x
Gana

Vize İşlemleri

Gana

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 52

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Gana Vize Başvuru , Gaziantep

Değerli ziyaretçimiz, EAGVS Gaziantep şubesi olarak Gana vizesi alma sürecinden ve Gana vize başvurusunda izlenen adımlardan bahsettiğimiz yazımıza ve sizler için tasarladığımız web sitemize hoş geldiniz.
Gaziantep üzerinden veya Gaziantep ilçelerinden; Yavuzeli, Nizip, Oğuzeli, Araban, Şahinbey, İslâhiye, Karkamış, Nurdağı ve civar ilçelerden Gana vize başvurusu için Euroasia Global Visa Services ile irtibata geçebilirsiniz. Gaziantep civar illerinden Şanlıurfa, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman Kilis ‘in ilçelerinden de EAGVS Gaziantep vize ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubemiz ile Gana vize işlemleri hakkında bilgi almak yahut Gana vize işlemlerini başlatmak için  +90 (212) 963 33 52 numaralı telefon numaramızdan ofisimiz ile iletişime geçebilir ya da gaziantep@eagvs.com üzerinden mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Gana vizesi kimler için gereklidir? - Gaziantep

Gana vizesi alabilmeniz için Gaziantep şubemize, Gana vizesi almak hakkında sorular sorabilir yahut vize işleminizi başlatabilirsiniz. Gana vizesi çıkartabilmeniz için elinizde bulunan Hususi(yeşil) pasaport, Hizmet (gri) pasaportu, Umuma has (bordo) pasaport, diplomatik (siyah) pasaport sahiplerinin, Gana vize başvurusu gerçekleştirmesi gerekmektedir. 
Gana vize başvurusunda; diplomatik (siyah) pasaport ve Hizmet (yeşil) pasaportu sahipleri için Dışişleri bakanlığı, Uluslararası organizasyon veya Büyükelçilik ’ten alınması gereken nota adı verilen belge gerekmektedir.
Çeşitlerini belirttiğimiz pasaportların hangisine sahip olduğunuz önemli değil, Gana seyahatinizden önce Gana vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Gana vizesi için tarafınızın bizzat bulunmanıza gerek yoktur. Gana vizesi alma sürecinde konsolosluklar ya da elçilikler işin içine girer bunun sebebi de Gana’da kapıda vize uygulaması olmamasıdır. 
Pasaportunuzun eskimemiş olması, vize sürecinde sorun çıkma riskini azaltır. Bu bilgiyi dikkate almanızı, deforme olan pasaport ile vize başvuru reddi yaşandığını unutmamanızı öneririz.
 
Türkiye’de bulunan Gana konsolosluğu akredite bir konsolosluktur. Bu yüzden akreditesi Türkiye’ye verilmiş olan Gana konsolosluğundan -Türkiye dışından- anlaşmalı olan ülke vatandaşları Gana vize başvurusunda bulunabilir.  Bulgaristan, Bosna Hersek, Arnavutluk’ta yaşayan vatandaşlar, Gana vize başvuruları için Türkiye’de bulunan Gana Ankara Büyükelçiliği üzerinden vize alma hakkına sahiptir.
Türkiye’de bulunan Gana konsoloslukları arasında olan fahri konsolosluklar; Gana vize başvuruları işlemleri gerçekleştirmemektedir. Türkiye’de olan konsolosluklar aşağıda ki gibidir.

Gana Vize Başvurusunda Hangi Belgeler Gereklidir? - Gaziantep

Gana vize başvurusunda gereken belgeleri, ülkeye giriş için başvuru yapacağınız vize çeşidi belirler. Gana’ya giriş için alabileceğiniz vize türleri:
Ticari bir amaçla eğer ki ülkeye giriş yapmak istiyorsanız, Gana’dan gelecek davet belgesi, evraklarınıza ek olarak bulunması gereken bir belgedir.  Davet belgesi ve de daha ayrıntılı olarak istenilen evraklar için, EAGVS bünyesinde çalışan uzman kadromuz sizlere yardımcı olacaktır. 
Gana vizesi için ekspres vize seçeneği oluşturan bir ülke. Ekspres vize acil bir durum için Gana’ya giriş yapmanız gerektiği zaman (hastalık, yakın vefatı gibi) başvuru yapabileceğiniz vize türü. Ekspres Gana vizesi için başvuru nedeniniz onaylanması sonucunda, Ekspres vizeniz işleme girer.
Ekspres vize için gerekli olan belgeler;
  • İki adet biyometrik fotoğraf
  • Pasaport
  • Sarı humma aşı kartı
Ekspres vize için gerekli evrakları daha ayrıntılı bir şekilde öğrenmeniz için Gaziantep vize ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 
Gana ülkesine vize başvurusu yaparken sarı humma aşısının istenme sebebine değinmek istiyoruz. Sarı humma aşısı çoğu Afrika ülkesinde vize çıkartılırken istenilen bir aşı, Afrika ülkesinden herhangi bir hastalık kapmamınız için istenilir. Sarı humma aşısının son on yılda yapılmış olması önem taşımaktadır. On yılı geçmiş aşı kartınız varsa ya da daha önce sarı humma aşısı olmamışsanız; belirlenen sağlık kuruluşlarında aşı olabilirsiniz.  

Gana vize başvuru işlemleri nasıl yapılır? - Gaziantep

Euroasia Global Visa Services Gaziantep vize ofisimiz tarafınıza; Gana vizesi için toplanması gereken evrakların listesini size e-mail yoluyla ulaştırırız ya da dilerseniz ofisimize gelerek kendiniz alabilirsiniz.
Tarafınıza ulaşan evrak listesini hazırlayıp ofisimize ulaştırmanız yeterlidir. Gana vize başvuru formunun İngilizce doldurulması gerekir. Başvuru formu için uzmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Gana vize başvuru sürecinde bizzat bulunmanıza gerek yoktur uzmanlarımız sizler adına vize başvurunuzu gerçekleştirir. 
Gana vize başvurunuzu Gaziantep vize ofisimizin bünyesinde bulunan uzman kadromuz yürütür. Gana vizesi için ödemeniz gereken işlem bedelini Gaziantep vize ofisimizden öğrenebilirsiniz. 
 Gana vizeniz çıktığı zaman isterseniz kargo yoluyla belirttiğiniz adrese göndeririz ya da Gana vizenizi ofisimize gelip kendiniz alabilirsiniz.        

Gana Vize Başvurusu Kaç Günde Çıkar? - Gaziantep

 
Uzman danışanlarımızın sizler adına başlattığı Gana vize başvurusu sürecinin son safhası vize başvurunuzun çıkmasıdır. 
Aksilik ile karşılaşmamanız adına; Gana vizesine başvuru için ülkeye giriş tarihinizin tahmini olarak yirmi gün öncesinden vize çıkarma işlemlerini başlatmanız önemlidir. Vize çıkma süresi takribi olarak yedi ila on gün arasında değişiklik gösterir ancak konsolosluk yoğunluğu ve Gana büyükelçiliğinin resmi gün, tatil ve milli bayramlarda çalışmaya ara verebileceği için vize süreniz uzayabilir. Böyle bir risk almamanız adına ya da herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için vize ofisimizde çalışan uzman kadromuz sizlere yardımcı olacaktır. Vize işlemi gerçekleştiğin de vizenizi isterseniz ofisimizden alabilirsiniz isterseniz de kargo ile adresinize yollanabilir.
EAGVS Gaziantep şubemiz ile iletişime geçebilmeniz için gaziantep@eagvs.com mail adresinden, mail atabilir ya da vize ofisimize +90 (212) 963 33 52 numaralı telefon hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Gana ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';