x
Gana

Vize İşlemleri

Gana

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 52

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

Gana Vize Başvuru , Konya

Sevgili ziyaretçilerimiz, Konya’dan Gana vize başvurusu gerçekleştirmeniz için Euroasia Global Visa Services Konya şubesi olarak size vize hizmeti sunuyoruz. 
Konya’dan Gana vizesi almak için; Yunak, Selçuklu, Kadınhanı, Ereğli, Çumra, Akşehir, Ahırlı, Bozkır, Çeltik, Emirgazi, Meram, Kulu, Taşkent, Ilgın, Derbent, Güneysınır, Hadim, Karatay, Halkapınar, Tuzlukçu, Beyşehir, Derebucak, <> Yalıhüyük, Sarayönü gibi Konya ilçelerinden ve Konya civarı; Mersin, Eskişehir, Antalya, Ankara, Isparta, Niğde, Afyon, Aksaray il ve ilçelerinden yapacağınız vize başvuruları için Euroasia Global Visa Services Konya şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Uzman kadromuz ve deneyimli ekip arkadaşlarımız sizlere; Gana vize başvurunuzda vize hizmeti sağlayacaktır.
Euroasia Global Visa Services Konya şubemize internetten ulaşmak isteyenler; mail adresimiz olan  konya@eagvs.com üzerinden mail atabilir yahut ofisimiz ile +90 (212) 963 33 52 numaralı telefonumuzu arayarak irtibata geçebilir.

Gana vizesi kimler için gereklidir? - Konya

Gana’ya yapılacak ziyaretinizden önce Gana vizesi almanız gerekir. Gana kapıda vize uygulaması olmayan bir Afrika ülkesidir. 
Türkiye’de yaşayan Hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaportu, diplomatik (Siyah) pasaport, Umuma has (bordo) pasaport sahipleri Gana’ya gerçekleştirecekleri seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir.  Diplomatik pasaport ve Hizmet pasaport sahipleri Gana’ya giriş harcından muaftırlar ancak Gana Ankara büyükelçiliği, uluslararası organizasyonundan gelecek olan nota adı verilen bir davet belgesi almaları gerekir. 
Türkiye’de bulunan Gana konsoloslukları Gana vizesi vermez çünkü Fahri konsoloslukların yetkileri farklıdır. Türkiye’de bulunan Gana konsoloslukları:
 
Dipnot olarak ekleyelim ki Türkiye’de bulunan Gana konsoloslukları akredite olmuş konsolosluklardır. Bulgaristan, Arnavutluk, Bosna Hersek ülke vatandaşları da Gana vizesi alırken yahut Gana vize başvurusu gerçekleştirmek için Türkiye’de bulunan Gana konsolosluğuna başvuru gerçekleştirmesi gerekir.

Gana vizesi için gerekli olan belgeler? - Konya

Euroasia Global Visa Services Konya şubesi olarak Gana’ya girişiniz için gerekli olan belgelerden bahsettik. Gana vize başvurusunda istenilen evraklar, Gana vizesi alma nedeninize göre farklılık gösterir. Gana vize başvurunuzda Gana’ya giriş nedeninize göre alınacak vize türleri şu şekildedir:
Gana ziyaretiniz için alacağınız Gana vizesi turistik ve ticari vize olabilir. Gana vizesini turistik/ticari vize olarak alabileceğiniz gibi uzun süreli kalma gibi bir neden ile de almak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda 12 aylık vize başvurulara kadar üç-altı-dokuz- on iki gibi dönem periyotları barındıran kalma planınız var ise vize ofisimize belirtmeniz halinde, uzmanlarımız tarafından yönlendirileceksiniz.
Ticari vize alınırken; Gana’dan gelmesi gereken davet belgesi önem arz eder. Gana vizesi başvuru işlemeleriniz ülkeyi ziyaret nedeninize ve kalma aralığına bağlıdır. EAGVS Konya şubesi olarak sizleri yönlendirmek ve vize başvurunuzun sorunsuz ilerlemesi bizim görevimizdir.
Gana vize başvurunuz acil bir nedenden dolayı kaynaklanıyor ise ekspres vize için başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Konya şubemizde bulunan uzmanlarımız sizlere ekspres vize konusunda yardımcı olacaktır. Ekspres vize için gerekli olan belgeler:
  • İki adet biyometrik fotoğraf
  • Pasaport
  • Sarıhumma aşı kartı
Ekspres vize Gana’ya acil giriş yapmanızı gerektirecek bir durumda ülkeye hızlı ulaşabilmeniz için duruma özel verilen bir vizedir. Gana vizesi başvurusu için belgelerin eksiksiz toplanması ve vize ofisimize ulaştırılması gerekmektedir.
Gana vize başvuru işlemlerin gerçekleşmesi için ülkeye giriş sebebinizin belirlenmesi büyük önem taşıyor. Ülkeye giriş sebebiniz her ne olursa olsun öncellikle en önemli ayrıntıya dikkat çekelim: Sarı humma aşısı. Sarı humma aşısı olmanız, Afrika ülkelerine giriş yaptığınız süre zarfında hastalık kapmamanız veya herhangi bir hastalık kapmanız durumunda, hastalığı ülkeden çıkartmamanız için önemli. Sarı humma aşısı on yıl geçerlilik gösteren bir aşı. Tabii ki bu aşıyı olmadıysanız ya da on yılı geçmiş bir zaman diliminde sarı humma aşısı olmuşsanız yeniden belirlenen sağlık kuruluşlarında sarı humma aşısı olmanız gerekmektedir. Gana vizesi türünüz ne olursa olsun, kesinlikle sarı humma aşı kartı en önemli belgelerden biri. Bu konuya gerekli hassasiyeti göstermenizi öneririz. 

Gana vize işlemeleri nasıl yapılır? - Konya

Euroasia Global Visa Services Konya şubesi olarak Gana vize başvurunuzu sizler adına gerçekleştiriyoruz. Gana vize başvurusunda bizzat bulunmanıza gerek yoktur. Gana vize işlemlerinizin başlaması için ülkeye giriş nedeninizi belirlemeniz ve de istenilen evrakları eksiksiz toplamanız gerekir. Eksiksiz toplanmış evraklarınızı vize ofisimize ulaştırdığınızda Gana vize başvuru sürecinizi ekip arkadaşlarımız takip eder.
Gana vize başvurunuzun işlem ücretini vize ofisimizden güncel bir şekilde öğrenebilirsiniz.  Vize ofisimize yaptığınız ödemenin içinde danışmanlık ve vize bedeli bulunmaktadır.
Gana vize başvurunuz işleme girdiği zaman vize ofisimizde bulunan profesyonel ekibimiz süreci takip eder. Gana vizeniz çıktığında vize ofisimize ulaşır. Gana vizenizi, vize ofisimizden gelip alabileceğiniz gibi belirttiğiniz adrese kargo ile göndeririz.

Gana vizesi kaç günde çıkar? - Konya

Vize ofisimizde kabul edilen belgeler, vizeye başvuran sizler için işleme alınır ve de işlem süreci takip edilir. Genel şartlarda yedi ila on dört gün arasında çıkan Gana vizesi, konsolosluk yoğunluğuna ve konsolosluk resmî tatillerine göre gün atabilir. Gana elçiliği, Gana’da olan tüm resmî tatillere ve bayramlara göre hareket etmesi gerekmektedir. Bu şartlar altında; vize başvurunuzun sekteye uğramaması adına gitmeyi düşündüğünüz tarihten, on ila on beş gün öncesinden vize işlemlerini başlatmanız vize işlemlerinde bir sorun yaşamamınız ve de ülkede bulunmak istediğiniz tarihin aksamaması için önemli.
Vize başvurunuz yapılıp, vizeniz çıktıktan sonra elinize ulaşması için isterseniz kargo ile verdiğiniz adrese gönderilir. İsterseniz de vize ofisimize gelerek elden de alabilirsiniz. 
Tüm süreci takip etmek ya da yazımızın sonunda bilgi edinmek adına EAGVS Konya vize ofisimizin mail adresi olan konya@eagvs.com üzerinden internet aracılığıyla ya da ofisimizin telefon numarası +90 (212) 963 33 52 ile bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Gana ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';