x
 • Gana Vizesi Çeşitleri

  Gana Vizesi Çeşitleri

  Kısa süreli seyahatler için alabileceğiniz Gana vizesi çeşitleri; turistik vize, aile ziyareti vizesi ve ticari vizedir. Ayrıca Acil durumlarda Gana vizelerinizi 24 saatte alabilirsiniz.

 • Gana'ya Kapıda Vize Var mı?

  Gana'ya Kapıda Vize Var mı?

  Gana vizelerinizi Türkiye'den alarak seyahat planlaması yapınız.

Gana Vize Başvuru Sahiplerinin Dikkatine!

Acil seyahatlerinizde Gana vizelerinizi 24 saatte alabiliyorsunuz. Ayrıca kısa süre içerisinde Gana'ya sık seyahat gerçekleştirecekseniz Gana kısa ve uzun süreli vizeler, Gana tek ve çok girişli vizelerinizi alabilirsiniz.

Daha detaylı bilgiler için +90 (212) 963 33 52 nolu numaradan bizleri arayabilir veya help@eagvs.com e posta hesabımızı kullanabilirsiniz.

Gana Vizesi

Gana Vize İşlemleri

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services’e Hoş geldiniz…

Gana ile Türkiye arasında vize muafiyeti bulunmadığından bu ülkeye turistik, ticari, çalışma ve transit amaçlı seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Gana Vizesi almaları zorunludur. Ayrıca Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan ve Kosova vatandaşı olanlar ya da söz konusu ülkelerin birinde yasal oturma izni belgesine sahip olanlar da Gana vizesine Türkiye’den başvuru yapabilmektedirler.
Talep etmeniz halinde Gana vizelerinizi Euroasia GVS aracılığıyla başvuru sırasında şahsen gelmenize gerek kalmadan alabilirsiniz. Çalışma koşullarımız hakkında yetkililerimizden ücretsiz bilgilendirme maili talep edebilirsiniz.

Gana Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Gana Devleti, Yeşil Pasaport sahiplerinden de vize talep etmektedir. Gana’ya seyahat edecek Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Yalnızca Diplomatik pasaport sahipleri vize harç ücretinden muaftır. Diplomatik ve Hizmet pasaportu sahipleri başvuru işlemlerini, Dışişleri Bakanlığı, Büyükelçilik veya Uluslararası Organizasyonlardan alınan nota ile yapılmalıdır. 

Gana Vize Çeşitleri 

Türkiye’deki Gana diplomatik temsilciliklerinin yetki alanı sınırlaması olmadığından vize servisimiz +90 (212) 963 33 52 aracılığıyla şahsen gitmenize gerek kalmadan ikamet ettiğiniz şehirden Gana vizesine başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Gana vize başvuruları üzerine hizmet veren bir kurumdur. Yetkililerimizden hazırlamanız gereken evrak listesini öğrenip, bunları kargo yoluyla size en yakın ofisimize gönderdiğinizde yetkilimiz sizin adınıza başvurunuzu gerçekleştirecek, vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu istediğiniz adrese kargo ile gönderecektir.
Gana vizesi için gerekli evraklar vize türüne, giriş sayısına ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli Gana vizeleri; Turistik, Ticari, Aile Ziyaret ve Eğitim vizesi olarak kategorize edilebilir.

Ayrıca Gana Büyükelçiliği veya Gana Konsolosluğu’ndan tek ve çok girişli Gana vizesi alınabilir. Çoklu giriş vizesi 3-6 ve 12 aylık olarak verilmektedir. Çok girişli Gana vizeniz onaylandığı tarihten itibaren vize süreniz içerisinde (3-6-12 ay)  Gana’ya sınırsız giriş hakkı kazanmış olursunuz. Örneğin çok girişli Gana vizesi başvuru sahibine 6 ay süresince Gana’da kalma hakkı tanımaz. Gana'ya her girişte, Göçmenlik Bakanlığı tarafından ikamet için verilen süre 60 gündür.

Gana Vizesi Ücreti 2023

2023 yılı Gana vizesi ücreti 125 €’dur. Konsolosluk harcı, vize ücreti ve vize servisimiz hizmet bedeli dahildir. Gana Konsolosluğunun 2023 yılı vize ücretleri seyahatinizin süresine ve giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Gana Vizeleri Tek girişli turistik vize, tek girişlik iş vizesi, 3 aylık çoklu giriş vizesi, 6 aylık çoklu giriş vizesi, 12 aylık çoklu giriş vizesi ve ekspres vizelerin ücretleri farklıdır. Hızlı Gana vizesi ücretleri normal ücretlerin iki katı olarak hesaplanır. Vizeniz onaylanmasa bile vize ücretleri geri iade edilemez.

Öte yandan Gana vize başvuru işlem ücretlerine ek olarak banka işletim ücretleri de eklenmektedir bilgilerinize sunarız.

gana vizesi

Gana Vizesi Gerekli Evraklar

Gana vizesi başvurularında hazırlanması gereken evraklar Turistik, Ticari, Aile ziyaret vizesinin türüne göre değişmektedir. Başvuru için en önemli evrakların başında Gana Vize Başvuru Formu gelmektedir. Bu form İngilizce olarak, 4 adet ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Form doldurulurken eksik ve yanlış bilgi verilmemelidir. Doğru olmayan bilgiler ve eksik doldurulan formlarla yapılan başvuruların Gana Büyükelçiliği ve Gana Konsolosluğu tarafından geçersiz sayıldığını unutmayınız.

Gana vize başvurusunu 10 yıldan daha eski olan pasaportla yapmamaya özen gösterin. Çünkü eski pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Ayrıca Gana vizesinin basılabilmesi için 
Gana vize başvurularını değerlendirip sonuca bağlama yetkisi sadece Ankara’daki Gana Büyükelçiliği ve İstanbul’daki Gana Konsolosluğu’ndadır. Bu iki diplomatik temsilciliğin bölge ayrımı yoktur. Bu yüzden Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyor olursanız olun Gana vizesine başvuru yapmak için evraklarınızı size en yakın ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Yetkilimiz evraklarınızı inceleyerek sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Gana vizesi 2022 güncel evrak listesini istemek ve Euroasia Global Visa Services yetkilimizle iletişime geçmek için help@eagvs.com veya ask@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Gana Vize Başvuru Formu

Gana vize başvuru formu Gana Konsolosluğu tarafından başvuru sahibini tanımaya yönelik olarak hazırlanan resmi bir belgedir. Vize başvuru formu gerçeğe uygun bilgilerle eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Bu formda beyan ettiğiniz bilgileri başvuru sırasında sunacağınız belgelerle ispat etmelisiniz. Vermiş olduğunuz bilgilerde her hangi bir hata çıktığında başvurunuz iptal edilebileceği gibi Gana yasalarınca ceza da alabilirsiniz.

Gana vize başvuru formu, İngilizce olarak okunaklı ve büyük harfle doldurulmalıdır. Gana temsilciliklerinin istediği ebatlardaki biometrik fotoğrafınızı kutucuğa yapıştırıp, formu imzalayarak doldurma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu arada vize yetkilileri forma atılan imza ile başvuru evraklarındaki imzanın aynı olmasına özen göstermektedir. Bu nedenle, aynı şekilde atılmış imzalar kullanmaya özen göstermenizi tavsiye ederiz. Gana vizesi başvuru formunun doldurulması hususunda yetkililerimizden destek alabilirsiniz. 

5 Adımda Gana Vizesi

 • Başvuru formunuzu doldurun: Gana vizesi başvuru için ilk aşama başvuru formunun doldurulmasıdır. Büyük harflerle ve tükenmez kalemle doldurulması gereken formdaki yazıların okunaklı olmasına özen gösteriniz. Formda beyan ettiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Aksi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanabileceği gibi işlem sürenizde uzayabilir. Yetkilimizle iletişime geçtiğinizde başvuru formunun doldurulması konusunda danışmanlık alabilirsiniz.
 •  Evraklarınızı kargo ile ofisimize gönderin: Başvuru formunu doldurduktan sonra sıra Gana vizesi için gerekli evrakların hazırlanmasına geliyor. Yetkilimizle görüşüp evrak listesini öğrendikten sonra belgelerinizi hazırlayıp, size en yakın Euroasia Global Visa Services ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınız eline ulaşır ulaşmaz kontrollerini sağlayıp sizi bilgilendirecektir. Eğer evraklarınız arasında eksik ve hatalı olanlar varsa bunları düzeltmenizi isteyecektir. Hatalı evraklarınızın vizenizin reddedilmesine neden olabileceğini unutmayınız.
 • Vize ücretinizi ödeyin: Yetkilimiz Gana vizesi başvurunuzu yapmadan önce vize ücretinin ödenmesi ve makbuzun başvuru dosyanıza konulması gerekiyor. Vize ücretiyle ilgili yetkilimiz size bir bilgilendirme maili gönderecektir. Belirtilen tutar, vize ücreti, konsolosluk harcı ve bizim servis bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretini banka hesabımıza gönderebilirsiniz.
 • Başvurunuzu gerçekleştiriyoruz: Gana vize başvurularını değerlendirme ve karar verme yetkisi Ankara’daki Gana Büyükelçiliği’dir. Bu iki temsilciliğinde bölge ayrımı olmadığından Türkiye’nin tüm illerinden ofislerimize evraklarınızı gönderdiğinizde sizin gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzu yetkilimiz yapacaktır.
 • Pasaportunuzu adresinize gönderiyoruz: Gana vizeniz onaylandıktan sonra pasaportunuzu ilgili temsilcilikten (Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Konsolosluğu) yetkilimiz tarafından teslim alınır ve kargo aracılığıyla belirtmiş olduğunuz adrese gönderilir. Pasaportunuz elinize ulaştığında Gana vizenizin basılı olduğu sayfayı dikkatlice kontrol edin. Eğer adınız, soyadınız, fotoğrafınız ya da vizenizin başlangıç ve bitiş tarihlerinde bir yanlışlık varsa zaman geçirmeden Gana Konsolosluk yetkililerini aramanızı tavsiye ederiz.

Gana Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gana vizeleri ortalama 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru sahibinin şahsi durumuna bağlı olarak elçiliğin veya konsolosluğun yapacağı incelemelere göre uzayabilir. Acil durumlarda Gana vizelerinizi 2021 yılında ekspres vize seçeneğiyle 24 saatte alabilirsiniz. Söz konusu süre randevu tarihinden sonraki 24 saati kapsamaktadır. Ancak Gana vize başvurularının sonuçlanma süresi, evraklarınızın tamamlanması ve vize yetkililerinin ek evrak istemesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Eğer vizeniz değerlendirme aşamasında iken vize yetkilisi ek evrak talep ederse işlem süreniz uzayacaktır. Gana devleti ve Türkiye’nin resmi tatil ve özel günlerinde Gana Büyükelçiliği ve Gana Fahri Konsolosluğu kapalı olacağından vizeleriniz geç sonuçlanabilir. Gana vizenizin seyahat tarihinize yetişebilmesi için en az 10 gün önceden başvurunuzu gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Hızlı Gana Vizesi (Ekspres Gana Vizesi)

Eğer Gana’ya acil seyahat etmeniz gereken bir durumla karşı karşıya kalırsanız, (Bir yakınızın vefatı veya hastalığı gibi) Hızlı Gana Vizesine (Ekspres Vize) başvurusu yapabilirsiniz. Normalde vizelerin sonuca bağlanması bir aksilik olmadığı zaman 3-5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak Hızlı Gana vizesi 24 saat içinde onaylanmaktadır. Hızlı Gana vizesi için Pasaport, 2 adet biometrik fotoğraf ve sarı humma aşı kartı fotokopisi gereklidir. Ekspres Gana vizesi ücretlerinin normal vize ücretlerinin iki katı olduğunu unutmayınız.

Gana Vize Reddi

Gana vize başvurularında evrakların eksiksiz ve doğru olması vizenin olumlu sonuçlanmasına büyük bir etkendir. Ancak yinede  Gana Büyükelçiliği ve Gana Konsolosluğu vize yetkilileri başvuru evraklarınızı veya seyahat gerekçenizi yeterli görmeyip vizenize red verebilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yeniden başvuru yapmanızın önünde yasal bir engel yoktur. Ayrıca Gana Konsolosluğu hakkında yasal işlem başlatabilmek için Gana Mahkemelerine başvuru yapabilirsiniz.

Vizeniz Onaylandıktan Sonra Gana’ya Giriş

Gana vizesi alan kişilerin seyahate çıkmadan önce mutlaka yaptırması gereken aşılar vardır. Onların başında da Sarıhumma aşısı gelmektedir. Sarıhumma, Aedes Aegypti sivrisinekleri ile bulaşan akut viral bir enfeksiyondur. Afrika’da, Güney Amerika’da ve Karayip Adaları’nda görülen bu salgın hastalığın bulaşma riski bulunan ülkelerden biri de Gana’dır. Sarıhumma’yı tedavi edici tıbbi müdahale henüz bulunamamıştır, ancak  aşı ile büyük ölçüde önlenebilmektedir. Bu nedenle 9 aylıktan büyük bütün ziyaretçilerin Gana’ya seyahat etmeden en az 10 gün önce Sarıhumma aşısı yaptırması gerekmektedir. Eğer başvuru sahibi daha önceden aşı yaptırmış ise aşı tarihi Gana’ya geliş tarihinden önce en fazla 10 yıl olmalıdır.  Seyahatiniz sırasında sınır polisi sorabileceğinden aşı kartınızı , otel rezervasyonu ve geliş gidiş uçak biletlerinizi yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Gana Vizesi Başvuru Bölgeleri

Gana Büyükelçiliği’nin bölge ayrımı yoktur. Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin vizenizi ikamet ettiğiniz ilden alabilirsiniz. Aşağıda Eurosia GVS ofislerimizin bulunduğu iller yer almaktadır. Evraklarınızı dilerseniz İstanbul merkez ofisimize kargo ile gönderebilir veya ikamet ettiğiniz ile en yakın ofisimizi ziyaret ederek teslim edebilirsiniz. 

Gana Vizesi İstanbul

Gana vize başvurularını değerlendirme yetkisi olan temsilciliklerden biri  İstanbul Gana Konsolosluğu’dur. İstanbul, Sakarya, Çanakkale, İzmit, Düzce, Adapazarı ve Kocaeli’nde ikamet edenlerin yanı sıra Türkiye’nin dört yanındaki şehirlerde yaşayanlar Gana vizesi için evraklarını İstanbul ofisimize gönderebilir. Ancak İstanbul dışındaki şehirlerden yapılan başvurularda evraklar kargo ile gönderileceğinden işlem süresi biraz uzun sürebilir. Yetkilimizle iletişime geçmek için help@eagvs.com veya ask@eagvs.com adresimize mail göndermeniz yeterli olacaktır.

Gana Vizesi Ankara

Gana vizesine Ankara ofisimiz aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. Ankara’nın çevre illerinde (Eskişehir,Kırıkkale,Yozgat, Nevşehir) ikamet ediyorsanız da başvurunuzu Ankara ofisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Yetkilimiz evrakların kontrollerini sağladıktan sonra başvuru sahibinin şahsen gelmesine gerek kalmadan Gana vize başvurusunu gerçekleştirebilmektedir. Gana vize başvuruları için 2022 güncel evrak listesi ve vize prosedürüyle ilgili detaylı bilgi için  +90 (212) 963 33 52 hatlı numaramızı arayabilir veya ankara@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz. 

Gana Vizesi Bursa

Bursa, Balıkesir, Bilecik gibi illerde ikamet ediyorsanız ve Gana vizesine başvuru yapmak istiyorsanız gerekli evraklarınızı hazırlayıp Bursa’daki ofisimize şahsen iletebilir veya merkez ofisimize kargo ile gönderebilirsiniz. Bursa’dan Gana vize işlemleriyle ilgili detaylı bilgi için  +90 (212) 963 33 52 hatlı numaramızı arayıp yetkilimiz ile görüşebilir, sorularınızı bursa@eagvs.com mail adresimize iletebilirsiniz. 

Gana Vizesi İzmir

İzmir veya Muğla, AydınManisa, Denizli, Uşak ve Burdur gibi çevre illerde ikamet ediyorsanız evraklarını hazırlayıp İzmir’deki ofisimize iletebilirsiniz. Yetkilimiz başvuru sahibinin şahsen gelmesine gerek kalmadan Gana vizesi İzmir başvurusunu gerçekleştirecektir. Gana vizesi 2022 evrak listesi ile ilgili bilgi almak için +90 (212) 963 33 52 hatlı numaramızı arayabilir ya da izmir@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Gana Vizesi Antalya

Antalya, Isparta veya Karaman’da ikamet ediyor ve Gana vizesine başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızı Antalya’daki ofisimize gönderebilirsiniz. Gana vizesi 2021 güncel evrak listesi ve vize prosedürü ile ilgili detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 33 52 hatlı numaramızı arayabilir veya antalya@eagvs.com adresimize sorularınızı yazılı olarak iletebilirsiniz. Maillerinize yetkililerimiz en kısa sürede geri dönüş yapacaklardır. 

Gana Vizesi Adana

Gana vizesine Adana’dan veya Adana’nın çevre illerinden (Osmaniye, Mersin, Hatay, Antakya) başvuru yapmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey Euroasia Global Visa Services’in Adana’daki ofisine belgelerinizi göndermektedir. Yetkililerimiz sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu yapacaktır. Gana vize işlemleriyle ilgili detaylı bilgi için +90 (212) 963 33 52 hatlı numaramızı arayabilir veya adana@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

UYARILAR

 • Gana vize işlemlerine eski, yırtık ve yıpranmış pasaportlarla başvuru yapmayınız. Eğer pasaportunuz 10 yıllıktan eski ise mutlaka değiştirin. Aksi takdirde Gana Büyükelçiliği ya da Gana Konsolosluğu vize başvurunuzu kabul etmeyebilir.
 • Gana yasalarına göre, akli dengesi yerinde olmayan kişiler, tıbbi personel tarafından sağlığı bozuk olduğu belirlenen kişiler, güvenlik riski taşıdığı düşünülen kişiler, hakkında geçerli bir sınır dışı emri olan kişiler ve suçluların iadesi hakkındaki 1960 tarihli yasaya göre cezalandırılmış kişiler Gana vize başvurusu yapamamaktadır.
 • Gana’ya gidecek olan medya personelleri ve gazeteciler de vizeye tabidir. Bu kişilere başvuruları sırasında akreditasyon belgesi verilmektedir. Bu nedenle Medya personelleri ve gazeteciler Gana vize başvurularını en az 2 hafta önceden yapmalıdır.
2022 güncel evrak listesi ve vize prosedürü hakkında detaylı bilgi için +90 (212) 963 33 52 hatlı merkez ofisimizi arayabilir, ücretsiz Gana vizesi bilgilendirme e-maili talep edebilirsiniz.

Gana ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';