x
İngiltere

Vize İşlemleri

İngiltere

İngiltere Aile Birleşimi

A. Hilmi 22/01/20, 16:45
İyi günler ben Bulgaristan vatandaşıyım İngiltere aile birleşimi ile ilgili bilgi almak istiyorum. Şu anda İngiltere’de yaşıyor ve çalışıyorum buraya 1 yıl önce geldim. Eşim Türkiye’de bir mağazada satış temsilcisi olarak çalışıyor. Onu da yanıma aldırmak istiyorum ama şu anda nitelikli bir işe sahip değilim, restoranda çalışıyorum. Maaş bordrolarımı sunabilirim ama aile birleşimi için yeterli olur mu bilmiyorum. İngiltere’de şu anda paylaşımlı bir evde kalıyorum kendime ait bir odam var, bankamda da bir miktar para birikmiş durumda. İlk etapta işlemlere direkt aile birleşimi olarak değil de eşim beni ziyaret edecek gibi başlasak sorun olur mu? EEA Family Permit vize türüyle başvurmak istiyoruz nasıl bir yol izleyelim ret almak istemiyoruz teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, İngiltere aile birleşimi vizesi işlemlerini EEA Family Permit (European Economic Area Family Permit) vize türüne başvurarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu vizeyle, Avrupa Ekonomik Alanı ülkelerinden birinin vatandaşının yakını olan kişi İngiltere’ye seyahat edebilir. Kişi, aile birleşimi işlemleri başlatabileceği gibi turistik / ziyaret amaçlarıyla da İngiltere’ye gidebilir. Ayrıca bağlı olduğu kişi yanındayken seyahat edebileceği gibi İngiltere’de çalışan yakınını ziyaret etmek amacıyla tek başına da seyahat edebilir. Bu vizeyle seyahat sonrası İngiltere oturum izni işlemleri de başlatılabilir. “Yakın” olarak kabul edilen kişiler şunlardır: Eş, partner, 21 yaşın altında çocuk, 21 yaşın altında torun, 21 yaşın üzerinde olmasına rağmen aynı hane halkına dahil çocuk ya da torun (bağımlı çocuk ya da torun) ve aynı hane halkına dahil ebeveynler veya büyük ebeveynler (bağımlı ebeveynler veya büyük ebeveynler).

Avrupa Ekonomik Alanı ülkeleri: Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İngiltere’dir. Ayrıca İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre de ekonomik alana dahil olduğundan bu ülkelerin vatandaşlarının yakınları da bu vizeye başvurabilir.

İngiltere aile birleşimi vizesi işlemlerinizi Euroasia ile gerçekleştirebilirsiniz. Durumunuza uygun detaylı İngiltere vizesi evrak listesi için lütfen uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

Saygılarımla,

Yusuf Üzümcü

T.N. 23/06/20, 11:19

İyi günler, ben İngiltere vatandaşıyım İngiltere de uzun süredir kendi işimi yapmaktayım eşim ise Türk vatandaşı ve biz 2 yıldır evliyiz daha öncesinde sevgiliydik eşim de birkaç kez İngiltereye beni ziyarete geldi. Şimdi de eşimi temelli olarak yanıma almak istiyorum. İngiltere aile birleşimi için neler yapmamız gerekiyor yerine getirmemiz gereken koşullar nelerdir? Desteğiniz ve bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 23/06/20, 11:24

Merhaba değerli ziyaretçimiz Euroasia Global Visa Services sayfasını ziyaret ettiğiniz ve bizlere danıştığınız için teşekkür ederiz. İngiltere vatandaşı bir kişi beraberliği ya da evliliği olan bir kişiyi, eğer varsa çocuklarını da İngiltere aile birleşimi kapsamında temelli olarak yanına alabilmektedir. Bunun için öncelikli olarak beraberliğin veya evliliğin kanıtlanabilir olması gerekmektedir. Bu kanatlanabilirilik resmî evraklarla sunulmalıdır. Bu resmî evraklardan biri, örneğin Uluslararası Evlilik kaydıdır. Bunlar dışında İngiltere aile birleşimi başvurusu için ayrıca evliliğin veya beraberliğin sürekli ve gerçek olduğu göstermelidir. Bunun için de geçmiş zamanlara yönelik olarak görseller ve yazışmaların sunulması gerekmektedir. Mutlaka olması gereken bir koşul ise İngiliz vatandaşı olmayan eşin mutlaka dil yeterlilik belgesi sunması gerekmektedir. Bu dil yeterlilik belgesi  IELTS sınavından en az A1 deresinde alınmış olmalıdır.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

Yerine getirilmesi gereken bir diğer şart ise İngiliz vatandaşı eşin finansal durumunun uygun ve yeterli olması gerekmektedir.Kişinin yıllık geliri en az 18.600 Pound olması gerekmektedir. Finansal gelir kaynakları (banka hesap dökümü, maaş bordrosu) da başvuru esnasında mutlaka sunulmalıdır. Belirttiğimiz evraklar dışında İngiltere aile birleşimi vizesi için ayrıca hazırlanması gereken diğer gerekli da evraklar bulunmaktadır. Evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlandıktan sonra vize başvurusu için diğer işlemlerin tamamı online sistem üzerinden yapılmaktadır. Alacağınız bu vize ile geçici veya sürekli İngiltere oturum izni sahibi de olursunuz. İşlemlerinizi yaparken evraklarınız eksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Başvuru yapılırken uygun vize kategorisi seçilerek online sistem üzerinden yapılan bütün işlemler eksiksiz ve doğru bilgilerle yapılmalıdır.

Tüm vize işlemlerinizi kolaylıkla yapmanız için sizlere hizmet sunmaktan mutluluk duyarız. İngiltere aile birleşimi vize başvurusuyla ilgili detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak vize uzmanlarımızdan gerekli desteği alabilirsiniz.

Saygılarımızla.

İngiltere Aile Birleşimi

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES