x
Benin

Vize İşlemleri

Benin

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 50

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Benin Vize Merkezi, Bursa

Sevgili Ziyaretçilerimiz,
Euroasia Global Visa Services Bursa Şubesi olarak Benin Cumhuriyeti'ne gerçekleştirmeyi planlıyor olduğunuz ziyaretiniz öncesinde yapmanızın gerekli olduğu Benin Elektronik Vize Başvurunuz öncesinde sizlere yardımcı olmak, başvuru sürecinizi kolaylaştırmak ve sormak istediğiniz bir çok soruya cevap vermek amacı ile düzenlemiş olduğumuz sayfamıza Hoş Geldiniz.
Bursa Şube olarak düzenlemesini yapmış olduğumuz sayfamızda Bursa ve çevresinden yapacak olduğunuz Benin Vize Başvurularınıza dair süreçleri, 2023 yılı güncel evrak listelerine ve başvuru sürecinizi büyük ölçüde hızlandıracak ve kolaylaştıracak olan bir çok ön bilgiye erişebileceksiniz.
Bursa ili başta olmak üzere çevre ilçeler olan Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Orhangazi, Yenişehir ve çevre iller olan Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Kütahya ve Balıkesir'den yapacak olduğunuz Benin Vize Başvurularınıza konuda uzman olan ekip arkadaşlarımız eşliğinde danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vize Başvurunuz öncesinde konu ile alakalı bilgi edinmek için Bursa Ofisimizi +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonumuzdan arayarak ya da bursa@eagvs.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Benin Vizesi Kimlere Gerekmektedir? - Bursa

Hizmet (Gri) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ve Hususi (Yeşil) Pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gerçekleştirmeyi planlamakta oldukları seyahatleri öncesinde Benin Vizesi alma zorunlulukları bulunmaktadır. 
Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ise Benin Cumhuriyeti'ne gerçekleştirecek oldukları seyahatlerini vize almadan gerçekleştirebilirler.
Benin Cumhuriyeti'ni ülkemiz sınırları içerisinde bulunan dış temsilcilikleri;
  • Benin Ankara Büyükelçiliği
  • Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu
  • Benin İzmir Fahri Konsolosluğu'dur
Dış Temsilcilikler içerisinde diplomatik yetkiye sahip olan tek kurum ise Benin Ankara Büyükelçiliği'dir. 

Benin Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Bursa

Bu başlık altında Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi olarak danışmalığını gerçekleştiriyor olduğumuz Benin Vize Başvurularının ziyaret gerekçesine göre değişkenlik göstermekte olan türlerini ana başlıklar halinde sizler için sıraladık. Ziyaretiniz öncesinde seyahatinizin ne kadar süreceğini ve seyahat gerekçenizin ne olduğunu danışmanlarımıza doğru bir şekilde belirtmek  başvuru sürecinde atacağınız adımlarda kolaylık sağlamakla beraber vize başvurunuzun alacağı sonuç için de büyük önem oluşturmaktadır.
Aşağıda listelenmiş şekilde oluşturmuş olduğumuz vize başvuru türleri arasında, kendi türüne göre, gerekli olacak olan bütün belgelere, talep edilmiş olan belgelerin geçerlilik sürelerine, niceliklerine, nereden alınacağına ve daha bir çok bilgiye kolaylıkla erişebilirsiniz.
Yukarıda belirtmiş olduğumuz vize çeşitleri arasından sizin seyahat nedeninizi içeren başlığın hangisi olduğu konusunda kararsız kalıyor ya da bu başlıklar arasında sizin seyahat gerekçenize uygun bir seçenek bulunmadığını düşünüyorsanız eğer bu konu ile alakalı Bursa şubemize belirtmiş olduğumuz telefon numarası ya da ilgili mail adresimiz üzerinden ulaşabilir vize uzmanlarımızdan bu konuda ücretsiz olarak rehberlik talep edebilirsiniz.

Benin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Bursa

Benin Cumhuriyeti ülkemiz vatandaşlarının yararlanabildiği ve konsolosluğa gitmelerine gerek olmadan online olarak başvurularını gerçekleştirebildikleri Elektronik Vize Başvuru sistemi uygulamaktadır.
Benin Elektronik Vize Başvurusu için Benin Vize Başvuru Formu doldurmanız gereklidir.
Formu doldurmanın yanı sıra Başvuru Sahibine ait olan;
  • Kimlik Fotokopisi ya da taratılmış görüntüsünü
  • Geçerliliği devam etmekte olan Pasaportun resimli sayfasının fotokopi ya da taratılmış görüntüsünü
Bursa Şubemize gelip arzu ederseniz bizzat elden teslim edebilir, bursa@eagvs.com adresine e-posta gönderebilir ya da kargo yolu ile bizlere iletebilirsiniz. Gerekli evrakların uzman çalışma arkadaşlarımıza ulaşması ardından sizler adına eksiksiz ve doğru adımları izleyerek Benin Elektronik Vize Başvurusu yapmalarını sağlayabilirler. Başvuru işlemi gerçekleşmeden önce başvurusunu yapacak olduğunuz vizenin kaç gün süreli olduğunu belirtmeniz atacağımız adımlar için önem arz etmektedir.
Talep edebileceğiniz vize türleri;
  • Tek Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 90 günlük 
olarak çeşitlilik göstermektedir.

Benin Elektronik Vize Geçerlilik Süresi

Benin Elektronik Vizenizin onaylanması akabinde, vizenizin başlangıç zamanı, bizlere belirtmiş olduğunuz size ait olan e-posta adresine yönlendirecek olduğumuz, Elektronik Vizenin "Travel Data" yazan bölümünde yer almaktadır. 
Elektronik Vizenizin geçerlilik süresini yukarıda da maddeler halinde sıraladığımız gibi 1 ay (30 Gün) ya da 3 Ay (90  Gün) olarak seçebilirsiniz. Belirtmiş olduğunuz vize süreleri başvuruda bulunmuş olduğunuz vizenin türünü, giriş çıkış opsiyonlarını değiştiriyor olmakla beraber ücretlendirmesi de değişiklik göstermektedir. Güncel, Benin Elektronik Vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve konu hakkında rehberlik almak için bizlere +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonumuzu tuşlayarak ya da bursa@eagvs.com adresine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz.

Benin Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Bursa

Benin Elektronik Vizeniz evrakların tamamlanması ve online başvuru işleminin yapılması ardından ortalama olarak 3 ila 11 iş günü içerisinde sonuç vermektedir. Bu süreleri Online Başvuru işleminde oluşabilecek olan aksaklıklar, Konsoloslukların yoğunluğu ve ya resmi tatil günleri etkileyebilmektedir. 
Değerli Ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Bursa Şubesi olarak sizler için adımlarınızda kolaylık sağlaması için hazırlamış olduğumuz Benin Vize Başvurusu sayfamızı okudunuz. Benin Vize Başvuruları, Vize işlemleri, Vize Başvurunuzun takibi ve çıkma süreci hakkında detaylı bilgi almak için bizleri dilerseniz şubemizde ziyaret edebilir, ilgili telefon numaramızdan bizleri arayabilir ya da e-posta adresimize mail atabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Benin ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';