x
Benin

Vize İşlemleri

Benin

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 50

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com - ask@eagvs.com

Benin Vizesi, İstanbul

Değerli Ziyaretçilerimiz,
Euroasia Global Visa Services İstanbul Şubesi olarak Benin Cumhuriyeti'ne gerçekleştirecek olduğunuz seyahatiniz öncesinde gerçekleştirme zorunluluğunuz olan Benin Elektronik Vize Başvurunuz öncesinde sizlere yol gösterici olmak, başvuru sürecinizi basitleştirmek ve süreçle alakalı sormak istediğiniz bir çok soruya cevap vermek niyeti ile düzenlemiş olduğumuz sayfamıza Hoş Geldiniz.
İstanbul Şube olarak düzenlemesini yapmış olduğumuz sayfamızda İstanbul ve çevresinden yapacak olduğunuz Benin Vize Başvurunuz için gerekli olan 2023 yılı güncel evrak listelerine, vize sürelerine ve başvuru sürecinizi büyük ölçüde hızlandıracak ve basite indirgeyecek olan bir çok ön bilgiye erişebileceksiniz.
İstanbul ili başta olmak üzere çevre ilçeler olan Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu ve çevre iller olan Kocaeli, Yalova, Tekirdağ ve Kırklareli'den gerçekleştirecek olduğunuz Benin Vize Başvurularınıza konuda uzman olan çalışma arkadaşlarımız eşliğinde danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Vize Başvurunuz öncesinde danışmanlık içeriğimiz, vize süreci ve sormak istediğiniz bütün sorular ile alakalı görüşmek ve bilgi almak için dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilir, İstanbul Ofisimizi +90 (850) 241 14 50numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da help@eagvs.com - ask@eagvs.com adreslerine mail atarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Benin Vizesi Kimlere Gerekmektedir? - İstanbul

Bir çok ülkede olduğu gibi Benin Cumhuriyeti de Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına yapacak oldukları seyahatleri öncesinde vize alma zorunluluğu koşmuştur. Benin Cumhuriyetine seyahat edecek olan Hizmet (Gri) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ve Hususi (Yeşil) Pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ziyaretleri öncesinde Benin Vizesi almak ile mükelleftirler. 
Yalnızca Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Benin Cumhuriyeti'ne yapacak oldukları seyahatleri öncesinde vize almaktan muaftırlar.
Benin Cumhuriyeti'ni ülkemiz sınırları içerisinde bulunan dış temsilcilikleri;
  • Benin Ankara Büyükelçiliği
  • Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu
  • Benin İzmir Fahri Konsolosluğu'dur
Benin Ankara Büyükelçiliği ülkemizde dış temsilcilikler içerisinde diplomatik yetkiye sahip olan tek kurumdur. 

Benin Vizesi İçin Gerekli Belgeler - İstanbul

Ziyaretiniz öncesinde seyahat gerekçenizi ve seyahat sürenizin ne olduğunu vize danışmanlarımıza doğru bir şekilde iletmeniz vize başvuru sürecinde sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır. Benin Cumhuriyeti'ne gerçekleştirecek olduğunuz ziyaretinizin gerekçesi almanız gereken vize türünü belirlemekle beraber edinmeniz gereken evraklarında çeşitlilik göstermesi anlamına gelmektedir. Bu başlık altında sizler için listelemiş olduğumuz Benin Vize türlerine ulaşabileceksiniz. Aşağıda maddeler halinde listelenmiş halde oluşturmuş olduğumuz vize çeşitleri içerisinde, kendi türüne göre, gerekli olacak olan güncel belgelere, belgelerin geçerlilik sürelerine, nereden alınacağına ve niceliklerine dair bir çok bilgiye kolaylıkla ulaşabileceksiniz.
Yukarıda sizler için listelemiş olduğumuz vize türleri içerisinde gerçekleştirecek olduğunuz ziyaretin gerekçesini bulamıyor ya da ziyaret gerekçenizin hangi kapsam altında olduğu konusunda fikir yürütemiyorsanız eğer ofisimizi ziyaret edebilir, iletişim numaramızdan bizleri arayabilir ya da mail adreslerimize e-posta göndererek vize uzmanlarımızdan ücretsiz olarak rehberlik talep edebilirsiniz.

Benin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - İstanbul

Benin Cumhuriyeti, bir çok ülkenin de hali hazırda uygulamakta olduğu Elektronik Vize Başvuru sistemini uygulamaktadır. Günümüz teknoloji koşullarının sunduğu ve bir çok ülkenin de vize başvurularında kullandığı bir sistem olan Elektronik Vize Başvuru sistemini sayesinde başvuru yapacak kişilerin Benin Vize Başvurularında konsolosluğa bizzat gitmelerine gerek kalmadan online olarak gerçekleştirebilmesine olanak sağlanmaktadır.
Benin Elektronik Vize Başvurusu'nu gerçekleştirebilmek için ilk adım olarak Benin Vize Başvuru Formu doldurmanız gerekmektedir.
Formu doldurmanız ardından Başvuru Sahibine ait olan;
  • Kimlik Fotokopisi ya da taratılmış görüntüsünü
  • Geçerliliği devam etmekte olan Pasaportun resimli sayfasının fotokopi ya da taratılmış görüntüsünü
Dilerseniz İstanbul Şubemize gelip vize danışmanlarımıza bizzat elden teslim edebilir, evrakları bizlere kargo yolu ile iletebilir ya da help@eagvs.com - ask@eagvs.com adreslerine belgelerin taratılmış görüntüsünü e-posta yolu ile gönderebilirsiniz. Sizlerden talep etmiş olduğumuz gerekli evrakların Şubemizde çalışmakta olan vize danışmanlarımıza ulaşması ardından sizler adına Benin Elektronik Vize Başvurusu'nu gerçekleştirmekteyiz. Başvuru sürecinin nasıl ilerlediği ve sonuçlanma aşamaları hakkında düzenli olarak sizleri bilgilendirmekte ve önem arz eden bir çok adımı sizler adına titizlikle atmaktayız.

Benin Elektronik Vize Geçerlilik Süresi

Benin Elektronik Vizenizin onaylanması ardından, vize danışmanlarımıza belirtmiş olduğunuz size ait olan her hangi bir e-posta adresine iletecek olduğumuz, Elektronik Vizenizin "Travel Data" yazan bölümünde elektronik vizenizin geçerlilik süresine ulaşabilirsiniz.
Başvuru işlemi gerçekleşmeden önce başvurusunu yapacak olduğunuz vizenin kaç gün süreli olduğunu belirtmeniz gerekmektedir.
Talep edebileceğiniz vize türleri;
  • Tek Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 90 günlük 
olarak çeşitlilik göstermektedir.
Danışmanlarımıza belirtmiş olduğunuz vize süreleri başvuruda bulunmuş olduğunuz vizenin giriş çıkış opsiyonunu değiştirmekle beraber vizenizin türünü ve vize ücretlerini de değiştirmektedir. Güncel, Benin Elektronik Vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve konu hakkında rehberlik almak için bizlere +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonumuzu tuşlayarak ya da help@eagvs.com - ask@eagvs.com adreslerine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz.

Benin Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - İstanbul

Benin Elektronik Vizeniz evrakların tarafımıza ulaşması ve online başvuru işleminin gerçekleşmesi sonrasında ortalama olarak 4 ila 10 iş günü içerisinde sonuç vermektedir. Bu süreleri Online Başvuru işleminde oluşabilecek olan aksaklıklar, Konsoloslukların yoğunluğu ve ya resmi tatil günleri etkileyebilmektedir. 
Değerli Ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services İstanbul Şubesi olarak sizler için adımlarınızda kolaylık sağlaması için düzenlemiş olduğumuz Benin Vize Başvurusu sayfamızı incelediniz. Benin Vize Başvuruları, Vize işlemleri, Vize Başvurunuzun takibi, çıkma süreci ve danışmanlık ücreleri hakkında detaylı bilgi almak için bizleri dilerseniz şubemizde ziyaret edebilir, ilgili telefon numaramızdan bizleri arayabilir ya da e-posta adresimize mail atabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Benin ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.