x
Benin

Vize İşlemleri

Benin

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 50

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

Benin Vize Merkezi, Konya

Sevgili Ziyaretçilerimiz,
Euroasia Global Visa Services Konya Şubesi olarak siz değerli ziyaretçilerimizin Benin Cumhuriyetine yapmayı hedefledikleri seyahatleri öncesinde gerçekleştirmek ile zorunlu oldukları Benin Elektronik Vize Başvurunuz öncesinde sizlere yardımcı olmak, başvuru sürecinde danışmanlık yapmak ve karşılaşabileceğiniz karışıklıklara mahal vermemek için derlemiş olduğumuz sayfamıza Hoş Geldiniz.
Euroasia Global Visa Services Konya Şube olarak sizler için düzenlemiş olduğumuz sayfamızda Konya ve çevresinden gerçekleştirecek olduğunuz Benin Vize Başvurunuz için gerekli olacak olan 2022 yılı evrak listelerine, vize süreçlerinde izlemeniz gereken adımlara, vize ücretleri ve danışmanlık ücretlerimize, vize sürecinizi basite indirgeyecek olan ön bilgilere rahatlıkla erişebileceksiniz.
Konya İli başta olmak üzere Ahırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Yunak, Yalıhüyük, Tuzlukçu, Taşkent, Seydişehir, Selçuklu, Sarayönü, Meram, Kulu, Karatay, Karapınar, Kadınhanı, Ilgın ilçeleri başta olmak üzere çevre iller olan Niğde, Aksaray, Kırşehir, Ankara, Eskişehir, Isparta, Antalya, Karaman ve Mersin illerimizde ikamet etmekte olan siz değerli ziyaretçilerimiz ve Tüm Türkiye'den yapılacak olan Benin Vize Başvurularınızda konuda tecrübeli olan çalışma arkadaşlarımız rehberliğinde vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Vize başvurularınız öncesinde süreç ile alakalı detaylı bilgi almak için dilerseniz Konya Şubemizi ziyaret edebilir, +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonu tuşlayarak bizleri arayabilir ya da konya@eagvs.com adresine mail atarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Benin Vizesi Kimlere Gerekmektedir? - Konya

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının bir çok ülkeye olduğu gibi Benin Cumhuriyetine yapacakları seyahatleri öncesinde de sahip oldukları pasaport çeşitlerine göre vize alma zorunlulukları mevcuttur.
Benin Cumhuriyetine seyahat edecek olan Gri (Hizmet) Pasaportu, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız seyahatleri öncesinde Benin Vizesi alma zorunlulukları bulunmaktadır.
Siyah (Diplomatik) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Benin Cumhuriyeti seyahatlerinde vizeden muaftırlar.
 Benin Cumhuriyetinin ülkemiz sınırları içerisinde;
  • Benin Ankara Büyükelçiliği
  • Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu
  • Benin İzmir Fahri Konsolosluğu, bulunmaktadır.
Ankara Büyükelçiliği ülkemizde bulunan dış temsilcilikler içerisinde diplomatik yetkiye sahip olan tek kurumdur.

Benin Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Konya

Benin Seyahatiniz öncesinde Konya Şubemizde bulunan uzman çalışma arkadaşlarımıza gerçekleştirecek olduğunuz Benin seyahatinizin kaç gün süreceğini ve seyahat amacınızın ne olduğunu spesifik olarak belirtmeniz Benin Vize Başvurusu sürecinde izlenecek olan adımları büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.
Benin Vize Başvurusu için edinmeniz gereken evraklar ve başvuru yapacağınız vize türünün belirlenmesinde Benin Cumhuriyetine yapacak olduğunuz seyahatin gerekçesi büyük önem oluşturmaktadır.
Bu başlık altında sizler için listeler halinde hazırlamış olduğumuz Benin Vize türleri sayesinde gerekli olan evraklara kolaylıkla erişebileceksiniz.
Benin Vize Türleri;
Yukarıda maddeler halinde listelemiş olduğumuz Vize çeşitleri arasında hangi türün yapacak olduğunuz başvuruyu kapsadığı konusunda emin olamıyor ya da seyahat gerekçenizi kapsayan türün mevcut olmadığını düşünüyorsanız eğer konu ile alakalı olarak dilerseniz Konya Şubemizi ziyaret edebilir, bizleri telefon numaramız aracılığı ile arayabilir ya da ilgili mail adresimize e-posta göndererek danışmanlarımızdan yardım talep edebilirsiniz.

Benin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Konya

Günümüz teknoloji şartlarında bir çok ülkenin de uygulamakta olduğu Elektronik Vize Başvuru sistemini Benin Cumhuriyeti de Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için uygulamaktadır. Elektronik Vize başvuru sistemi sayesinde Benin Vize Başvurusu yapacak olan kişilerin bizzat konsoloslukta bulunmalarına gerek yoktur.
Benin Elektronik Vizesi Başvurusu yapabilmek için öncelikli olarak "Benin Vize Başvuru Formu" doldurmanız gerekmektedir. Daha sonrasında;
  • Kimlik Fotokopisi ya da bilgisayar ortamına taratılmış görüntüsünü
  • Geçerliliği hali hazırda devam etmekte olan Pasaportunuzun resimli sayfasının fotokopi ya da taratılmış görüntüsünü
Arzu ederseniz Konya Şubemize bizzat elden teslim edebilir, kargo yolu ile bizlere iletebilir ya da konya@eagvs.com adresine e-posta yolu ile gönderebilirsiniz.
Sizlerden talep etmiş olduğumuz evrakları tedarik edip vize uzmanlarımıza iletmeniz ardından sizler adına Benin Elektronik Vize Başvurunuzu yapmaktayız. Tecrübeli ve profesyonel vize uzmanlarımız, vize sürecinde sizleri detaylı olarak bilgilendirmekte ve yapılabilecek olan küçük hataların önüne geçebilmek için titizlikle çalışmaktadırlar.

Benin Elektronik Vize Geçerlilik Süresi

Benin Elektronik Vizesi onaylanması ardından onay mailiniz, bizlere iletmiş olduğunuz e-posta adresinize yönlendirilmektedir. Sizlere iletmiş olduğumuz Benin Elektronik Vize onay mailinizi "Travel Data" bölümünde elektronik vizenizin geçerlilik süresine erişebilirsiniz.
Başvuru işlemi gerçekleşmeden önce çalışma arkadaşlarımıza seyahatinizin kaç gün süreceğini ve giriş çıkış durumlarınızın tekrarlı (multi) mı yoksa tek seferli mi olacağını belirtmeniz gerekmektedir. Benin Cumhuriyetinde geçirecek olduğunuz süre ve giriş çıkış durumunuz vize türünüze etki eden faktörler arasındadır.
Talep edebileceğiniz vize türleri;
  • Tek Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 90 günlük 
olarak çeşitlilik göstermektedir.
Benin Vizenizin kapsadığı süreler ve giriş çıkış opsiyonları vize ücretlendirmelerinde değişkenlik göstermektedir. Güncel bilgiler hakkında daha kapsamlı bilgi alabilmek için bizlere +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonumuzdan ulaşabilir ya da konya@eagvs.com adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Benin Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır? - Konya 

Benin Elektronik Vizeniz evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması sonrasında sizler adına gerçekleştirecek olduğumuz başvuru sonrasında normal şartlar altında 4 ile 10 iş günü içerisinde sonuç vermektedir. Vize sonuçlanma sürenizi konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluk, elektronik başvuru sisteminde oluşabilecek olan aksaklıklar ve resmi tatiller uzatabilmektedir. Böyle bir durum karşısında Vize Danışmanlarımız sizleri bütün detayları ile bilgilendireceklerdir.
Değerli Ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Konya Şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Benin Vize Başvurusu sayfamızı incelediniz. Benin Vize Başvuruları, Vize işlemleri, Vize başvurunuzun takibi, çıkma süreci ve danışmanlık ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için bileri dilerseniz şubemizde ziyaret edebilir, ilgili telefon numaralarımızdan bizleri arayabilir ya da e-posta adresimize mail atabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Benin ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.