x
Benin

Vize İşlemleri

Benin

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 50

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Benin Vize Merkezi, Gaziantep

Değerli Ziyaretçilerimiz,
Euroasia Global Visa Services Gaziantep Şubesi olarak Benin Cumhuriyeti'ne gerçekleştirmeyi hedefliyor olduğunuz seyahatiniz öncesinde gerçekleştirmenizin zorunlu olduğu Benin Elektronik Vize Başvurunuz öncesinde sizlere ön ayak olmak, başvuru sürecinizi basitleştirmek ve süreçle alakalı sormak istediğiniz bir çok soruya cevap vermek amacı ile düzenlemiş olduğumuz sayfamıza Hoş Geldiniz.
Gaziantep Şube olarak düzenlemesini yapmış olduğumuz sayfamızda Gaziantep ve çevresinden yapacak olduğunuz Benin Vize Başvurularınıza dair süreçlere, 2022  yılı güncel evrak listelerine ve başvuru sürecinizi büyük ölçüde hızlandıracak ve kolaylaştıracak olan bir çok ön bilgiye erişebileceksiniz.
Gaziantep ili başta olmak üzere çevre ilçeler olan Araban, Yavuzeli, Şehitkamil, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey ve çevre iller olan Adıyaman, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Kilis, Şanlıurfa'dan gerçekleştirecek olduğunuz Benin Vize Başvurularınıza konuda uzman olan ekibimiz rehberliğinde danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Vize Başvurunuz öncesinde konu ile alakalı bilgi almak için Gaziantep Ofisimizi +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonumuzdan arayarak ya da gaziantep@eagvs.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Benin Vizesi Kimlere Gerekmektedir? - Gaziantep

Hizmet (Gri) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ve Hususi (Yeşil) Pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gerçekleştirmeyi hedeflemekte oldukları Benin ziyaretleri öncesinde Benin Vizesi almak ile mükelleftirler. 
Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ise Benin Cumhuriyeti'ne yapacak oldukları ziyaretlerini vize'den muaf olarak gerçekleştirebilirler.
Benin Cumhuriyeti'ni ülkemiz sınırları içerisinde bulunan dış temsilcilikleri;
  • Benin Ankara Büyükelçiliği
  • Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu
  • Benin İzmir Fahri Konsolosluğu'dur
Ülkemizde dış temsilcilikler içerisinde diplomatik yetkiye sahip olan tek kurum ise Benin Ankara Büyükelçiliği'dir. 

Benin Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Gaziantep

Bu başlık altında Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubesi olarak danışmalığını yapmakta olduğumuz Benin Vize Başvurularının ziyaret nedenine göre çeşitlilik göstermekte olan türlerini ana başlıklar halinde sizler için sınıflara ayırdık. Ziyaretiniz öncesinde seyahat gerekçenizi ve seyahat sürenizin ne olduğunu vize danışmanlarımıza eksiksiz ve doğru bir şekilde belirtmek başvuru sürecinde atacağınız adımlarda büyük kolaylık sağlamakla beraber vize başvurunuzun alacağı sonuç için de önem teşkil etmektedir.
Aşağıda maddeler halinde listelenmiş halde oluşturmuş olduğumuz vize çeşitleri içerisinde, kendi türüne göre, gerekli olacak olan güncel belgelere, belgelerin geçerlilik sürelerine, nereden alınacağına ve niceliklerine dair bir çok bilgiye kolaylıkla ulaşabileceksiniz.
Yukarıda belirtmiş olduğumuz vize türleri arasında sizin seyahat gerekçenizi barındırıyor olan vize türünün hangisi olduğu konusunda kararsızlık yaşıyor ya da bu başlıklar arasında sizin seyahat gerekçenize uygun bir vize türünün mevcut olmadığını düşünüyorsanız eğer konu ile alakalı Gaziantep şubemize yukarıda belirtmiş olduğumuz mail adresi üzerinden ya da ilgili telefon numaralarımızdan ulaşabilir vize danışmanlarımızdan konu ile alakalı ücretsiz olarak rehberlik hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.

Benin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Gaziantep

Benin Cumhuriyeti günümüz teknoloji koşullarının sunduğu ve bir çok ülkenin de vize başvurularında kullandığı Elektronik Vize Başvuru sistemini uygulamaktadır. E-vize uygulaması Benin Vize Başvurularında konsolosluğa bizzat gitmelerine gerek kalmadan online olarak gerçekleştirebilmesine olanak sağlamaktadır.
Benin Elektronik Vize Başvurusu'nu gerçekleştirebilmek için ilk adım olarak Benin Vize Başvuru Formu doldurmanız gerekmektedir.
Formu doldurmanız ardından Başvuru Sahibine ait olan;
  • Kimlik Fotokopisi ya da taratılmış görüntüsünü
  • Geçerliliği devam etmekte olan Pasaportun resimli sayfasının fotokopi ya da taratılmış görüntüsünü
Yukarıda belirtmiş olduğumuz evrakları dilerseniz Gaziantep Şubemize gelip bizzat elden teslim edebilir, kargo yolu ile bizlere iletebilir ya da gaziantep@eagvs.com adresine belgelerin taratılmış görüntüsünü e-posta yolu ile gönderebilirsiniz. Sizlerden talep etmiş olduğumuz gerekli evrakların Şubemizde çalışmakta olan vize danışmanlarımıza ulaşması sonrasında sizler adına eksiksiz ve doğru adımları izleyerek Benin Elektronik Vize Başvurusu'nu gerçekleştirmekteyiz. Başvuru sürecinin nasıl ilerlediği ve sonuçlanma aşamaları hakkında düzenli olarak sizleri bilgilendiriyor ve önem arz eden bir çok adımı sizler adına titizlikle atıyoruz.

Benin Elektronik Vize Geçerlilik Süresi

Benin Elektronik Vizenizin geçerlilik süresi, elektronik vizenizin onaylanması ardından, danışmanlarımıza belirtmiş olduğunuz size ait olan her hangi bir e-posta adresine iletecek olduğumuz, Elektronik Vizenizin "Travel Data" yazan bölümünde mevcut olacaktır.
Başvuru işlemi gerçekleşmeden önce başvurusunu yapacak olduğunuz vizenin kaç gün süreli olduğunu belirtmeniz atacağımız adımlar için önem oluşturmaktadır.
Talep edebileceğiniz vize türleri;
  • Tek Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 90 günlük 
olarak çeşitlilik göstermektedir.
Danışmanlarımıza Belirtmiş olduğunuz vize süreleri başvuruda bulunmuş olduğunuz vizenin türünü, giriş çıkış opsiyonlarını değiştiriyor olmakla beraber ücretlendirmesi de değişiklik göstermektedir. Güncel, Benin Elektronik Vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve konu hakkında rehberlik almak için bizlere +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonumuzu tuşlayarak ya da gaziantep@eagvs.com adresine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz.

Benin Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Gaziantep

Benin Elektronik Vizeniz evrakların tamamlanması ve online başvuru işleminin yapılması ardından ortalama olarak 3 ila 9 iş günü içerisinde sonuç vermektedir. Bu süreleri Online Başvuru işleminde oluşabilecek olan aksaklıklar, Konsoloslukların yoğunluğu ve ya resmi tatil günleri etkileyebilmektedir. 
Değerli Ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Gaziantep Şubesi olarak sizler için adımlarınızda kolaylık sağlaması için düzenlemiş olduğumuz Benin Vize Başvurusu sayfamızı incelediniz. Benin Vize Başvuruları, Vize işlemleri, Vize Başvurunuzun takibi, çıkma süreci ve danışmanlık ücreleri hakkında detaylı bilgi almak için bizleri dilerseniz şubemizde ziyaret edebilir, ilgili telefon numaramızdan bizleri arayabilir ya da e-posta adresimize mail atabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Benin ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.