x
Gana

Vize İşlemleri

Gana

Telefon/Faks

+90 (266) 255 50 03

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Gana Vize Başvuru, Balıkesir

Euroasia Global Visa Services, Gana Vizesine Balıkesir Başvuruları Hakkında 
Değerli ziyaretçilerimiz, Hoş geldiniz,


Web sayfamız Balıkesir’den yapacağınız Gana vize başvurularınızda sizlere daha kolay bir vize başvuru hizmeti sağlamak adına hazırlanmıştır. Sayfamızın devamında Gana vizesi başvuru aşamalarına, vize sonuçlanma süresine ve Gana vize ücreti gibi Gana vize başvuruları hakkında en çok merak edilen soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Balıkesir’den yapılan Gana vizesi başvuruları kaç günde sonuçlanır?

Gana vizesinin sonuçlanma süresi minimum 5 iş günüdür. Ortalama sonuçlanma süresi 7 ila 10 iş günüdür. 7/10 iş günü öngörülen süreyi ifade etmektedir.  Başvuru sahibinin şahsi durumuna göre değerlendirme süreleri uzayabilmektedir. 


Bursa ve Çanakkale’de yaşayan kişiler Balikesir’den Gana vize başvurusunda bulunabilir mi?

Bursa, Çanakkale, Yalova gibi Balıkesir’in çevre ilerinde ikamet ediyorsanız Gana vize başvurularınızı ikamet ettiğiniz ilden Balıkesir’e gelmenize gerek kalmaksızın gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edi Gana vize başvurunuzu bulunduğunuz ilden evraklarınızı merkez ofisimize kargo ile göndererek gerçekleştirebilirsiniz.


Gana kapı vizesi uygulaması var mıdır?

Gana kapı vizesi uygulaması yoktur. Gana vizesi Türkiye’deki Gana diplomatik temsilcilikleri aracılığıyla alınabilmektedir. Balikesir’da ikamet ediyorsanız evraklarınızı İstanbul ofisimize kargo iletmenizle birlikte vize başvurunuzu sizin adınıza yapmaktayız. Ayrıntılı bilgi için destek hattımızı arayabilirsiniz: +90 (266) 225 50 03.


Gana için çok girişli vize var mıdır?

Gana için tek girişli vize ve çok girişli vize seçenekleri vardır. Çok girişli vizenin süresi altı aydır. Örneğin; onaylanan başvurular, vizenin verildiği tarihten itibaren altı ay içerisinde Gana'ya sınırsız giriş hakkı tanır. Başvuru sahibine altı (6) ay boyunca Gana'da kalma hakkı tanımaz. Gana'ya her girişte, Gana'da ikamet için verilen süre, Gana Göçmenlik Bakanlığı tarafından genellikle altmış gün olarak kabul edilmektedir.


Sarıhumma aşısı nedir, Gana vize başvurularında yaptırmak zorunlu mudur?

Gana sınırlarını geçecek ziyaretçiler için Sarıhumma aşısı şartı bulunmaktadır. Sarıhumma, Aedes Aegypti sivrisinekleri ile bulaşan akut bir viral enfeksiyondur. Sarıhumma’ya çoğunlukla Afrika’da, Güney Amerika’da ve Karayip Adaları’nda rastlanmaktadır. Sarıhuma tehlikeli bir enfeksiyondur, ancak aşı ile büyük ölçüde önlenebilir bir hastalıktır. Gana’ya gelen dokuz aylıktan büyük bütün ziyaretçiler Gana’ya gelmeden en az on gün önce Sarıhummaya karşı aşı yaptırmaları zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurusundan önce aşı kartlarını vize servisimize diğer evraklarıyla birlikte iletmeleri gerekmektedir. 

balıkesir gana vizesi


Yeşil pasaport sahipleri Gana vizesinden muaf mıdır?

Yeşil (hususi) pasaport sahipleri, Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri ve resmi pasaport sahipleri Gana vizesine tabidir. 

Balıkesir’den yapılan Gana vize başvurularında başvuru sahibinin İstanbul’a veya Ankara’ya gelmesi gerekir mi?

Balıkesir’den yapılan başvurularda başvuru sahibinin İstanbul’a veya Ankara’ya gelmesine gerek yoktur. Gana turist vize veya Gana ticari vize için gerekli evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlayarak ofisimize kargo yoluyla göndermeniz halinde işlemlerinizi başlatmakta ve süreç boyunca sizi bilgilendirmekteyiz.

Gana ticari vize başvurularında davet belgesi zorunlu mudur?

Gana ticari vize başvurularında davet belgesinin ibraz edilmesi zorunludur. Davet belgesi Gana’daki firmanın antetli kağıdına kaşeli ve imzalı olacak şekilde temin edilmelidir. Davet belgesi e-mail olarak temin edilebilir. 

Gana ticari vize başvurularında hangi şirket evraklarının ibraz edilmesi gerekmektedir?

Gana ticari vize başvurularında Kuruluş Belgesi (Certifikate of incorporation), Gana şirketinin iş faaliyet belgesi (Certifikate of commencement), Vergi Beyannamesi belgesinin (Tax statement) ibraz edilmesi zorunludur. 

Balıkesir’den yapılacak Gana vize başvurularıyla ilgili sorularımı hangi numarayı arayarak sorabilirim?

Balıkesir’dan Gana vizesine başvuru yapacak kişiler Gana vize başvuruları için daha detaylı bilgiye ihtiyaç duyabilir. Gana vize başvuru sahipleri bu durumda +90 (266) 225 50 03 numaralı destek hattımızı mesai saatleri içinde arayabilir, vize başvurularına dair sorularını yetkililerimize yönlendirebilirler. Çağrı Merkezimiz Tüm Türkiye’ye hizmet verirken Balikesir merkez ofisimizi arayarak Gana vize başvurularınıza dair sorularınızı yetkililerimize iletebilirsiniz. 

Balıkesir’den yapılacak Gana vizesi başvurularında hangi mail adresini kullanabilirim?

Balıkesir’den yapacağınız Gana vize başvurularınızda sorularınızı balıkesir@eagvs.com e-mail adreslerimize iletebilirsiniz. En kısa sürede Afrika departman yetkililerimiz sizlere geri dönüş yapacak, sorularınızı yanıtlayacaktır.

Balıkesir’den yapılacak Gana vize başvuruları için randevu almak gerekir mi?

Gana vize başvurularında randevu zorunluluğu yoktur.


Gana vize ücreti ne kadar?

Gana vize ücreti 120 € + KDV’dir. 2021 yılı içerisinde ücret tarifesi yenilenmiş olabilir. Lütfen güncel ücret bilgisini iletişim hattımızı kullanarak yetkililerimizden alınız. 


Balıkesir’den yapılacak Gana vize başvuruları kaç günde çıkar?

Balıkesir’dan yapılacak Gana vize başvurularının sonuçlanma süresi başvuru tarihi sonrası 7-10 iş günüdür. Bu süre ön görülen bir süredir ve kesin değildir. Gana vize başvurunuzu seyahatinizden 15 gün önce yapmanızı öneririz. 


Balıkesir’den yapılacak Gana vize başvurularında ekspres (hızlı) vize hizmeti var mıdır?

Balıkesir’dan yapılacak Gana vize başvurularında ekspres hizmet vardır. 24 saat saatte sonuçlanan ekspres vize başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için yetkililerimizi arayabilirsiniz. 


Balıkesir’den yapılan Gana vize başvurularında hangi evraklar gerekmektedir?

Balıkesir’den yapılacak Gana vize başvurularında hazırlamanız gereken evraklar seyahat amacınıza göre değişmektedir. Web sayfamızı dikkatli bir şekilde incelemeniz halinde mesleki durumunuza uygun evrakları bulabilirsiniz. Söz konusu evraklar başvuru sahibinin durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu ve benzeri durumlarda yetkililerimizi arayarak durumunuza göre hazırlayacağınız evrakların bilgisini alabilirsiniz. 


Diplomatik veya Hizmet pasaportuna sahip kişilerden istenen evraklar nelerdir?

4 adet eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu, 4 adet fotoğraf, Gana’da otelde konaklanacaksa, konaklanacak otel bilgileri ve otel rezervasyon belgesi talep edilmektedir. Diplomatik veya Hizmet pasaportuna sahip kişiler başvuru, Dışişleri Bakanlığı, Büyükelçilik veya Uluslararası Organizasyonlardan alınan nota ile yapılmalıdır. Diplomatik ve hizmet pasaportuna sahip kişilerin Gana vize başvuruları 2 gün içinde sonuçlanmaktadır. Diplomatik pasaport hamilleri vize harç ücretinden muaftır. 


Türkiye’deki Gana Misyonu’na Türkiye hariç hangi ülkeler akreditedir?

Türkiye’deki Gana diplomatik temsilciliğine Gana hariç Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan ve Kosova akreditedir.


Gana tek girişli vize ve çok girişli vize süreleri ne kadardır?

  • Tek Girişli Turist Vizesi-Verildiği tarihten itibaren 3 ay içerisinde kullanılmalıdır.
  • Tek Girişli Ticari Vize-Verildiği tarihten itibaren 3 ay içerisinde kullanılmalıdır.
  • Üç (3) Aylık Çoklu Giriş Vizesi
  • Altı (6) Aylık Çoklu Giriş Vizesi
  • Oniki (12) Aylık Çoklu Giriş Vizesi


Ekspres vize başvuru ücreti ne kadardır?

48 saat içerisinde sonuçlanan Gana ekspres vize başvuru ücreti talep ettiğiniz vize süresine göre belirlenen ücretin iki katıdır.

balıkesir gana vizesi

 

Gana ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.