x
Macaristan

Vize İşlemleri

Macaristan

Macaristan Turistik Vize Başvuruları, İzmir

D. Çavuşoğlu 20/12/18, 10:59
Merhabalar, Yakın zamanda Budapeşte / Macaristan 'a turistik bir gezi planlıyorum. Macaristan vizesi için gereken evraklar konusunda yardımcı olabilir misiniz, İzmir de özel bir şirkette çalışıyorum. Teşekkürler, İyi çalışmalar.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, öncelikle EuroAsia GVS'ye ulaştığınız için teşekkür ederiz. Aşağıda sorularınızı en detaylı şekilde cevaplamaya çalışacağız. Sorularınıza cevap bulamadığınız bir kısım veya anlatamadığımız birşey olursa lütfen bize geri dönüş yapmayı unutmayınız. EuroAsia sorularınıza  en detaylı şekilde cevap vermekten  olmatan mutluluk duyar.

Sayın Yazıcı öncelikle üzülerek belirtmek istiyoruz ki Macaristan Hükümetinin İzmir de  vize işlemlerini yapmak için görevlendirdiği bir temsilcisi veya vize başvuru merkezi olmadığı için başvurunuzu İstanbul'dan yapmak durumunda kalacağız. Başvurunuz için gerekli evrakları aşağıda detaylı bir şekilde bilginize sunacağım. Lütfen dikkatlice inceleyiniz. 

1)BAŞVURU FORMU: Başvuru formu eksiksiz doldurulmalı, okunabilir olmalı.
2)İKİ ADET BİOMETRİK FOTOĞRAF: Fotoğrafların son 6 ay içerisinde çekilmiş olması, yüzün objektife direkt olarak bakması, yüzün, kulakların ve alnın görünür olması, fon renginin beyaz ve fotoğrafların 35 mm x 45 mm ölçülerinde olması gerekir.
3)SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI POLİÇESİ: Sigorta tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalı ve öngörülen minimum transit ve kalış süresini kapsamalıdır. Minimum poliçe kapsamı 30.000 € olmalı ve minimum seyahat süresini kapsamalıdır.
4)PASAPORT FOTOKOPİLERİ: İşlem görmüş tüm pasaport sayfalarının tam sayfa fotokopileri ile birlikte, kimlik bilgilerini içeren sayfaların tam sayfa fotokopileri gereklidir. 
Not: Birlikte seyahat edeceğiniz kişilerin pasaport ve vize fotokopileri de gereklidir. Birlikte seyahat ettiğiniz kişinin yeşil pasaportu olması durumunda, pasaportun kişisel bilgileri içeren sayfasının fotokopisi yeterli olacaktır.
5)İŞVERENİN İZİN YAZISI: Belgenin mutlaka başvuranın şirketinden, çalışanın seyahat tarihlerini ve bu tarihlerde izinli olacağını belirtecek şekilde antetli kağıda basılarak işvereni tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş olarak alınmış olması gerekir. Maaş bordrosu orijinal olmalı, son 3 aya ait ve mutlaka şirket yetkilileri tarafından imzalanmış ve damgalanmış olmalıdır. Dilekçe Türkçe, İngilizce ya da Macarca yazılmış olabilir.
6)KİŞİNİN BANKA HESAP ÖZETİ: Son 3 ayın hesap hareketlerini gösteren banka hesap özeti, başvurunun 1 hafta öncesinde bankadan alınmalı ve belge banka yetkilisi tarafından imzalanmış ve damgalanmış olmalıdır. Banka hesap özetinin dökümü internetten alınmış olsa dahi, mutlaka banka yetkilisince imzalanmış ve damgalanmış olmalıdır. Kişi çalıştığı şirketin sahibi ise, şirketin hesap özeti ile başvurabilir. 
Not: Başvuru sahipleri, banka hesap özetinin yanısıra ayrıca kredi kartı dekontlarının fotokopilerini de ekleyebilirler. (Kredi kartı dekontunu eklemek mecburi değildir)
7)ŞİRKET DOKÜMANLARI: Faaliyet belgesi, Ticaret sicil gazetesi, Vergi levhası . İmza sirküleri temin edilmelidir.
8)Uçuş / seyahat rezervasyonları ya da hedeflenen ulaşıma ait diğer belgeler: Otobüs, Tren, Uçak, Taşıt, Feribot vs.- PNR (rezervasyon numarası) ya da bilet numarası, yolcuların isimleri ve seyahat tarihlerini içermelidir. Birden fazla ülkeye seyahat etme durumunda, şehir veya ülke transferleri mutlaka gösterilmeli ya da dilekçede belirtilmelidir. 
Otel rezervasyonları ya da seyahat planına ait belge.
Tüm seyahat planı, eksik gün kalmayacak şekilde gösterilmeli ve birden fazla ülkeye gidilmesi durumunda tüm ülkelerdeki konaklama rezervasyon detayları bildirilmelidir. Otel rezervasyonları, onay numaralarını ve seyahat eden yolcuların isimlerini mutlaka içermelidir. 

Umuyoruz ki sorularınıza yardımcı olabilmişizdir. Bunların dışında cevaplamamızı istediğiniz sorularınız olursa lütfen bize yazmayı unutmayınız. Mutlu yarınlar dileriz.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

                                                                                                                                   

 

Osman 29/12/18, 00:10
şuan kıbrısta öğrenim görüyorum,macarisan c tipi turistik schengen vizesine kıbrıstan başvurabileceğim bir merkez var mı
Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';