x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Vize Şartları

M.D. 17/03/20, 16:11
Merhabalar ben İngiltere vize şartları ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorum. Schengen vizesine göre daha zor alındığını duydum, daha önceden 3 tane Schengen vizem var sonuncusu 6 aylık verilmişti birkaç ay önce bitti. Şimdi önümüzdeki yaz İngiltere’yi gezmeyi planlıyorum, Schengen için bankama para koymuştum ve vizemi rahat bir şekilde almıştım, İngiltere vizesinde bunun sorun olduğunu duydum. Ayrıca Bursa’da yaşıyorum, başvurumu İstanbul ya da Ankara’ya gitmeden yapabilmem mümkün mü? Kendimle ilgili bilgi vermem gerekirse, özel bir bankada çalışıyorum, yaklaşık 3 yıldır aynı işteyim. Seyahatimi önümüzdeki yaz için planlıyorum. İngiltere vize ücreti konusunda da bilgi vermenizi rica ederim. Saygılarımla.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, bahsetmiş olduğunuz gibi İngiltere vizesi, Schengen vizesine göre alınması daha zor bir vizedir. Tabi ki daha önce birkaç Schengen vizesi almış olmanız, bunları doğru bir şekilde kullanmanız, herhangi bir yasayı ihlal etmeden Avrupa ülkelerinden çıkmanız seyahat siciliniz için olumlu bir durumdur. İngiltere başvurunuzda da bu size artı puan olarak yansıyacaktır. Vize başvurusu öncesi bankaya para yatırmak, Avrupa ülkelerine alınan vizelerde yeterli olurken Birleşik Krallık başvurularında tam tersi bir etki yaratmaktadır ve vize reddinin en sık görülen sebeplerinden biridir. Finansal durumunuz dikkatle incelenecek, tüm para girişleri ve çıkışları kontrol edilecek, yaşam standartlarınız ve gelir – gider dengenizle ilgili sonuçlara bunlar üzerinden varılacaktır. Bu yüzden mutlaka bir danışmanla çalışmanızı ve banka hesaplarınızı kontrol ettirmenizi öneririm.

Diğer sorunuza gelince, Bursa şehrinde bir İngiltere Vize Merkezi bulunmaktadır ve başvurunuzu bu şehirden gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul, Ankara ve Bursa ile birlikte Türkiye’de toplam 7 şehirde İngiltere başvuru merkezi bulunmaktadır. Vize ücretlerine geldiğimizde, ilk başvurunuz olacağı için 6 aylık standart vizeye başvurmanızı öneririm. Bu vizenin konsolosluk harcı yaklaşık 130 USD olarak ödeniyor ancak tek ücret bu değil. Önünüzde vakit olduğu için ekspres / acil vize türlerine başvurmanıza gerek olmadığını düşünürsek, sizin için ek masraf olarak evrak tarama ücreti çıkabilir. Bunun dışında gerekli evrakların çevirisi için de harcama oluşabilir. Sizin durumunuzda İngiltere vize şartları aşağı yukarı bu şekildedir diyebiliriz. Başvurunuzu Euroasia uzmanlarıyla gerçekleştirdiğinizde bu ek ücretleri ödemenize gerek kalmadan toplam bir danışmanlık hizmetiyle vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Saygılarımla.

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES