x
Burkina Faso

Vize İşlemleri

Burkina Faso

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 65

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Burkina Faso Vize Başvuru, Gaziantep

Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubesi internet sayfasına hoş geldiniz.

Bu yazımızda sizler için Burkina Faso Vize Başvurularınızda, vize aşamasında başınıza gelebilecekleri, 2023 yılı güncel evrak listelerini, Konsolosluğun sizden taleplerini ve diğer pek çok vize detayını bulabileceğiniz bir kaynak hazırladık.

Gaziantep şubesi olarak Şahinbey, Nizip, Nurdağı, Yavuzeli, Şehitkamil, Karkamış… gibi ilçelerimiz ve yakın illerimizden yapacağınız Burkina Faso vize işlemlerinizi üstleniyor ve yapılması gereken her şeyi sizin adınıza yapıyoruz. İlgili il ve ilçelerde ikamet eden ziyaretçilerimiz, Gaziantep ofisimize, +90 (342) 255 50 65 telefon numarasından veya gaziantep@eagvs.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Burkina Faso Vizesi Kimler İçin Gereklidir? -Gaziantep

Bordo, Yeşil, Gri pasaport sahibi olan tüm vatandaşlarımızın Burkina Faso ziyareti için gitmeden önce vize alması gerekmektedir. Burkina Faso kapıda vize şansı vermemektedir. Burkina Faso vizeleri Türkiye’den alınmalıdır.

Burkina Faso Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Gaziantep

 1. Burkina Faso’dan yollanmış bir davetiye ya da Hotel Rezervasyonu
 2. 2 Tane beyaz fonda fotoğraf
 3. Pasaport ve gerekli sayfalarının fotokopisi
 4. Burkina Faso vize başvuru formu

Burkina Faso Vize Türleri - Gaziantep

Ziyaret sürenize göre;

 • Çok girişli, 3 aylık Burkina Faso vizesi,
 • Çok girişli, 12 aylık Burkina Faso vizesi, 
 • Tek girişli, Ticari amaçlı, 3 aylık Burkina Faso vizesi,
 • Çok girişli, 6 aylık Burkina Faso vizesi, 
 • Tek girişli, Seyahat amaçlı, 3 aylık Burkina Faso vizesi

Ziyaret amacınıza göre;

Burkina Faso Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler - Gaziantep

 • Başvuru sürecinizi tamamladıktan sonra bir de değerlendirme süreci olduğunu unutmayın. Bu yüzden bu durumu göz önüne alarak seyahat tarihinize 7 iş günü kala işlemlerinizi tamamladığınızdan emin olun.
 • Burkina Faso kapı vize uygulaması gerçekleştirmemektedir. Eğer Burkina Faso seyahati planlıyorsanız gerekli vize prosedürlerini ülkeden çıkmadan önce yerine getirmeniz gerekmektedir.
 • Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği posta yoluyla yapacağınız başvuruları kabul etmemektedir. Konsolosluk başvuru sahiplerinden direkt olarak belgeleri elden teslim etmeleri talebinde bulunmaktadır. Fakat başvurunuzu Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile yaptıysanız biz sizin yerinize belgelerinizi elden teslim görevini üstleniyoruz ve böylece sizin Ankara’ya gitme gibi bir zorunluluğunuz kalmıyor.
 • Burkina Faso İstanbul Fahri Konsolosluğu yalnızca kendi vatandaşlarının başvurularını kabul etmektedir. T.C yurttaşlarımız başvurularını doğrudan Ankara Büyükelçiliğine yapmalıdır.

Burkina Faso Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Gaziantep

Kesin bir rakam vermek mümkün değildir. Çeşitli durumlara göre konsolosluğun değerlendirme süreçleri uzayabilir veya kısalabilir. Yaklaşık olarak bir sayı vermek gerekirse 5 ila 15 iş günü içinde vize başvuru işleminiz tamamlanmaktadır.

Gaziantep Euroasia GVS Şubemizden yapacağınız Burkina Faso Vize Başvuruları ile ilgili uzman ekibimize ulaşmak için gerekli +90 (342) 255 50 65 telefon numarasından veya gaziantep@eagvs.com mail adreslerinden tarafımıza mail atabilirsiniz.

Burkina Faso ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';