x
Benin

Vize İşlemleri

Benin

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 50

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Benin Vize İşlemleri, Balıkesir

Sevgili Ziyaretçilerimiz,
Euroasia Global Visa Services Balıkesir Şubesi olarak Benin Cumhuriyeti'ne gerçekleştirmeyi planlıyor olduğunuz ziyaretiniz öncesinde yapmanızın gerekli olduğu Benin Elektronik Vize Başvurunuz öncesinde sizlere yardımcı olmak, başvuru sürecinizi kolaylaştırmak ve sormak istediğiniz bir çok soruya cevap vermek amacı ile düzenlemiş olduğumuz sayfamıza Hoş Geldiniz.
Balıkesir Şube olarak düzenlemesini yapmış olduğumuz sayfamızda Balıkesir ve çevresinden yapacak olduğunuz Benin Vize Başvurularınıza dair süreçleri, 2023 yılı güncel evrak listelerine ve başvuru sürecinizi büyük ölçüde hızlandıracak ve kolaylaştıracak olan bir çok ön bilgiye erişebileceksiniz.
Balıkesir ili başta olmak üzere çevre ilçeler olan Altıeylül, Karesi, Gönen, Bandırma, Erdek, Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Bigadiç, Susurluk, Dursunbey, Sındırgı, İvrindi, Havran, Kepsut, Manyas, Savaştepe, Gömeç, Balya, Marmara ve çevre iller olan İzmir, Manisa, Kütahya, Çanakkale ve Bursa'dan yapacak olduğunuz Benin Vize Başvurularınıza vize uzmanlarımız eşliğinde hizmet vermekteyiz. Vize Başvurunuz öncesinde konu ile ilgili bilgi almak için Balıkesir Ofisimizi +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonumuzdan arayarak ya da balikesir@eagvs.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Benin Vizesi Kimlere Gerekmektedir? - Balıkesir

Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport ve Umuma Mahsus (Bordo) Pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gerçekleştirmeyi hedeflemekte oldukları ziyaretleri öncesinde Benin Vizesi'ne tabidirler. 
Benin Cumhuriyeti'ne ziyaretlerini gerçekleştirecek olan Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ise yapacakları seyahatleri öncesinde vizeden muaftırlar.
Benin Cumhuriyeti'ni ülkemiz sınırları içerisinde bulunan dış temsilcilikleri;
  • Benin Ankara Büyükelçiliği
  • Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu
  • Benin İzmir Fahri Konsolosluğu'dur
Dış Temsilcilikler içerisinde diplomatik yetkiye sahip olan tek kurum ise Benin Ankara Büyükelçiliği'dir. 

Benin Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Balıkesir

Bu başlık altında Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubesi olarak danışmalığını yapıyor olduğumuz Benin Vize Başvurularının türlerini ana başlıklar halinde sizler için sıraladık. Ziyaretiniz öncesinde seyahat gerekçenizin ne olduğunu danışmanlarımıza doğru bir şekilde belirtmek  başvuru sürecinde atacağınız adımlarda kolaylık sağlamakla beraber vize başvurunuzun alacağı sonuç için de büyük önem oluşturmaktadır.
Aşağıda maddeler halinde sıralamış olduğumuz vize başvuru çeşitleri arasında, kendi türüne göre, gerekli olacak olan bütün belgelere, talep edilmiş olan belgelerin geçerlilik sürelerine, niceliklerine, nereden alınacağına ve daha bir çok ön bilgiye ulaşabileceksiniz.
Yukarıda belirtmiş olduğumuz vize türleri içerisinden sizin seyahat gerekçenizi barındıran başlığın hangisi olduğuna karar veremiyor ya da bu başlıklar arasında sizin seyahat gerekçenize uygun bir seçenek bulunmadığını düşünüyorsanız eğer bu konu ile alakalı Balıkesir şubemize belirtmiş olduğumuz telefon numarası ya da ilgili mail adresimiz üzerinden ulaşabilir vize uzmanlarımızdan bu konuda ücretsiz olarak rehberlik talep edebilirsiniz.

Benin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Balıkesir

Benin Cumhuriyeti ülkemiz vatandaşlarının yararlanabildiği ve konsolosluğa gitmeden online olarak başvuru yapabildikleri Elektronik Vize Başvuru sistemi uygulamaktadır.
Benin Elektronik Vize Başvurusu için Benin Vize Başvuru Formu doldurmanız gereklidir.
Formu doldurmanın yanı sıra Başvuru Sahibine ait olan;
  • Kimlik Fotokopisi ya da taratılmış görüntüsünü
  • Geçerliliği devam etmekte olan Pasaportun resimli sayfasının fotokopi ya da taratılmış görüntüsünü
Balıkesir Şubemize gelip arzu ederseniz bizzat teslim ederek, balikesir@eagvs.com adresine e-posta göndererek ya da kargo yolu ile bizlere ileterek uzman çalışma arkadaşlarımız sizler adına eksiksiz ve doğru adımları izleyerek Benin Elektronik Vize Başvurusu yapmalarını sağlayabilirler. Başvuru işlemi gerçekleşmeden önce başvurusunu yapacak olduğunuz vizenin kaç gün süreli olduğunu belirtmeniz atacağımız adımlar için önem arz etmektedir.
Talep edebileceğiniz vize türleri;
  • Tek Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 90 günlük 
olarak çeşitlilik göstermektedir.

Benin Elektronik Vize Geçerlilik Süresi

Benin Elektronik Vizenizin onaylanması sonrasında başlangıç zamanı bizlere belirtmiş olduğunuz size ait olan e-posta adresine yönlendirecek olduğumuz Elektronik Vizenin "Travel Data" kısmında yer almaktadır. 
Elektronik Vizenizin geçerlilik süresini yukarıda da maddeler halinde sıraladığımız gibi 30 (1 Ay) gün ya da 90 (3 Ay) gün olarak seçebilirsiniz. Bu iki vizenin türleri, giriş çıkış seçenekleri farklı olmakla beraber ücretlendirmesi de farklılık göstermektedir. 2023 yılı Benin Elektronik Vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için bizlere +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonumuzu tuşlayarak  ulaşabilirsiniz.

Benin Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Balıkesir

Benin Elektronik Vizeniz evrakların tamamlanması ve online başvuru işleminin yapılması ardından ortalama olarak 3 ila 10 iş günü içerisinde sonuç vermektedir. Bu süreleri Online Başvuru işleminde oluşabilecek olan aksaklıklar, Konsoloslukların yoğunluğu ve ya resmi tatil günleri etkileyebilmektedir. 
Değerli Ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Balıkesir Şubesi olarak sizler hazırlamış olduğumuz Benin Vize Başvurusu öncesinde işinize yarayacağını düşündüğümüz sayfamızı okudunuz. Benin Vize Başvuruları, Vize işlemleri, Vize Başvurunuzun takibi ve çıkma süreci hakkında detaylı bilgi almak için bizleri dilerseniz şubemizde ziyaret edebilir, ilgili telefon numaramızdan bizleri arayabilir ya da e-posta adresimize mail atabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Benin ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.