x
Cezayir

Vize İşlemleri

Cezayir

Cezayir vize başvuru evrakları, vize ücreti, konsolosluk randevusu

s. kaygılı 12/12/18, 09:21
iyi günler, Cezayir vizesi için size yazıyorum. öncelikle bursada yaşıyorum. işim nedeniyle çok sık seyahat eden birisiyim. daha çok avrupa ülkelerine seyahat ediyorum. şirketim cezayir de bir ihale aldı ve bundan sonra iş nedeniyle cezayire sık seyahat etmemiz gerekecek. cezayir vize başvuruları konusunda bilmemiz gerekenler nelerdir? avrupa ülkelerin de olduğu cezayir konsolosluğundan randevu almam gerekiyor mu? davetiye belgesi zorunlu mu? en uzun süreli cezayir vizesi kaç günlük oluyor? vize başvuruları için konsolosluğa gitmemiz gerekiyor mu? kişi başı ödememiz gereken cezayir vize ücreti ve vize başvurumuzun kaç günde sonuçlanacağı gibi kapsamlı sorularım hakkında sizden bilgi rica edeceğim. lütfen geri dnüş yapın.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,

Euroasia GVS'ye ulaştığınız için teşekkür ederiz.

Cezayir vize başvuruları için tarafımıza yönlendirmiş olduğunuz soruları aşağıda yanıtlayamaya çalışacağız. Bir sebeple yanıtlayamadığımız veya gözden kaçırdığımız bir sorunuz olması halinde lütfen bizleri bilgilendiriniz.

Öncelikle Cezayir seyahatinde bulunacak Bordo pasaporta sahip vatandaşlarımız Cezayir vizelerini Türkiye'den alarak seyahat etmeleri mecburidir. Cezayir vizeleri havalimanlarından veya ülkeye girişler esnasında alınamazken vizelerinizi Türkiye'den alarak seyahat etmeniz gerektiğini hatırlatırız.

Bu arada Cezayir vize başvuru işlemleri şimdilik Cezayir devletinin İstanbul ve Ankara Konsolosluklarından yürütülmektedir ancak dilerseniz vize başvuruları sırasında hazır bulunmanıza gerek kalmadan tüm Cezayir vize işlemlerinizi ofislerimiz aralığıyla kargo hizmeti ile kolaylaştırılmış bir prosedürle alabilirsiniz.

Cezayir vize başvuruları için dikkat edilmesi gereken en önemli unsur: Cezayir devletinden gelecek olan davetiye belgesidir. AB veye Schengen üye ülkelerinin vize başvurularında olduğu üzere internet üzerinden yapacağınzı otel ve uçak bileti rezervasyonları ile ne yazık ki Cezayir turistik vize alınamamaktadır. İş amaçlı bir seyahat gerçeklkeştirecek olmanız nedeniyle Cezayir'de ki iş ortaklarınızdan belediye onaylı olacak şekilde hazırlanmış bir davet yazısı temin ederek ve aşağıda ki evrakları hazırlayarak Cezayir vize başvurularınızı tamamlayabilir veya tamamlayabiliriz.

1- İngilizce yazılmış şirket yazısı (şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben yazılmış kişinin Cezayir seyahatinin amacı ve tarihlerini belirten kaşe ve ıslak imzalı)

2- Mail ortamında pdf formatında alınmış davetiye (Cezayir şirketinin antetli kağıdına, kaşe ve imzalı ve mutlaka Belediye onaylı)

3- Kimlik fotokopiniz

4- Pasaportunuz

5- 2 adet adet arka fonu beyaz biometrik fotoğrafınız

6- İşverenseniz: İş sözleşmeniz. Çalışansanız şirketinizin imza sirküsü 

7- SGK işe giriş bildirgeniz

8- 2 adet eksiksiz şekilde doldurulmuş ve imzalanmış cezayir vize başvuru formunuz

Cezayir Konsolosluğu özellikle İstanbul Cezayir Başkonsolosluğu genel olarak vize başvurularını başvuru tarhinden sonra 2 ya da 4 iş gününde sonunda neticelendirdirmektedir. ancak vize başvurunzu neticelenmeden otel ve uçak biletinizi satın alma yapmayınız. Cezayir Konsolosluğu bazı durumlarda vize başvurunuzu tamamladıktan sonra evrak iadesi yapabiliyor. böyle durumlarda vizeniz onaylanmamış olacaktır. ama bu durum bir vize reddi değildir. Cezayir Konsolosluğu eksik ya ve hatalı evraklar nedneiyle dosya iadesi yapareken eksik ya da hatalı belgelerin notunu tarafınıza iade etmiş olduğu vize başvurunun üzerine Fransızca olarak not düşmektedir. Bu notu dikkate alarak ve vize başvuru koşullarınızı yeniden düzenleyerek yapabilirsiniz. 

Öte yandan Cezayir vize başvuruları sırasında hazır bulunmanız zorunlu değildir. kurumumuz tüm işlemleri başvuru sırasında şahsen bulunmanıza gerek kalmadan tamamlayacaktır. Cezayir turistik vizeleri 30 günlük ticari vizeleri ise 30 ve 90 günlük olma koşuluyla tek ve çok giriş olarak  alınabilmektedir. Ayrıca 6 ay geçerli olmak üzere çok girişli Cezayir Çalışma vizeleri alınabilmektedir. (affairs)

Cezayir Konsolosluğunun vize ücretleri başvuru yapılacak vize kategorisine göre değişmesi ve buraya yazacak olduğumuz cevabın uzun süre burada kalacak olması nedeniyle güncel bilgi olması açısından Cezayir vize ücretlerini tarafınıza yönlendirecek olduğumuz ön bilgilendirme mailin de bulabileceksiniz.

Bize ulaştığınız için bir kez daha teşekkür ediyoruz..

m_emir_23@hotmail.com 27/08/19, 21:20

İyi günler cezayirde bir arkadaşımın yanına gitmek istiyorum henüz uçak biletimi almadım fakat eylünün 17 ile 24 ü arasına almayı planlıyorum. Bunun için turisttik vize alamıyorum galiba araştırmalarım neticesinde sadece iş için vize verdiklerini öğrendim bu konu hakkında ve ücretler hakkında tarafıma bilgilendirme yaparsanız memnun olurum. arkadaşımdan davetiyede alabilirim

E. col 23/02/20, 23:49

Cezayire sevgilim için gitmek istiyorum ve orada evleneceğiz. Sürekli ortada vizesiz ülkede buluşuyoruz. Vize için gerekli evraklar nelerdir? Ne yapmam gerekli oraya gitmem için  oturum vizesi mi almamız gerekiyor? nasıl vize türü alabiliyoruz

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES