek dış temsilciliktir. 

Benin Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Antalya

Bu başlık altında Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi olarak danışmalığını gerçekleştirmekte olduğumuz Benin Vize Başvurularının türlerini ana başlıklar altında topladık. Seyahatiniz öncesinde ziyaret gerekçenizin ne olduğunu doğru bir şekilde belirlemek atacağınız adımlarda kolaylık sağlamakla beraber vize başvurunuzun alacağı sonuç için de büyük önem arz etmektedir.
Aşağıda düzenlemiş olduğumuz vize başvuru türleri içerisinde, kendi türüne göre, gerekli olacak olan bütün belgelere, bahsi geçen belgelerin geçerlilik sürelerine, nereden alınacağına, niceliklerine ve daha bir çok niteliğe ulaşabileceksiniz.
Yukarıda belirtmiş olduğumuz vize türleri içerisinden sizin seyahat gerekçenizi barındıran başlığın hangisi olduğuna karar veremiyor ya da bu başlıklar içerisinde sizin seyahat gerekçenize uygun bir seçenek olmadığını düşünüyorsanız eğer bu konu ile alakalı Antalya şubemize belirtmiş olduğumuz telefon numarası ya da ilgili mail adresimiz üzerinden ulaşabilir vize uzmanlarımızdan bu konuda ücretsiz olarak rehberlik talep edebilirsiniz.

Benin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Antalya

Benin Cumhuriyeti ülkemiz vatandaşlarının yararlanabildiği ve konsolosluğa gitmeden online olarak başvuru yapabildikleri Elektronik Vize Başvuru sistemi uygulamaktadır.
Benin Elektronik Vize Başvurusu için Benin Vize Başvuru Formu doldurmanız gereklidir.
Formu doldurmanın yanı sıra Başvuru Sahibine ait olan;
  • Kimlik Fotokopisi ya da taratılmış görüntüsünü
  • Geçerliliği devam etmekte olan Pasaportun resimli sayfasının fotokopi ya da taratılmış görüntüsünü
Antalya Şubemize gelip dilerseniz el ile teslim ederek, antalya@eagvs.com adresine mail atarak ya da kargo yolu ile göndererek uzman kadromuzun sizler adına eksiksiz ve doğru adımları izleyerek Benin Elektronik Vize Başvurusu yapmalarını sağlayabilirler. Başvuru işlemi gerçekleşmeden önce başvurusunu yapacak olduğunuz vizenin kaç gün süreli olduğunu belirtmeniz gerekmektedir.
Talep edebileceğiniz vize türleri;
  • Tek Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 90 günlük 
olarak çeşitlilik göstermektedir.

Benin Elektronik Vize Geçerlilik Süresi

Benin Elektronik Vizenizin onaylanması ardından başlangıç zamanı bizlere belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize yönlendirecek olduğumuz Elektronik Vizenin "Travel Data" kısmında yer alacaktır. 
Elektronik Vizenizin geçerlilik süresini yukarıda da bahsettiğimiz gibi 30 (1 Ay) gün ya da 90 (3 Ay) gün olarak seçebilirsiniz. Bu iki vizenin türleri farklı olmakla beraber ücretlendirmesi de farklılık göstermektedir. 2023 yılı Benin Elektronik Vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için bizlere +90 (242) 255 01 69 numaralı telefonumuzu tuşlayarak ya da antalya@eagvs.com adresine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz.

Benin Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Antalya

Benin Elektronik Vizeniz evrakların tamamlanması ve online başvuru işleminin yapılması ardından ortalama olarak 2 ila 7 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Bu süreleri Online Başvuru işleminde oluşabilecek olan aksaklıklar, Konsoloslukların yoğunluğu ve ya resmi tatil günleri etkileyebilmektedir. 
Değerli Ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Antalya Şubesi olarak sizler hazırlamış olduğumuz Benin Vize Başvurusu öncesinde işinize yarayacağını düşündüğümüz sayfamızı okudunuz. Benin Vize Başvuruları, Vize işlemleri, Vize Başvurunuzun takibi ve çıkma süreci hakkında detaylı bilgi almak için bizleri dilerseniz şubemizde ziyaret edebilir, ilgili telefon numaramızdan bizleri arayabilir ya da e-posta adresimize mail atabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Benin ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.