x
İsviçre

Vize İşlemleri

İsviçre

Bursa İsviçre Vize Başvurusu

s. demir 15/12/18, 11:46
merhaba evroasia vize, bursada yaşayan ev hanımıyım. eşim fabrika da çalışan birisi 2 çocuğumuz var. kız kardeşim 6 yıldır isviçre de yaşıyor ban istek yaptırdı. hangi evrakları hazırlamalıyım eşimde evrak hazırlaması gerekiyor mu? istek yazısı dışında daha başka hangi evrakları hazırlamalıyım.pasaport için parmak izi verdim yine istanbula gelmem gerkiyor mu lütfen bana yardımcı olunuz bu vize işe işi çok karışık. sağolun, hayırlı işler
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, 

Euroasia GVS'ye ulaştığınız için teşekkür ederiz.

Bursa'dan İsviçre vizesini nasıl alabileceğiniz konusunda sizleri yazımızın devamında bilgilendireceğiz. Yanıtlayamadığımız veya gözden kaçırdığımız sorular için lütfen bizleri bilgilendirmeyi unutmayınız.

Öncelikle İsviçre devletinin Bursa'da bulunan bir konsolosluğu veya İsviçre vize başvuru merkezi ne yazık ki bulunmamaktadır. İsviçre vize başvuruları şimdilik yeni bir karar alınıncaya dek İstanbul ve Ankara üzerinden kabul edilmektedir. Son 3 yıl içinde herhangi bir Schengen üye ülkesi vize başvuruları sırasında parmak izi beyanında bulunmuş başvuru sahiplerinin ise vize başvuruları sırasında hazır bulunması gerekmemektedir. bu ve benzeri duruma sahipseniz başvuru sırasında hazır bulunmanıaza gerek kalmadan vize başvurularınızı yetkii seyahat acenteleri ile yürütebilir, işlemlerinizi şahsen gelmenize gerek kalmadan tamamlayabilirsiniz. İsviçre vize başvuruları nızı için hazırlamanız gereken evraklar ise aşağıda ki gibidir. Öte yandan pasaport ve ehliyet çıkarma işlemleri sırasında verilen parmak izi beyuanları Schengen vize başvuruları iin geçerli değildir. söz konusu parmak izi beyanları Türkiye makamları için verilen bir bitometrik veri olurken, Schengen vize başvuruları için verilen parmak izi beyanları AB makamları için verilecektir. Eğer ilk defa yurtdışına seyahat ediyorsanız bir defaya mahsus İstanbul'a gelerek İsviçre vize başvurularınızı tamamlayabiliriz veya tamamlayabilirsiniz. İsviçre vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Randevu almadan İsviçre vize başvurularını tamamlayamayacağınızı hatırlatırız.

1. Pasaport ve varsa eski pasapprtlarınız (dönüş tarihi sonrası en az 6 ay geçerli)

2. 2 adet daha önce herhangib ri schengen vize başvuruları

3. Davetiye ve davet eden kişinin İsviçre pasaportu kimliği veya isviçre oturum kartı fotokopisi

4. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)

5. Nüfus cüzdanı fotokopisi

6. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile ve adres bilgilerini içeren) 

7. Varsa Şahsi banka hesap dökümünüz (Son 3 aylık, İsviçre'de kalınacak her gün için 100 İsviçre Frangı karşılığı bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

8. 30.000 € teminatlı Uluslarası geçerli seyahat sağlık sigortası 

Sponsor olacak eşinizin hazırlaması gereken evraklar

1- Şirket yazısı (Şirketin antetli kağıdına, sponsor kişinin bu iş yerinde çalıştığını belirtmeli, kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde temin edilmelidir)

2- İngilizce sponsor yazısı (Sponsor kişi tarafından Konsolosluğa hitaben yazılmış belgede başvuru sahibi ile yakınlık derecesi ve sponsor olunacağı belirtilmeli belge ıslak imzalı olarak hazırlanmalıdır.)

3- Güncel tarihli şirket evrakları (Orjinal faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazete fotokopileri)

4- SGK işe giriş bildirgesi ve Barkodlu 4 A hizmet dökümü (e devlet şifresi ile temin edilebilir)

5- Maaş bordroları (Son 3 aylık, ıslak imza ve kaşeli olmalıdır)

6- Banka hesap özeti (Son 3 aylık, en az 7000 TL bakiyesi olan belge; kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmelidir.)

7- Kimlik fotokopisi

8- Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerini içeren belge orijinal olarak sunulmalıdır.)

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES