x
Benin

Vize İşlemleri

Benin

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 50

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Benin Vize Merkezi, Kayseri

Sevgili Ziyaretçilerimiz,
Euroasia Global Visa Services Kayseri Şubesi olarak siz değerli ziyaretçilerimizin Benin Cumhuriyetine yapmayı hedefledikleri ziyaretleri öncesinde gerçekleştirmek ile mükellef olduğunuz Benin Elektronik Vize Başvurunuz öncesinde sizlere yol göstermek, başvuru sürecinde danışmanlık yapmak ve karşılaşabileceğiniz karışıklıkları önlemek için hazırlamış olduğumuz sayfamıza Hoş Geldiniz.
Kayseri Şube olarak sizler için hazırlamış olduğumuz sayfamızda Kayseri ve çevresinden gerçekleştirecek olduğunuz Benin Vize Başvurunuz için gerekli olabilecek olan 2023 yılı güncel evrak listelerine, vize süreçlerinde atmanız gereken adımlara, vize ve danışmanlık ücretlerimize ve vize sürecinizi basite indirgeyecek olan bir çok ön bilgiye kolaylıkla erişebileceksiniz.
Kayseri İli başta olmak üzere Melikgazi, Kocasinan, Talas, Develi, Yahyalı, Bünyan, Pınarbaşı, İncesu, Tomarza, Özvatan, Akkışla, Felahiye, Sarız, Hacılar, Sarıoğlan, Yeşilhisar ilçeleri başta olmak üzere çevre iller olan, Yozgat, Sivas, Nevşehir, Niğde, Adana ve Kahramanmaraş illerimizde ikamet etmekte olan siz değerli ziyaretçilerimiz ve Tüm Türkiye'den yapılacak olan Benin Vize Başvurularınızda konuda tecrübeli olan kadromuz rehberliğinde vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Vize başvurularınız öncesinde süreç ile alakalı detaylı bilgi almak için dilerseniz Kayseri Şubemizi ziyaret edebilir, +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonu tuşlayarak bizleri arayabilir ya da kayseri@eagvs.com adresine mail atarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Benin Vizesi Kimlere Gerekmektedir? - Kayseri

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının bir çok ülkeye olduğu gibi Benin Cumhuriyetine yapacakları ziyaret öncesinde de sahip oldukları pasaport türlerine göre değişkenlik göstermekle beraber vize alma zorunlulukları mevcuttur.
Benin Cumhuriyetine seyahat edecek olan Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport, Gri (Hizmet) Pasaportu ve Hususi (Yeşil) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız seyahatleri öncesinde Benin Vizesi almak ile mükelleftirler.
Siyah (Diplomatik) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Benin Cumhuriyeti seyahatlerini vize almadan gerçekleştirebilirler.
Benin Cumhuriyetinin ülkemiz sınırları içerisinde;
  • Benin Ankara Büyükelçiliği
  • Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu
  • Benin İzmir Fahri Konsolosluğu, bulunmaktadır.
Ankara Büyükelçiliği ülkemizde bulunan dış temsilcilikler içerisinde diplomatik yetkiye sahip olan tek kurumdur.

Benin Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Kayseri

Benin Seyahatiniz öncesinde Kayseri Şubemizde bulunan uzman vize danışmanlarımıza gerçekleştirecek olduğunuz ziyaretinizin kaç gün süreceğini ve ziyaret gerekçenizin ne olduğunu belirtmeniz Benin Vize Başvurusu sürecinde atacağınız adımları büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.
Benin Cumhuriyetine yapacak olduğunuz seyahatin gerekçesi, Benin Vize Başvurusu için edinmeniz gereken evraklara ve başvuru yapacağınız vize türünün belirlenmesinde büyük önem oluşturmaktadır.
Bu başlık altında sizler için listeler halinde hazırlamış olduğumuz Benin Vize türleri sayesinde gerekli olan evraklara kolaylıkla erişebileceksiniz.
Benin Vize Türleri;
Yukarıda maddeler halinde düzenlemiş olduğumuz Vize türleri içerisinde hangi başlığın yapacak olduğunuz başvuruyu kapsadığı konusunda fikir sahibi olamıyor ya da seyahat gerekçenizi kapsayan başlığın mevcut olmadığını düşünüyorsanız eğer konu ile alakalı olarak dilerseniz Kayseri Şubemizi ziyaret edebilir, bizleri telefon numaramızdan arayabilir ya da ilgili mail adresimize e-posta göndererek rehberlik talep edebilirsiniz.

Benin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Kayseri

Günümüz şartlarında bir çok ülkenin de kullanmakta olduğu Elektronik Vize Başvuru sistemini Benin Cumhuriyeti de Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için uygulamaktadır. Elektronik Vize başvuru sistemi sayesinde Benin Vize Başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın bizzat konsoloslukta bulunmalarına gerek yoktur.
Benin Elektronik Vizesi Başvurusu yapabilmek için öncelikli olarak "Benin Vize Başvuru Formu" doldurmanız gerekmektedir. Daha sonrasında;
  • Kimlik Fotokopisi ya da bilgisayar ortamına taratılmış görüntüsünü
  • Geçerliliği hali hazırda devam etmekte olan Pasaportunuzun resimli sayfasının fotokopi ya da taratılmış görüntüsünü
Arzu ederseniz Kayseri Şubemize bizzat elden teslim edebilir, kargo yolu ile bizlere iletebilir ya da kayseri@eagvs.com adresine e-posta yolu ile gönderebilirsiniz.
Sizlerden talep etmiş olduğumuz evrakları vize uzmanlarımıza iletmeniz sonrasında sizler adına Benin Elektronik Vize Başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz. Tecrübeli ve profesyonel ekibimiz vize sürecinde sizleri her an bilgilendirmekte ve yapılabilecek olan küçük hataların önüne geçebilmek için atılan bütün adımları titizlilikle gerçekleştirmektedirler.

Benin Elektronik Vize Geçerlilik Süresi

Benin Elektronik Vizesi onaylanması ardından onay mailiniz bizlere iletmiş olduğunuz e-posta adresinize iletilmektedir. Sizlere iletmiş olduğumuz  Benin Elektronik Vize onay mailinizi "Travel Data" bölümünde elektronik vizenizin geçerlilik süresini görebilirsiniz.
Başvuru işlemi gerçekleşmeden önce vize danışmanlarımıza seyahatinizin kaç gün süreli olacağını ve giriş çıkış durumlarınızın tekrarlı mı yoksa tek seferli mi olacağını belirtmeniz gerekmektedir. Seyahat süreniz ve giriş çıkış durumunuz vize türünüze etki eden faktörler arasındadır.
Talep edebileceğiniz vize türleri;
  • Tek Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 30 günlük
  • Çoklu Girişli 90 günlük 
olarak çeşitlilik göstermektedir.
Benin Vizenizin kapsadığı süreler ve giriş çıkış opsiyonları vize ücretlendirmelerinde değişkenlik göstermektedir. Güncel bilgiler hakkında daha kapsamlı bilgi alabilmek için bizlere +90 (850) 241 14 50 numaralı telefonumuzdan ulaşabilir ya da kayseri@eagvs.com adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Benin Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır? - Kayseri 

Benin Elektronik Vizeniz evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ardından sizler adına yapacak olduğumuz başvuru sonrasında ortalama olarak 4 ile 10 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Vize sonuçlama sürenizi konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluk, elektronik başvuru sisteminde oluşabilecek olan aksaklıklar ve resmi tatiller etkileyebilir. Böyle bir durum karşısında Vize Danışmanlarımız sizleri bütün detayları ile bilgilendireceklerdir.
Değerli Ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Kayseri Şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Benin Vize Başvurusu sayfamızı incelediniz. Benin Vize Başvuruları, Vize işlemleri, Vize başvurunuzun takibi, çıkma süreci ve danışmanlık ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için bileri dilerseniz şubemizde ziyaret edebilir, ilgili telefon numaralarımızdan bizleri arayabilir ya da e-posta adresimize mail atabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Benin ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';