x
Gana

Vize İşlemleri

Gana

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 52

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Gana Vize Başvuru , Antalya

Sevgili ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi olarak, Antalya ve Antalya civarından yapacağınız Gana vize başvurunuz için profesyonel ekibimiz ve uzman kadromuz ile sizlere vize hizmeti sunuyoruz.
Gana vize başvurunuzu yapmak için Antalya ilçelerinden; Kumluca, Finike, İbradı, Akseki, Kemer, Elmalı, Kaş, Döşeme altı, Serik, Aksu, Manavgat, Gündoğmuş, Kepez, Murat Paşa yahut Antalya’nın civar illeri olan Mersin, Burdur, Isparta’dan da Gana vize başvurusu için Antalya vize ofisimiz ile irtibata geçerek vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
Gana vize başvurusu gerçekleştirmek ya da Gana vizesi hakkında bilgi almak için Euroasia Global Visa Services Antalya şubesine ulaşabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Antalya şubesinin mail adresine antalya@eagvs.com  e- mail göndererek ya da vize ofisimiz ile +90 (212) 963 33 52 numaralı kurum telefonumuz sayesinde iletişime geçebilirsiniz. 

Gana vizesi kimlere gereklidir? - Antalya

Yeşil pasaport (umuma has), bordo pasaport (hususi), gri pasaport (hizmet), Siyah(diplomatik) pasaport sahiplerinin, Gana’ya gerçekleştirecekleri seyahat için Gana vizesi çıkartmaları gerekmektedir. Siyah ( diplomatik) pasaport sahipleri vize harç ücretinden muaftır. Gana vizesi çıkartmak için Euroasia Global Visa Services Antalya vize ofisimiz ile iletişime geçtiğiniz zaman, uzman kadromuz sizlere yardımcı olacaktır
Gana konsolosluğu, Gana vizesi vermek için Türkiye ile akredite olmuştur. Yetkilendirilmiş olan Türkiye’de bulunan Gana konsolosluğuna, Gana’nın belirlediği ülke vatandaşları Gana vizesi için başvuru gerçekleştirebilir. Gana vize başvurusu için Bulgaristan, Bosna Hersek, Arnavutluk ülke vatandaşları Türkiye üzerinden Gana vize işlemlerini gerçekleştirebilir. 
Gana’nın Türkiye’de yetkilendirdiği konsolosluklar aşağıdaki gibidir.
Gana vize işlemlerini Ankara büyükelçiliğinden yürütebilirken, Fahri konsolosluklarda vize işlemleri gerçekleşmez.

Gana vizesi için gerekli olan belgeler nelerdir? - Antalya

Gana vize başvurusunda ülkeye giriş sebebinizi belirtmeniz gerekir. Belirlenen ziyaret amacına göre iki tip vize bulunmaktadır. Bunlar;
Gana vizesi alma sebebiniz ticari/turistik olsa bile pasaportunuz diplomatik veya yeşil pasaport ise Gana vize başvurusunda büyükelçilik ya da Dışişleri bakanlığından nota alması gerekir.
Gana ekspres vize imkânı sağlayan bir ülke. Gana’ya gitme sebebiniz acil bir durum yüzünden ise ekspres vizeye başvuru yapılması gerekmektedir. Gana Ekspres vize başvurusu için gerekli olan belgeler;
  • İki adet biyometrik fotoğraf
  • Pasaport
  • Sarıhumma aşı kartı
Gana ekspres vizeye başvuruda bulunacaksanız Antalya şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize ofisimizin uzman kadrosu; sizlere, Gana vize başvuru sürecinde yardımcı olacaktır. Gana vize başvuru sürecinde şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Vize işlemlerinizi, sizler adına vize ofisimizde çalışan vize danışmanlarımız sürdürür. Gana vize başvuru işlemlerinizi, Gana seyahatinizden önce başlatmanız gerekir. Gana’da kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır.
Afrika ülkesi olan Gana için en önem arz eden ve tüm belgelerde istenilen sarıhumma aşı kartıdır. Sarıhumma aşısı her duruma karşı, olmanız gereken bir aşı. Ziyaretini gerçekleştirdiğiniz ülkede hastalık riski olması; hastalık kapmamanız için sarıhumma aşısı olmanız gerekmektedir. Sarıhumma aşısı olmanız için, sağlık örgütleri tarafından belirlenen sağlık kuruluşlarını tercih edebilirsiniz. Sarıhumma aşı kartı on yıl geçerlidir. Bu yüzden hiç sarıhumma aşısı olmadıysanız ya da olduğunuz sarıhumma aşısı on yılı geçmiş ise yeniden aşı olmanız gerekmektedir. 

Gana vizesi işlemleri nasıl yapılır? - Antalya

Uzmanlarımız, Gana vizesi için gereken evrak listesini tarafınıza mail yoluyla veya kargo ile iletir. İstenilen evrakları eksiksiz hazırlamanız ve ofisimize ulaştırmanız halinde başlayan Gana vize başvuru süreciniz, Antalya ofisimizde çalışan ve iletişime geçtiğiniz danışmanlarımız tarafından yürütülür. 
Vize işlemlerinizin başlayabilmesi için tarafınıza gönderilen evrak listesinde belirtilen belgeleri hazırlamalısınız. Sizlerden istenilen belgeleri kurumumuza ister kargo ile isterseniz elden ulaştırabilirsiniz, Gana vize başvurusu için topladığınız belgelerde eksiklik olmaması vize sürecini hızlandırır.  Vize ofisimizin, tarafınıza ilettiği evrak listesinde istenilen belgeler, başvuru yapılacak vize türüne göre ayrılır.
Gana vize başvurusu için istenilen belgelere bazı istisnai durumlarda ek belgeler (Gana’dan gelecek davet belgesi, vergi dokümanları vb.) istenmektedir.  
Gana vizesi için kargo ile ya da elden ulaştırdığınız evraklarınızın işleme girmesi için vize ofisimize ödeme yapmanız gerekir.  Antalya vize ofisimize ödemeniz gereken harç ödemesi güncel olarak öğrenmeniz için, vize ofisimiz ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.
Gana vizeniz çıktığında vize ofisimize belirttiğiniz adrese kargo ile teslim edilir; ya da isteğinize bağlı olarak, vize ofisimize gelerek Gana vizenizi kendiniz alabilirsiniz.

Gana vizesi kaç günde çıkar? - Antalya

Gana vizesi için ekspres vizeye başvurduysanız; ekspres vize çıkma süresi, Gana ekspres vize için belirttiğiniz nedeni onaylamaları halinde yirmi dört ila kırk sekiz saat arasında değişmektedir. Klasik bir vize başvurusu ise 5 ila 7 gün arasında sonuçlanır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus; konsolosluk yoğunluğu. Gana Ankara Büyükelçiliği resmî tatiller ve önemli günlerde kapalı olduğu için vizenizin çıkma süresi uzayabilir. Böyle bir sorun yaşamamanız için, yapmanız gereken; seyahat edeceğiniz tarihten en az 20 gün önce vize işlemlerini başlatmak olacaktır. Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi olarak vize sürecinizin sorunsuz ilerlemesi için hizmet veriyoruz.
Gana vizesi için Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi ile irtibata geçmek istiyorsanız; vize ofisimizin +90 (212) 963 33 52 numaralı kurum telefonumuza telefon edebilir ya da mail adresimiz olan antalya@eagvs.com üzerinden mail yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Gana ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES