x
Gana

Vize İşlemleri

Gana

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 52

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Gana Vize İşlemleri, Edirne

Değerli sayfa ziyaretçimiz, Gana vize başvurusu için güncel vize sürecini anlattığımız yazımıza hoş geldiniz! Euroasia Global Visa Services Edirne şubesi olarak sizlere profesyonel ekibimiz ve uzman danışmanlarımız ile vize hizmeti veriyoruz.
Euroasia Global Visa Services Edirne şubesine; Havsa, İpsala, Enez, Erikli, Keşan, Lalapaşa, Merkez, Süloğlu, Uzunköprü Edirne ilçelerinden ulaşabilirsiniz. Edirne çevresinden; Kırklareli, Çanakkale Tekirdağ il ve ilçelerinden, Edirne şubemiz ile Gana vizesi ya da Gana vize başvurusu hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.
Edirne vize ofisimiz ile +90 (212) 963 33 52 numaralı telefonumuzu arayarak ya da mail yoluyla Edirne@eagvs.com  mail adresimiz üzerinden iletişim sağlayabilirsiniz.
EAGVS Edirne vize ofisimizden Gana vize başvurusu için gerekli belgeleri; uzmanlarımızdan öğrenebilir, vize süreci ilerlerken profesyonel ekip arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz

Gana vizesi kimler için gereklidir? - Edirne

Hususi(yeşil) pasaport, Umuma has (bordo) pasaport ve hizmet (gri) pasaport, diplomatik (siyah) pasaport sahipleri için Gana vize başvurusunda bulunmak ve Gana vizesi almak zorunludur.
Gana vize başvurusu için elinizde siyah pasaport veya gri pasaport bulunuyorsa, vize işlemleriniz de Dışişleri Bakanlığı, Büyükelçilik, Uluslararası organizasyonlardan gelecek notaya ihtiyaç vardır.
 
Belgelerin eksiksiz toplanması, pasaportunuzun deforme olmaması gibi unsurlar vize başvuru sürecinizin sorunsuz ilerlemesi için önemlidir. Gana vize başvurusunda, diğer ülkelerin vize süreçlerinde olduğu gibi şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Gana vizesini, Gana’ya seyahatinizi gerçekleştirmeden önce çıkartmanız gerekir. Bunun temel sebebi Gana’da kapıda vize uygulaması olmamasıdır.
Gana vizesi çıkartmak için, Gana’nın akredite olduğu Türkiye’de bulunan Gana konsolosluğuna ulaşmanız gerekmektedir. Akreditasyon sağlanan Bosna Hersek, Arnavutluk, Bulgaristan vatandaşları Türkiye’de bulunan Gana konsolosluğuna, Gana vizesi için başvuruda bulunmaları gerekir. Gana vizesi için Türkiye’den vize ofisimize ulaşabileceğiniz gibi; Bosna Hersek, Bulgaristan, Arnavutluk’tan da vize ofisimize ulaşabilirsiniz. Gana vize başvurusunda bulunmak isteyen Bosna Hersek, Bulgaristan, Arnavutluk’ta yaşayan vatandaşlar vize ofisimiz ile irtibata geçebilir yahut Gana konsolosluklarından bilgi alabilirsiniz.
Türkiye’de üç tane Gana konsolosluğu bulunur. Bunlar;
Gana vize başvuruları Ankara büyükelçiliğine yapılır. Fahri konsolosluklar vize başvurusu kabul etmez ve vize işlemi gerçekleştirmez.

Gana vizesi için gerekli olan belgeler? - Edirne

Gana vizesi almak için belgelerinizi toplamanız ve de Edirne vize ofisimize ulaştırmanız ile başlayan süreç ofisimiz de çalışan uzmanlarımız tarafından takip edilir. Bu süreç belge toplama ile başlar. Gana vizesi için topladığınız belgeler, ülkeye giriş sebebinize göre değişir. Ticari bir sebeple ülkeye giriş yapacaksanız ticari vize almanız gerekmekte ve Ticari Vize için istenen belgeler ile belirli tarihler arasında kısa süreli Gana vize başvurusu için alacağınız Turistik vize belgeleri farklılık gösterir.
Gana vize başvurusunda kullanılacak iki tür vize vardır.
Gana ziyaretiniz uzun süreli olacak ise; Gana vizesi alırken 3-6-9-12 aylık vize çıkartabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Edirne şubesinde bulunan uzmanlarımız sizi Gana vizesi almanız için yönlendirecektir.
Ekspres vize imkânı da sunan Gana, acil bir durumda yahut elçiliğin onay verdiği bir durum için Gana vizenizi ekspres vize olarak çıkartma olanağı sağlar. Ekspres vize için gerekli olan belgeler;
  • İki adet biyometrik fotoğraf
  • Pasaport
  • Sarıhumma aşı kartı fotokopisi 
Gana’ya giriş yapmadan önce diğer Afrika ülkelerinden de istendiği gibi sarıhumma aşısı olmanız istenmektedir. Belirlenmiş sağlık kuruluşlarında olabileceğiniz bu aşı daha önce olmadıysanız gitmeden önce olmanızı öneririz; geçilen on yıl (10) içinde sarıhumma aşısı olduysanız da aşı kartınızı evrakların arasına koymanız gerekmektedir. 
Afrika ülkelerinden herhangi bir hastalık kapmamanız adına olan bu aşı sağlınızı korumanız adına da önemlidir.

Gana vize işlemleri nasıl yapılır? - Edirne

Gana vizenizi; Euroasia Global Visa Services Edirne şubemiz aracılığıyla almaya karar vermeniz akabinde yürütülen süreç şu şekilde ilerler:
Gana vizesi başvuru süreciniz, ofisimizde bulunan uzman danışmanlarımız tarafından yürütülür. Bu süreçte; uzmanlarımız tarafından sizlere hazırlanması gereken evrak listesi ulaştırılır. Sizlerin hazırlaması gereken belgeleri toplamanız halinde; evraklarınızı vize ofisimize mail, kargo yoluyla yollayabilir veya kendiniz elden teslim edebilirsiniz. 
Vize ofisimize gönderdiğiniz evrakları kontrol ederiz. Gana vizesi için istenilen evraklarınız eksiksiz ise işlemlerinize başlanır. 
Gana vize başvurusunda; doldurulması gereken başvuru formu İngilizce olarak doldurulması gerekir.  Başvuru formu hata yapılmadan doldurulmuş, eksik bilgi verilmeden tamamlanmış olmalı. Gana vize başvuru formu için dilerseniz uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. 
Vize başvuru evraklarınızın işleme girmesi için danışmanlık ücretinin ödenmesi gerekir. Ödenen ücret konsolosluk ve danışmanlık ücretinin toplamı kadardır.  Ücret hakkında güncel bilgi almak için ofisimiz ile iletişim sağlayabilirsiniz.
Ekip arkadaşlarımız toplanan belgeleri sizin adınıza konsolosluğa iletir. Gana Vizeniz çıktıktan sonra belirttiğiniz adrese kargo ile iletilir ya da isteğinize bağlı olarak gelip Edirne’de bulunan vize ofisimizden Gana vizenizi alabilirsiniz.
Şahsen gelmenize gerek olmayan Gana vizesi başvuru işlemleri için gereken evrakları sıraladık, en önemli uyarımız ise sarıhumma aşısıdır. 

Gana vizesi kaç günde çıkar? - Edirne

Gana vizesi için herhangi acil bir durum için ihtiyaç duyuyorsanız acil vize olarak da geçen ekspres vize yirmi dört saat ile kırk sekiz saat arasında çıkmaktadır. Danışmanlık şirketimize Gana vizesi başvuru sebebinizi anlattığınızda, uzmanlarımız ekspres vize başvurusunu gerçekleştirir. Bu küçük ayrıntı dışında genel olarak Gana vizesi konsolosluğun tatil günlerine bağlı olarak (aralık ayında noel, kutu toplama ve yılbaşı gibi tatillerde çalışmıyor. Yıl içinde mart ayında paskalya gibi birçok tatil günleri olduğu gibi Türkiye’de ki konsolosluklar da resmî tatiller, milli bayramlar ve dini bayramlarda çalışmıyor.) 5 ila 10 gün arasında çıkacak vizeniz evrakların size ulaşması ve beyanında bulunduğumuz gibi tatillerden dolayı çalışmaması veya konsolosluk yoğunluğuna göre birkaç gün sonrasında gün atarak sizlere ulaşır. Gana vize başvurunuzu, gitmeyi planladığınız tarihten 15-20 gün öncesinde gerçekleştirmeniz önemlidir.
Vizeniz çıktığında başvuru yaptığınız şubemiz Edirne ise sizlere isterseniz kargo yoluyla vizenizi ulaştırırız isterseniz de vizenizi gelip ofisimizden kendiniz alabilirsiniz. Gana vizesi ile ilgili sormak istediğiniz tüm sorular için şirketimize +90 (212) 963 33 52 numaralı telefon hattını arayarak ya da Edirne@eagvs.com üzerinden mail yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Gana ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';