x
Benin

Vize İşlemleri

Benin

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 50

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Benin Vize İşlemleri, Tekirdağ

Sevgili Ziyaretçilerimiz,
Euroasia Global Visa Services Tekirdağ Şubesi olarak siz değerli ziyaretçilerimizin Benin Cumhuriyetine yapmayı hedefledikleri seyahatleri öncesinde gerçekleştirmek ile zorunlu oldukları Benin Elektronik Vize Başvurunuz öncesinde sizlere yardımcı olmak, başvuru sürecinde danışmanlık yapmak ve karşılaşabileceğiniz karışıklıklara mahal vermemek için derlemiş olduğumuz sayfamıza Hoş Geldiniz.
Euroasia Global Visa Services Tekirdağ Şube olarak sizler için düzenlemiş olduğumuz sayfamızda Tekirdağ ve çevresinden gerçekleştirecek olduğunuz Benin Vize Başvurunuz için gerekli olacak olan 2022 yılı evrak listelerine, vize süreçlerinde izlemeniz gereken adımlara, vize ücretleri ve danışmanlık ücretlerimize, vize sürecinizi basite indirgeyecek olan ön bilgilere rahatlıkla erişebileceksiniz.
Tekirdağ İli başta olmak üzere Çorlu, Süleymanpaşa, Çerkezköy, Kapaklı, Ergene, Marmaraereğlisi, Muratlı, Hayrabolu, Şarköy, Saray, Malkara ilçeleri başta olmak üzere çevre iller olan Edirne, Kırklareli, İstanbul, Çanakkale ve Tüm Türkiye il ve ilçelerimizde ikamet etmekte olan siz değerli ziyaretçilerimizin yapacak oldukları Benin Vize Başvurularında konuda tecrübeli olan çalışma arkadaşlarımız rehberliğinde vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Benin Vize başvurularınız öncesinde izlenecek rota ve konu ile alakalı detaylı bilgi almak için dilerseniz Tekirdağ Şubemizi ziyaret edebilir,+90 (850) 241 14 50 numaralı telefonu tuşlayarak bizlere ulaşabilir ya da tekirdag@eagvs.com adresine mail atarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Benin Vizesi Kimlere Gerekmektedir? - Tekirdağ

Benin Cumhuriyetine yapacak oldukları seyahatleri öncesinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sahip oldukları pasaport çeşitlerine göre vize alma zorunlulukları bulunmaktadır.
Benin Cumhuriyetine seyahat edecek olan Gri (Hizmet) Pasaportu, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız seyahatleri öncesinde Benin Vizesi almaları gerekmektedir.
Siyah (Diplomatik) Pasaport sahibi olan ziyaretçilerimizin ise Benin Cumhuriyeti seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur.
 Benin Cumhuriyetinin ülkemiz sınırları içerisinde;
  • Benin Ankara Büyükelçiliği
  • Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu
  • Benin İzmir Fahri Konsolosluğu, bulunmaktadır.
Fahri Konsoloslukların vize işlemlerinde diplomatik her hangi bir yetkileri bulunmadığı için Ankara Büyükelçiliği ülkemizde bulunan dış temsilcilikler içerisinde diplomatik yetkiye sahip olan tek kurumdur.

Benin Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Tekirdağ

Benin Cumhuriyetine yapacak olduğunuz seyahatiniz öncesinde Tekirdağ Şubemizde bulunan uzman kadromuza gerçekleştirecek olduğunuz Benin ziyaretinizin kaç gün süreceğini ve ülkede bulunma gerekçenizin ne olduğunu net bir şekilde belirtmeniz Benin Vize Başvurusu sürecini büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.
Benin Vize Başvurusu öncesinde seyahat gerekçenizi doğru bir şekilde tanımlamak edinmeniz gereken evraklar ve başvuru yapacağınız vize türünün belirlenmesinde büyük önem arz etmektedir.
Bu başlık altında sizler için listeler halinde hazırlamış olduğumuz Benin Vize türlerine tıklayarak gerekli olan evraklara ulaşabileceksiniz.
Benin Vize Türleri;
Yukarıda sizler için kategorize etmiş olduğumuz Vize çeşitleri içerisinde hangi türün yapacak olduğunuz başvuruyu kapsadığı konusunda kararsız kalıyor ya da seyahat gerekçenizi içermekte olan türün bu başlıklar altında mevcut olmadığı kanaatindeyseniz eğer konu ile alakalı görüşmek için dilerseniz Tekirdağ Şubemizi ziyaret edebilir, bizlere telefon numaramız üzerinden ulaşabilir ya da ilgili mail adresimize e-posta göndererek danışmanlarımızdan konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Benin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Tekirdağ

Elektronik Vize Başvuru sistemi, Benin Cumhuriyetinin ve bir çok ülkenin başvurduğu bir vize sistemidir. Elektronik Vize başvuru sistemi sayesinde Benin Vize Başvurusu yapacak olan kişilerin bizzat konsoloslukta bulunmalarına gerek yoktur. Bu uygulama bir çok ülke ile beraber Benin Cumhuriyeti tarafından Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için de uygulanmaktadır
Benin Elektronik Vizesi Başvurusu yapabilmek için "Benin Vize Başvuru Formu" doldurmanız gerekmektedir. Daha sonrasında;
  • Kimlik Fotokopisi ya da bilgisayar ortamına taratılmış görüntüsünü
  • Geçerliliği hali hazırda devam etmekte olan Pasaportunuzun resimli sayfasının fotokopi ya da taratılmış görüntüsünü
dilerseniz Tekirdağ Şubemize bizzat elden teslim edebilir, kargo yolu ile bizlere ulaştırabilir ya da tekirdag@eagvs.com adresine e-posta yolu ile iletebilirsiniz.
Sizlerden talep etmiş olduğumuz yukarıda listenmiş olan evrakları tedarik edip vize uzmanlarımıza iletmeniz akabinde, ekip arkadaşlarımız evrakların kontrolünü gerçekleştirip sizler adına Benin Elektronik Vize Başvurunuzu pürüzsüz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Benin Elektronik Vize Geçerlilik Süresi

Benin Elektronik Vizesi onaylanması ardından e-posta adresinize iletecek olduğumuz onay mailinizin "Travel Data" bölümünde elektronik vizenizin geçerlilik süresine erişebilirsiniz.
Başvuru işlemi gerçekleşmeden önce çalışma arkadaşlarımıza seyahatinizin kaç gün süreceğini ve ülkeye tek seferli mi yoksa bir çok kez mi girip çıkacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Bu kıstaslar vize türünüzde ve ücretlendirmesinde değişkenlik yaratmaktadır. 
Talep edebileceğiniz vize türleri;
  • Tek Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 90 günlük 
olarak çeşitlilik göstermektedir.
Vize türlerinin güncel ücretlendirmesi hakkında daha kapsamlı bilgi alabilmek için bizlere +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonumuzdan ulaşabilir ya da tekirdag@eagvs.com adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Benin Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır? - Tekirdağ 

Benin Elektronik Vizeniz evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması sonrasında normal şartlar altında 4 ile 10 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Vizenizin onaylanma süresini konsolosluklarda meydana gelebilecek olan yoğunluk, elektronik başvuru sisteminde gerçekleşebilecek olan aksaklıklar ve resmi tatiller uzatabilmektedir.
Değerli Ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Tekirdağ Şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Benin Vize Başvurusu sayfamızı incelediniz. Benin Vize Başvuruları, Vize işlemleri, Vize başvurunuzun takibi, çıkma süreci ve danışmanlık ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için bileri dilerseniz şubemizde ziyaret edebilir, ilgili telefon numaralarımızdan bizleri arayabilir ya da e-posta adresimize mail atabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Benin ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';