x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere öğrenci vizesi 2021

Y.K 24/12/20, 15:31
İngiltere öğrenci vizesi 2021 yılı için başvuru yapabiliyor muyuz? 2021 yılının mart ayında başlayacak 3 aylık bir dil eğitimi için İngiltere’ye gitmem gerekiyor ama ne yapmam konusunda en ufak bir fikrim yok. Bana; Ödeme yaptıktan, evraklarımı taraflarına yolladıktan sonra bir davetiye mektubu yani kabul mektubu yollayacaklarını söylediler ama hali hazırda o işlemler henüz hal olmuş değil. Kabul mektubu gelmeden önce benim burada yapmam gereken işlemler var mı? Dil eğitimi alacağım kurumla anlaşamamam durumunda siz eğitim göreceğim kurumla bulup onlarla anlaşabiliyor musunuz? Benim adıma. Dil okuluna gidebilmem için maddi yeterliliğim ne kadar olması gerekiyor? Finansal anlamda ne kadar bitirmişliğimin olması gerekiyor? Finansal anlamda kendi hesaplarımı mı sunmam gerekiyor illa yoksa bana sponsor olacak kişinin mi banka hesaplarını sunmamız gerekiyor? Konu hakkında bilgilerinizi rica ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Öğrenci vizesi İngiltere için konuşulduğunda başvurularınızı planlanan seyahat tarihinden en fazla 3 ay önce yapabildiğinizi unutmamanızda fayda var. Vize başvuruları hemen hemen tüm kategorilerde bu kural geçerlidir İngiltere için. Farz edin ki 4 ay sonra başlayacak bir eğitim programına katılımınız söz konusunu. Kabul mektubunuzunda geldiğini düşünürsek, biraz beklemeli ev vize başvurunuzu daha sonra yapmanız gerekecektir. Vize başvurusu yapmadan önce; durumunuz düşünüldüğünde öğrenci olduğunuz için kendinize bir sponsor edinmelisiniz. Sponsor olarak göstereceğiniz kişi size birinci derece yakın bir akrabanız olmak durumundadır. Çok ekstrem bir durumunuz var ise birinci derece akraba dışında bir sponsor edinebilirsiniz. Farklı durumlar için bu geçerli değildir. Konsolosluk yetkilileri ‘’ Birinci derece akraba sponsorluğunu’’ her zaman daha doğru ve yerinde bir karar olarak tanımlarlar.

İngiltere Öğrenci Oturum İzni

İngiltere öğrenci oturum izni içinde kişiler sorular sormaktadır. Öğrenci vizesi yani dil eğitimini almak için İngiltere’ye gittiğinizde size lazım olacak vize, aslında edindiğiniz oturum izni yerine de geçmektedir. Ayrıca oturum izni için başvuruda bulunmanıza gerek yoktur yani. Hali hazırda edindiğiniz vizeyle geçireceğiniz süreyi sıkıntısız atlatabilirsiniz. Dil okulu bulmak konusunda da yardımcı olabiliriz tabi ki. Dil okulları, verdikleri eğitim kalitesine göre kategorize edilir. Bu yüzden hangi dil okulunda eğitim görmek istediğiniz önemlidir. Ödeyeceğiniz meblağları da düşündüğünüzde bu konuda biraz dikkat edilmesi önemlidir. Bu konuda da danışmanlarıma sorularınızı yöneltebilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi 2021 yılı  ve sonrasında tarafımızdan yapılmaktadır. Yapılacak olan vize başvurusu başlı başına bir prosedürün uygulanması halidir ve bu süreçte çok dikkatli olunması gerekmektedir. Vize başvurularında yapılacak olan en ufak hatalar. Vize başvurunuzun ret edilmesine sebep olacağından naçizane tavsiyemiz dikkat edilmesi ve alanında uzmanlaşmış kurumlar tarafından yapılmasıdır. Konu hakkında veya farklı konularda soru ve önerileriniz için tarafımıza ulaşabilir detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Abdullah Tunç

0212 963 02 10

ask@eagvs.com

ingiltere öğrenci vizesi 2021

F.Ş 10/06/21, 17:04

İngiltere Öğrenci Vizesi 2021 yılı için herhangi bir haber var mı? Okul kaydımı ileri almam gerekiyor mu şu an biliyorsunuz kırmızı liste de olduğumuz için vize işlemi yapamıyoruz galiba siz yardımcı oluyor musunuz bu durumda Marmara Üniversitesi 4. Sınıf öğrencisiyim mimarlık okuyorum İngilizce seviyemin yüksek olması gerek. Oturum alabilirsem de çok güzel olabilir çünkü mesleğim açısından çok önemli Amcamın şirketin de yurt dışı bağlantılı işler de çalışmak istiyorum sürekli İngiltere seyahatim olacak sürekli vize işlemleri ile uğraşmak istemiyorum. Dil okulundan kabul formu aldım davetiyem de var Babam ve amcam sponsor olacak gerekenler nelerdir? İşlemleri sizlerle yapmak istiyorum.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 10/06/21, 17:08

Öğrenci Vizesi İngiltere güncel haberler ve bilgiler için tüm sorularınızı içtenlikle cevaplayacağımıza emin olabilirsiniz. Öncelikle maalesef kırmızı listedeyiz hala evet devam eden bu süreçte covid-19 salgını yüzünden çoğu randevuları ve başvuruları öteledik ya da iptal ettik. Yolcularımızın ret almaması ve mağdur olmaması için. Öncelikle işlemler için güzel haberler geleceğine inancımız sonsuz.  1 Temmuz’da yeni alınacak revize kararlar olacaktır bu kararlardan sonra kırmızı listeden çıkıp işlemlerimize kaldığımız yerden devam edebiliriz. Pandeminin başından itibaren vize başvurularında kısıtlama yaşayan İngiltere artık covid-19 dan kurtulmaya yakın bir durumda bu yüzden aldığı önlemler bizleri üzse de ülke adına salgın için çözüm bulmuş durumdalar.

Kabul aldığınız eğitim kurumundan ileri tarihli bir dilekçe kabulü ibraz edebilirsiniz. Başvurular açıldığı zaman gerek ticari gerek öğrenci vizelerine öncelik verilecektir. Size gönderilen evrak listesini eksiksiz tamamladığınız takdir de işlemler 1 iş günün de bizim tarafımızdan bitmiş olup randevunuz alınır. Gün içerisinde sizinle irtibat kurulur randevunuza hazır bir şekilde dosya teslim edilir. Ve randevu ya giderken de dış operasyon temsilcimiz sizlere eşlik eder. İngiltere Öğrenci Oturum İzni hakkı vardı uzun süreli eğitim için giderseniz oturum iznine başvurabilirsiniz. Kısa süreli eğitim de kabul edilmeyebilir.

İngiltere Öğrenci Vizesi 2021 yılı için tüm merak ettiğiniz detaylar ve sorular için web sitemizi ziyaret edebilir ve bizleri arayabilirsiniz.

Saygılarımla

Mine

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES