x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

Çifte vatandaş ve eşi için İngiltere Vizesi

E. Seven 08/12/18, 14:23
Merhaba, ben bulgaristan çifte vatandaşım ancak erkek arkadaşım türk vatandaşı yalnızca ve brexit olmadan ingiltere vizesi alsak sonrasında yine almamız gerekiyor mu?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Sayın ziyaretçimiz,
Euroasia'ya hoşgeldiniz.
Bulgaristan-Türkiye çifte vatandaşları, Avrupa Ekonomik Alanı'na (EEA) dahil bir pasaport sahibi olduklarından, Bulgaristan pasaportlarıyla İngiltere'ye girip 180 güne kadar kalış yapabilirler.
Mart 2019'da Brexit süreci başlayacak ve yaklaşık 2 yıl boyunca İngiltere ile EEA arasında çeşitli anlaşma değişiklikleri yaşanacaktır. Yasa yürürlüğe tam olarak girdiğinde EEA pasaportu sahiplerinin de İngiltere için vize almaları gerekebilir fakat bunlar şu an için kesinleşmiş bilgiler değildir, turizm amaçlı ziyaretlerde vize kolaylığı sağlanabilir. Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahipleri için ise, eğer Ankara anlaşmasıyla Birleşik Krallık'a yerleşmeyi düşünmüyorlarsa değişen bir şey olmayacaktır.
Oldukça detaylı bir başvuru gerektiren İngiltere vizesi için web sayfamızı inceleyebilir, detaylı bilgi almak, yol haritası çizmek ve süreç boyunca danışmanlığımızdan yararlanmak istediğiniz taktirde de bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Saygılarımla,
Yusuf Üzümcü
Euroasia İstanbul
ask@eagvs.com / 0212 963 03 43 

Cevap Ver