x
Gana

Vize İşlemleri

Gana

Adres

Akdeniz Mah. Cumhuriyet Bulv. No:109 Kat 3 D: 303 Pasaport, Konak, İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 28

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Gana Vize Başvuru, İzmir

Euroasia Global Visa Services, Gana Vizesine İzmir Başvuruları Hakkında 
Değerli ziyaretçilerimiz, Hoş geldiniz,


Ziyaret etmekte olduğunuz sayfamız İzmir’den yapacağınız Gana vize başvurularınızda sizlere daha kolay bir vize başvuru hizmeti sağlamak adına hazırlanmıştır. Sayfamızın devamında Gana vizesi başvuru süreçlerine ve Gana vizesi hakkında en çok merak edilen sorulara ve yanıtlarına ulaşabilirsiniz.


Gana kapı vizesi uygulaması var mı?

Gana kapı vizesi uygulaması yoktur. Gana vizesi Türkiye’deki Gana diplomatik temsilcilikleri aracılığıyla alınabilmektedir. İzmir’da ikamet ediyorsanız evraklarınızı İstanbul ofisimize kargo iletmenizle birlikte vize başvurunuzu sizin adınıza yapmaktayız. Ayrıntılı bilgi için destek hattımızı arayabilirsiniz:  +90 (232) 335 04 28.


Gana için çok girişli vize var mıdır?

Gana için tek girişli vize ve çok girişli vize seçenekleri vardır. Çok girişli vizenin süresi altı aydır. Örneğin; onaylanan başvurular, vizenin verildiği tarihten itibaren altı ay içerisinde Gana'ya sınırsız giriş hakkı tanır. Başvuru sahibine altı (6) ay boyunca Gana'da kalma hakkı tanımaz. Gana'ya her girişte, Gana'da ikamet için verilen süre, Gana Göçmenlik Bakanlığı tarafından genellikle altmış gün olarak kabul edilmektedir.


İzmir’den yapılan Gana vizesi başvuruları kaç günde sonuçlanır?

Gana vizesinin sonuçlanma süresi minimum 5 iş günüdür. Ortalama sonuçlanma süresi 7 ila 10 iş günüdür. 7/10 iş günü öngörülen süreyi ifade etmektedir.  Başvuru sahibinin şahsi durumuna göre değerlendirme süreleri uzayabilmektedir. 


Denizli veya Aydın’da yaşayan kişiler İzmir’den Gana vize başvurusunda bulunabilir mi?

Denizli veya Aydın’da yaşayan kişiler Gana vize başvurularını ikamet ettikleri illerden gerçekleştirebilirler. Denizli, Aydın veya İzmir’in çevre illerinde ikamet ediyorsanız başvurunuzu İzmi ofisimizden de yapabilirsiniz. Ancak Gana vize başvurularında başvuru sahibinin şahsen bulunması şartı aranmadığı için evraklarınızı vakit kaybetmeden İstanbul ofisimize gönderebilirsiniz.Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edi Gana vize başvurunuzu bulunduğunuz ilden evraklarınızı kargo ile göndererek gerçekleştirebilirsiniz.


Sarıhumma aşısı nedir, Gana vize başvurularında yaptırmak zorunlu mudur?


Gana sınırlarını geçecek ziyaretçiler için Sarıhumma aşısı şartı bulunmaktadır. Sarıhumma, Aedes Aegypti sivrisinekleri ile bulaşan akut bir viral enfeksiyondur. Çoğunlukla Afrika’da, Güney Amerika’da ve Karayip Adaları’nda görülür. Sarıhuma tehlikeli bir enfeksiyondur, ancak aşı ile büyük ölçüde önlenebilir bir hastalıktır. Gana’ya gelen dokuz aylıktan büyük bütün ziyaretçiler Gana’ya gelmeden en az on gün önce Sarıhummaya karşı aşı yaptırmaları zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurusundan önce aşı kartlarını vize servisimize diğer evraklarıyla birlikte iletmeleri gerekmektedir. 

Yeşil pasaport sahipleri Gana vizesinden muaf mıdır?

Yeşil (hususi) pasaport sahipleri, Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri ve resmi pasaport sahipleri Gana vizesine tabidir. 


İzmir’den yapılan Gana vize başvurularında başvuru sahibinin İstanbul’a veya Ankara’ya gelmesi gerekir mi?

İzmir’den yapılan başvurularda başvuru sahibinin İstanbul’a veya Ankara’ya gelmesine gerek yoktur.  Gana turist vize veya Gana ticari vize için gerekli evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlayarak ofisimize kargo yoluyla göndermeniz halinde işlemlerinizi başlatmakta ve süreç boyunca sizi bilgilendirmekteyiz.

gana vizesi izmir


Gana ticari vize başvurularında davet belgesi zorunlu mudur?

Gana ticari vize başvurularında davet belgesinin ibraz edilmesi zorunludur. Davet belgesi Gana’daki firmanın antetli kağıdına kaşeli ve imzalı olacak şekilde temin edilmelidir.


Gana ticari vize başvurularında hangi şirket evraklarının ibraz edilmesi gerekmektedir?

Gana ticari vize başvurularında Kuruluş Belgesi (Certificate of incorporation), Gana şirketinin iş faaliyet belgesi (Certificate of commencement), Vergi Beyannamesi belgesinin (Tax statement) ibraz edilmesi zorunludur. 


İzmir’den yapılacak Gana vize başvurularıyla ilgili sorularımı hangi numarayı arayarak sorabilirim?

İzmir’den Gana vizesine başvuru yapacak kişiler Gana vize başvuruları için daha detaylı bilgiye ihtiyaç duyabilir. Gana vize başvuru sahipleri bu durumda +90 (232) 335 04 28 numaralı destek hattımızı mesai saatleri içinde arayabilir, vize başvurularına dair sorularını yetkililerimize yönlendirebilirler. Çağrı Merkezimiz Tüm Türkiye’ye hizmet verirken İzmir merkez ofisimizi arayarak Gana vize başvurularınıza dair sorularınızı yetkililerimize iletebilirsiniz. 


İzmir’den yapılacak Gana vizesi başvurularında hangi mail adresini kullanabilirim?

İzmir’den yapacağınız Gana vize başvurularınızda sorularınızı izmir@eagvs.com e-mail adreslerimize iletebilirsiniz. En kısa sürede Afrika departman yetkililerimiz sizlere geri dönüş yapacaklardır. 


İzmir’den yapılacak Gana vize başvuruları için randevu almak gerekir mi?

İzmir’den Gana vize başvurusu yapacak olan kişilerin başvuru için randevu prosedürü bulunmamaktadır. Gana turist vize veya Gana ticari vize için gerekli evraklarınızı ofisimize iletmeniz halinde işlemlerinize başlamaktayız.


Gana vize ücreti ne kadar?

Gana vize ücreti 120 € + KDV’dir. 2021 yılı içerisinde ücret tarifesi yenilenmiş olabilir. Lütfen güncel ücret bilgisini iletişim hattımızı kullanarak yetkililerimizden alınız. 


İzmir’dan yapılacak Gana vize başvuruları kaç günde çıkar?

İzmir’den yapılacak Gana vize başvurularının sonuçlanma süresi başvuru tarihi sonrası 7-10 iş günüdür. Bu süre ön görülen bir süredir ve kesin değildir. Gana vize başvurunuzu seyahatinizden 15 gün önce yapmanızı öneririz. 


İzmir’den yapılacak Gana vize başvurularında ekspres (hızlı) vize hizmeti var mıdır?

İzmir’den yapılacak Gana vize başvurularında ekspres hizmet vardır. 24 saat saatte sonuçlanan ekspres vize başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için yetkililerimizi arayabilirsiniz. 

 


İzmir’den yapılan Gana vize başvurularında hangi evraklar gerekmektedir?

İzmir’den yapılacak Gana vize başvurularında hazırlamanız gereken evraklar seyahat amacınıza göre değişmektedir. Web sayfamızı dikkatli bir şekilde incelemeniz halinde mesleki durumunuza uygun evrakları bulabilirsiniz. Söz konusu evraklar başvuru sahibinin durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu ve benzeri durumlarda yetkililerimizi arayarak durumunuza göre hazırlayacağınız evrakların bilgisini alabilirsiniz. 


Diplomatik veya Hizmet pasaportuna sahip kişilerden istenen evraklar nelerdir?

4 adet eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu, 4 adet fotoğraf, Gana’da otelde konaklanacaksa, otel bilgileri ve otel rezervasyon belgesi talep edilmektedir. Diplomatik veya Hizmet pasaportuna sahip kişiler başvuru, Dışişleri Bakanlığı, Gana Büyükelçiliği veya Uluslararası Organizasyonlardan alınan nota ile yapılmalıdır. Diplomatik ve hizmet pasaportuna sahip kişilerin Gana vize başvuruları 2 gün içinde sonuçlanmaktadır. 


Türkiye’deki Gana Misyonu’na Türkiye hariç hangi ülkeler akreditedir?

Türkiye’deki Gana diplomatik temsilciliğine Gana hariç Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan ve Kosova akreditedir.


İzmir’den yapılacak Gana vize başvurularında tüm evrakları hazırlamak zorunda mıyım? Eksik belge ile başvuru yapılabilir mi?

Gana vize başvurularınızda belirtilmekte olan tüm evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayarak başvuru yapmalısınız. Eksik belge ile yapılacak Gana vize başvuruları genel anlamda kabul edilmezken bazı durumlarda ise eksik belge ile başvuru yaptığınıza dair dilekçeyi gerekçesiyle birlikte yazabilirsiniz. Bu seçeneği kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Eksiksiz bir başvuru yapmanız başvurunuzun sonuçlanmasını hızlandıracağını hatırlatırız. Eksik evrakla yapılan başvuruların reddedilme ihtimali yüksektir.

gana vizesi izmir

 

 

Gana ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.