x
 • Afrika CEO Forum 2019

  Afrika CEO Forum 2019

  Afrika'nın en büyük ticari etkinliği olan Afrika CEO Forum'a Ruanda, Kigali ev sahipliği yapıyor. 25-26 Mart tarihlerinde Ruanda vize işlemlerinizi Euroasia GVS ile gerçekleştirebilirsiniz

  Devamı

Burkina Faso Vize

Değerli Ziyaretçilerimiz web sayfamıza hoşgeldiniz.

Burkina Faso seyahatinde bulunacak Umuma Mahsus (bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaporta sahip vatandaşlarımızın Burkina Faso vizesi alarak bu ülkeye seyahat etmeleri zorunludur. Burkina Faso vizeleri ülkeye girişler sırasında alınamamaktadır. Burkina Faso seyahatinde bulunacak vatandaşlarımız vizelerini Türkiye'den alarak seyahat etmelerini önemle hatırlatırız. 

Sayfamızın devamında Burkina Faso vize başvuruları için 2023 yılında hazırlanması gereken evrakların bilgisine, Burkina Faso vize ücretlerine ve vize başvuruları sırasında dikkat edilmesi gereken husulara ulaşabilirsiniz. daha detaylı bilgier için ''İletişim'' menümüzü ziyaret ederek Çağrı Merkezimizi arayabilir veya soru ve grüşlerinizi help@eagvs.com e-posta hesabımıza yönlendirebilirsiniz.

 

Burkina Faso’ya yapacağınız turistik, ticari ya da aile ziyareti amaçlı seyahatleriniz ile ilgili seyahatleriniz için vize başvurusu yapmanız gereklidir.

> Burkina Faso seyahat işlemlerinde ibraz edilmesi gereken evraklarla ilgili güncel evrak listesini web sitemizden temin edebilir ya da sayfamızda bulunan iletişim bilgilerini kullanarak, telefonla arayarak ya da help@eagvs.com mail adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

> Bize telefonla ulaşmanız durumunda Burkina Faso seyahatinizde sunmanız gereken evrak listesini sizinle e-posta yoluyla paylaşacağız.

> Burkina Faso seyahatinizi kolayca gerçekleştirmek için belgelerinizi hazırladıktan sonra seyahatiniz için gittiğiniz havaalanında ülkeye direkt giriş yapabilirsiniz.

> Burkina Faso Vize Başvuru Formu için tıklayınız.

> Eagvs Burkina Faso Vize Talep Formu için tıklayınız. 

Burkina Faso seyahatleri ile ilgili diğer tüm soru ve görüşleriniz için bize ulaşınız.

Burkina Faso Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burkina Faso'ya kısa süreli ya da uzun süreli seyahat etmek için başvuruda bulunulabilirsiniz. Burkina Faso vize başvurularını Ankara temsilciliği üzerinden kabul etmektedir. Burkina Faso için gerekli evraklarınızı ikamet yerimize şahsen veya kargo ile iletmeniz halinde sizin adınıza Burkina Ankara temsilciliğine başvuru evraklarınızı teslim etmekte, vizeniz onaylandığında Türkiye'nin neresinde ikamet ediyorsanız edin, ikamet adresinize Burkina vizenizin işlenmiş olduğu pasaportunuzu aynı gün içinde kargo ile göndermekteyiz. Seyahat amacına ve süresine göre aşağıdaki vize kategorilerinden birine başvuruda bulunabilirsiniz. Talep ettiğiniz vize kategorisine göre vize ücretleri değişmektedir. Burkina Faso vize ücretleri hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. 


Seyahat Amacına Göre Burkina Faso Vize Türleri
Burkina Faso Turistik Vize
Burkina Faso Ticari Vize
Burkina Faso Aile, Akraba, Arkadaş Ziyaret Vizesi 


Seyahat Süresine Göre Burkina Faso Vize Türleri

Tek girişli, iş amaçlı, 3 aylık Burkina Faso vizesi,
Tek girişli, turistik, 3 aylık Burkina Faso vizesi,
Çok girişli, 3 aylık Burkina Faso vizesi,
Çok girişli, 6 aylık Burkina Faso vizesi, 
Çok girişli, 12 aylık Burkina Faso vizesi, 

Burkina Faso Vizesi için 2023 Yılı Gerekli Evraklar 

 
- Pasaport ve pasaportun gerekli sayfalarının fotokopisi
- 2 adet arka fonu beyaz fotoğraf
- Burkina Faso'dan davetiye veya hotel rezervasyonu
- Burkina Faso Vizesi başvuru formu

Burkina Faso Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Burkina Faso vizesi ortalama olarak 5 ila 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Burkina Faso vizelerinizi Ankara Büyükelçiliği'nden teslim almakta ve belirttiğiniz adrese göndermekteyiz. Kargo iletişim süresi vize sonuçlanma sürelerine dahil değildir. 

Burkina Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Burkina vize başvuru formu eksik ve/veya doğru olmayan bilgilerle doldurulduğu takdirde vize başvuruları olumsuz sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle Burkina vize başvuru formu eksiksiz, gerçeği yansıtan ve tutarlı beyanlarla doldurulmalıdır. Burkina vize başvuru formu Türkçe veya Fransızca olarak doldurulabilmektedir. 

Burkina Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Burkina Büyükelçiliği vize başvurularını posta yoluyla kabul etmemektedir. Vize başvuru dosyasının Burkina Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümüne elden teslim edilmesi gerekmektedir. Başvurunuzu firmamız aracılığıyla gerçekleştirmeniz halinde, Ankara’ya gitmenize gerek kalmadan sizin adınıza başvuru dosyanızı teslim etmekte, başvurunuz sonuçlandığında ikamet adresinize pasaportunuzu göndermekteyiz.
 • Burkina vize başvuruları yalnızca Burkina Faso Ankara Büyükelçiliğinden yapılabilmektedir. Burkina Faso İstanbul Fahri Konsolosluğu yalnızca Burkina vatandaşlarının resmi evrak işlemleri konusunda rehberlik hizmeti vermektedir. T.C. vatandaşlarının Burkina’ya olan vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahip değildir.
 • Vize başvurunuzu Burkina Büyükelçiliğinin vize değerlendirme süresini uzatabileceği ihtimalini göz önüne alarak seyahat tarihinize 7 iş günü kala tamamlamanızı tavsiye ederiz.
 • Burkina Faso için kapı vize uygulaması bulunmamaktadır. T.C. vatandaşlarının ülkeye olan seyahatlerinden önce vize prosedürünü tamamlamaları gerekmektedir.

Burkina Faso ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES