x
Gana

Vize İşlemleri

Gana

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 52

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Gana Vize Başvuru , Kayseri

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Kayseri şubesi olarak uzman vize danışmanlarımız ile sizlere Gana vizesi alırken yardımcı olmak ve Gana vize başvuru sürecinizin sorunsuz ilerlemesi için hizmet vermekteyiz.
Gana vize başvurunuz için Kayseri vize ofisimize Kayseri ilçeleri olan; Özvatan, Felahiye, Hacılar, Yeşilhisar, İncesu, Pınarbaşı, Yahyalı, Talas, Melikgazi, Akkışla, Sarız, Kocasinan, Develi, Tomarzalı, Bünyan’dan ulaşabilirsiniz. Nevşehir, Yozgat, Sivas, Tokat’tan da Gana vizesine başvuru için Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz, vize ofisimize Kayseri@eagvs.com mail adresimize mail atarak ya da +90 (212) 963 33 52 telefon numaramızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Gana vizesi kimler için gereklidir? - Kayseri

Yeşil pasaport (hususi pasaport), diplomatik pasaport (siyah pasaport), bordo pasaport (umuma has pasaport) sahiplerinin Gana’ya giriş için Gana vize başvurusu yapması gerekmektedir. 
Diplomatik (siyah) pasaport ve Hizmet (gri) pasaport sahiplerinin Dışişleri bakanlığı, uluslararası organizasyonlardan veya büyükelçilikten gelecek olan nota adı verilen belgeyi alması gerekir.
Türkiye’de bulunan Gana Ankara Büyükelçiliği yetkilendirilmiş bir konsolosluktur. Türkiye’de bulunan Gana konsolosluğundan Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan ülke vatandaşları da Gana vizesi alabilir. Akredite olan ülke vatandaşları Gana vize başvurusu için Kayseri şubemizi arayabilirsiniz. 
Türkiye’de bulunan Gana konsoloslukları aşağıda belirtilmiştir ancak Fahri konsolosluklar Gana vize işlemleri ile ilgilenmemektedir.
 

Gana vizesi için gerekli olan belgeler? - Kayseri

Gana vizesini, Gana’ya giriş yapmadan önce belgelerinizi toparlayarak çıkartmanız gerekmektedir. Gana kapıda vize uygulaması olmayan ülkeler arasındadır. Gana ziyaretinizde sorun yaşamamınız için Kayseri vize ofisimizde bulunan vize uzmanlarımız size yardımcı olacaktır. Gana’ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahatinizin türü vize başvurunuzu etkiler. Seyahat türünüze göre Gana vizeleri ikiye ayrılır:
 
Gana’ya ziyaret sebebinizi belirledikten sonra belgelerinizi vize türünüze göre değişiklik gösterir. İstenilen evrakları vize ofisimizden ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
 Acil bir durum (hastalık, vefat) için Gana’ya giriş yapacak iseniz Ekspres vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ekspres vize için gereken belgeler şu şekildedir:
 
  • İki adet biyometrik fotoğraf
  • Pasaport
  • Sarıhumma aşı kartı 
Gana ekspres vize başvurunuz için ekip arkadaşlarımız sizlere yardım edecektir. Gana Ekspres vize başvuru nedeninizin onaylanması gerekir. 
Sarı humma aşısı bu belgeler arasında en dikkate alınması gereken ve Gana hükümetinin de önem verdiği bir belge. Afrika’da ki hastalıklara yakalanmamanız ve de bunu ülkenize taşıma ihtimalinizin yanı sıra, çoğu ülkede olamayan bir hastalığın kötü sonuçlar doğurmaması adına sarı humma aşısını belirlenen sağlık kuruluşlarında aşı olmanız gerekmektedir.  On yıl ki periyotta eğer sarı humma aşısı olduysanız aşı kartınızı evraklara eklemeniz yeterlidir.

Gana vizesi başvurusu nasıl yapılır? - Kayseri

Gana vizenizi Euroasia Global Visa Services Kayseri şubesi aracılığı ile aldığınız zaman vize süreciniz şu şekilde ilerler:
Gana vize başvurunuz için istenilen evrak listesinde ki evrakları eksiksiz toplamanız gerekir. Toplamış olduğunuz evrakları, Euroasia Global Visa Services Kayseri vize ofisimize iletmeniz halinde evraklarınızın işlemi başlar. Gana vize başvurusunda şahsınızın bulunmasına gerek yoktur. Vize ofisimizde bulunan uzmanlarımız sizler adına Gana vize başvurunuzu gerçekleştirir. Gana vize başvurunuzda eksik belgeniz var ise vize ofisimiz sizinle iletişime geçerek eksik evraklarınızı yeniden göndermenizi ister. Eksik evrak veya deforme olmuş pasaport vb. unsurlar vize sürecinizi yavaşlatır.
Gana vizesi için güncel olarak hesaplanan bir vize çıkartma ücreti bulunmaktadır. Ücret için gerekli bilgileri vize ofisimizden öğrenebilirsiniz. 
Gana vizeniz için gereken evrakları ve Gana vize başvurunuzu sizin adınıza konsolosluğa iletiriz. Gana vizeniz çıktığı zaman; Gana vizenizi, vize ofisimize gelerek alabilirsiniz isterseniz de vize ofisimize belirttiğiniz adrese kargo ile göndeririz.

Gana vizesi kaç günde çıkar? - Kayseri

Kayseri Gana fahri konsolosluğu şehirde mevcut ancak Gana vizesi, Gana Büyükelçiliğinden alınabiliyor. Gana vizesi diğer vizeler gibi konsolosluk yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Gana, ülkesinde ki tatilleri, resmi bayramları diğer ülkelerde ki Gana konsolosluklarına da resmî tatiller ve bayramlar olarak geçtiği için vizenizin çıkma süresi değişebilir. Hiçbir aksilik çıkmamasını sağlamak adına; vize almak için, ülkeye giriş yapmak istediğiniz tarihten en az 20(yirmi) ila 25(yirmi beş) gün öncesinde işlemleriniz için başvuru yapmanız sorun çıkmaması için önemlidir. Genel olarak 7-10 gün (yedi ila on gün) arasında çıkan Gana vizesi, ekspres vize başvurunuz ise otuz altı ila kırk sekiz saat arasında değişerek çıkıyor. 
Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemiz ile iletişime geçmek isterseniz iletişim bilgilerimiz; e-mail adresimize kayseri@eagvs.com üzerinden mail atabilir ya da +90 (212) 963 33 52 elefon numaramızı arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Gana ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.