x
Burkina Faso

Vize İşlemleri

Burkina Faso

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Burkina Faso Vize Başvuru, Balıkesir

Sevgili Ziyaretçimiz Euroasia Global Visa Services Balıkesir Şubemize Hoş Geldiniz.

Balıkesir şubesi olarak sizler ile Balıkesir’den yapılacak Burkina Faso Vize başvurularına ilişkin süreçleri, güncel evrak listelerini ve daha birçok detaylı bilgiyi paylaşacağımız bu sayfayı hazırladık.

Balıkesir Şubesi olarak Ayvalık, Bandırma, Gönen, Susurluk… Gibi ilçelerimiz başta olmak üzere şubemizin bulunmadığı çevre illerden de yapılacak olan Burkina Faso Vize başvurularını alıyoruz. İlgili il ve ilçelerde ikamet eden ziyaretçilerimiz, Balıkesir ofisimize +90 (266) 225 50 03 telefon numarasından veya balikesir@eagvs.com mail adresimizden yetkili kişilere ulaşıp Burkina Faso vizesi hakkında gerekli desteği alabilirler.

Burkina Faso Vizesi Kimlere Gerekmektedir? - Balıkesir

Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaportlarına sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yolcululukları öncesi Burkina Faso vizesi almaları gerekmektedir. Burkina Faso, ülkeye giriş sırasında vize hizmeti sağlamamaktadır. Burkina Faso’ya seyahat etmeden önce Türkiye’den vizenizi almanız gerektiğini sizlere aktarmak isteriz.

Burkina Faso Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Balıkesir

Burkina Faso Ankara Temsilciliği aracılığıyla kısa süreli ve uzun süreli vize başvurularını kabul etmektedir. Burkina Faso vize başvurularınızda gerekli olacak evrakları Balıkesir şubemize şahsen iletebilir veya kargo yoluyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Balıkesir Şubemiz sizin adınıza Burkina Faso Ankara temsilciliğine başvuru belgelerinizi teslim eder ve vizeniz onaylandığında ikamet ettiğiniz bölgeye vizenizi aynı gün dahilinde kargolayarak gönderir. Seyahat amacınıza, içeriğinize ve sürenize göre alacağınız vize kategorisi farklılık gösterebilmektedir. Size en uygun vize tipini öğrenmek ve detaylı bilgi almak için Balıkesir şubemizin irtibat numaralarından veya mail adresinden bizlerle iletişime geçmeniz önemle rica olunur.

Seyahat Amacına Göre Burkina Faso Vize Türleri:

Seyahat Süresine Göre Burkina Faso Vize Türleri:

 • Tek girişli, İş Amaçlı, 3 aylık Burkina Faso Vizesi,
 • Tek girişli, Turistik, 3 aylık Burkina Faso Vizesi,
 • Çok girişli, 3 aylık Burkina Faso Vizesi, 
 • Çok girişli, 12 aylık Burkina Faso Vizesi, 

Burkina Faso Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2023 - Balıkesir

 • Pasaport ve pasaportun gerekli sayfalarının fotokopisi
 • 2 Adet arka fonu beyaz fotoğraf
 • Burkina Faso’dan davetiye ya da Hotel Rezervasyonu
 • Burkina Faso Vizesi Başvuru Formu

Burkina Faso Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Balıkesir

Burkina Faso Ankara Temsilciği’ nin vizeleri karara bağlama aşaması çeşitli durumlara göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak ortalama bir şekilde  5 - 15 iş günü arasında sonuca bağlanmaktadır. Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubesi olarak vizenizi Ankara Temsilciliğinden teslim alıyor ve ikamet ettiğiniz yere kargo aracılığı ile gönderiyoruz. 

Burkina Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? - Balıkesir

Burkina Faso başvuru formu doldurulması başvuru aşamalarının önemli kısımlarındandır. Eğer başvuru belgesinde eksik bir şey bırakır veya yanlış bir doldurma yaparsanız başvurularınız olumsuz yanıt alabilir. Başvuru formu hakkındaki detayları öğrenmek için Euroasia Global Visa Services Balıkesir Şubemiz ile iletişime geçiniz.

Burkina Faso Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler - Balıkesir

 1. Burkina Faso Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması: Burkina Faso Büyükelçiliği posta yoluyla başvuru kabul etmemektedir. Başvurunuzun Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk departmanına elden direkt teslim edilmesi şarttır. Eğer başvurunuzu Euroasia Global Visa Services Balıkesir Şube’miz aracılığıyla yaptıysanız, sizin Ankara’ya gitmenize gerek kalmadan biz sizlerin yerine belgelerinizi doğrudan teslim ediyoruz.
 2. Burkina Faso Vize Başvurusunun Ankara’dan Yapılması: Burkina Faso vize başvuruları yalnızca Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. Burkina Faso İstanbul Fahri Konsolosluğu yalnızca Burkina Faso vatandaşlarına rehberlik etmektedir. T.C yurttaşlarımız doğrudan Ankara Büyükelçiliğine gitmek zorundadır.
 3. Vize Değerlendirme Süreci: Burkina Faso Büyükelçiliğinin vize değerlendirme süresi çeşitli durumlara göre değişiklik gösterebildiğinden seyahat tarihinize 7 iş günü kala başvurunuzu tamamlamanız şiddetle tavsiye edilir.
 4. Kapıda Vize Uygulaması: Burkina Faso Kapıda Vize uygulaması yapmamaktadır. T.C vatandaşlarının Burkina Faso’ya gitmeden önce vizelerini almaları gerekmektedir.

Balıkesir şubemizden yapacağınız Burkina Faso Vize Başvurularında uzman ekibimize ulaşmak için +90 (266) 225 50 03 telefon numarasını arayabilir, balikesir@eagvs.com mail adresine sorularınızı yazabilirsiniz.

Burkina Faso ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES