x
Gana

Vize İşlemleri

Gana

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (212) 963 33 52

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Gana Vize Başvuru , Ankara

Değerli ziyaretçimiz; Euroasia Global Visa Services Ankara şubesi bünyesinde bulunan vize uzmanlarımız, Gana vize başvurunuzda size yardımcı olacaktır. Gana vizesi için Ankara’da bulunan vize ofisimiz ile irtibata geçerek daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
 
Euroasia Global Visa Services Ankara şubesinde bulunan vize danışmanlarımıza sorularınızı iletmek için; e-mail adresimiz ankara@eagvs.com üzerinden e-posta ile vize ofisimize ulaşabilir ya da +90 (212) 963 33 52 numaralı kurum telefonumuz ile Ankara şubemize ulaşabilirsiniz.
Euroasia Global Visa Services Ankara şubemize başta Ankara ve Mamak olmak üzere; Evren, Kalecik, Ayaş, Kızılcahamam, Şereflikoçhisar, Elmadağ, Beypazarı, Çubuk, Polatlı, Gölbaşı, Altındağ, Pursaklar, Etimesgut, Sincan, Mamak, Çankaya, Yenimahalle, Keçiören, Güdül, Çamlıdere, Nallıhan, Bala, Akyurt, Haymana gibi ilçelerinden ulaşabilirken; Bolu, Çankırı, Eskişehir, Sakarya, Afyonkarahisar, Kırşehir, Konya, Kırıkkale gibi çevre illerden de Gana vizesi için Euroasia Global Visa Services Ankara şubesi vize temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz. 

Gana Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Ankara

Gana vize başvurusunda bulunurken vizeye tabii tutulduğunuz pasaportlar; hizmet (gri) pasaportu, hususi (Yeşil) pasaport, diplomatik (Siyah) pasaport ya da Umuma mahsus (bordo) pasaportlardır. Hangi pasaport türüne sahip olduğunuzun önemi olmadan Gana vizesi için vizeye tabii tutulursunuz. Diplomatik pasaport sahipleri ve yeşil pasaport sahipleri için Gana vizesi çıkartılırken NATO adı verilen belge istenir. NATO belgesi bir çeşit davet belgesidir. 
Gana’ya giriş gerçekleştirmeden önce Gana vize başvurusunda bulunmuş ve Gana vizenizi almış olmanız gerekir. Gana kapıda vize uygulaması olmayan bir ülkedir.
Türkiye’de bulunan Gana konsolosluğu, akredite sağlanan ülkeler için Gana vizesi vermektedir. Bosna Hersek, Arnavutluk, Bulgaristan ülkelerinde Gana konsolosluğu yoktur. Bosna Hersek, Bulgaristan, Arnavutluk ülke vatandaşları da Türkiye’de bulunan Gana konsolosluğu üzerinden Gana vizesi almalılardır.
Türkiye'de bulunan konsolosluklardır. Fahri konsolosluklara Gana vizesi başvuru işlemi gerçekleştiremezsiniz.
Gana vizesi almak için başvuru yaptığınız vize ofisimiz, sizlere daha ayrıntılı bir şekilde bilgi vererek yardımcı olacaklardır.

Gana vizesi için gerekli olan belgeler nelerdir? - Ankara

Gana vize başvurusunda gereken belgeleri sizlere mail yoluyla yahut kargo ile iletiriz. Gana vize başvurusunda bulunabilmeniz için Gana’ya giriş sebebinizi vize danışmanlarımıza iletmeniz gerekir. Gana vizesi almak için başvuruda bulunmanız gereken vize çeşitleri;
Olarak ikiye ayrılmaktadır. Gana vizesi için istenilen belgeler, vize türüne göre değişkenlik gösterir. 
Vize türü kadar önemli olan diğer bir husus; Gana’da uzun süreli kalmanızı gerektirecek bir nedeniniz var ise 3-6-9-12 aylık periyotlarda vize alma hakkınız bulunmaktadır. Uzman kadromuzun sizler adına yapacağı Gana vize başvurusu için; Gana ziyaret sebebinizi danışmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. 

Gana vizesi işlemleri nasıl yapılır? - Ankara

Gana vize başvurusu için Euroasia Global Visa Services Ankara şubesinden, tarafınıza evrak listesi gönderilir. Gereken belgeleri hazırlamanız ve vize ofisimize kargo yoluyla yahut elden teslim ile iletmeniz halinde Gana vize başvuru işlemlerinizi başlatırız.
Vize uzmanlarımız sizin adınıza Gana vizesi başvurusunda bulunmadan önce, Gana vizesi için gereken belgeleri kargo yolu ile uzmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. Vize uzmanlarımız tarafından adınıza Gana vizesi başvurusu yapılırken Konsolosluğa gitmeniz gerek yoktur. Vize uzmanlarımız tüm işlemi sizin adınıza gerçekleştirecek herhangi bir belge eksikliği ya da hatalı belgeye rastlandığı an tarafınıza geri dönüşte bulunacaklardır. 
Vize işlemleri başlarken evraklarınızın eksiksiz toplanması; toplanılan evrakların tarafımıza eksiksiz ve deforme olmamış bir şekilde ulaştırmanız önemlidir. Toplamış olduğunuz, Gana vizesi için istenilen evrak listesi alacağınız vizeye göre şekillenir.
 
Ülkeye giriş nedeninizi uzmanlarımıza iletmenizin sonucunda, toplanması gereken evrak listesi tarafınıza iletilir. Sizden istenilen ticari/turistik evrakların, vize ofisimiz tarafından işleme alınması için harç bedeli ödemeniz gerekmektedir. Güncel harç bedeli için vize ofisimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Vize ofisimize ödediğiniz harç danışmanlık bedeli dâhil olarak hesaplanır.
Gana vize başvurusunda istenilen evraklar arasında en önemli evrak Sarıhumma aşı kartıdır. Sarıhumma aşısını olmanız ve aşı kartınızı evraklara eklemeniz gerekmektedir. Sarıhumma aşısı neredeyse tüm Afrika ülkelerine girişte istenilen aşıdır ve sarıhumma aşısının yapılması sağlığınız açısından da önemlidir. Sağlık örgütlerinin belirledikleri sağlık kuruluşlarına giderek, on yıl boyunca geçerliliği olan sarıhumma aşısını olabilirsiniz.
Gana’ya giriş sebebiniz acil bir durum (yakın vefatı, hastalık vb…) ise ekspres vizeye başvuru yapmanız gerekmektedir. Acil durumunuzu belirtmeniz halinde, Gana vize sürecinin hızlanması için daha farklı evraklar istenebilir. Danışmanlarımızdan ekspres vize bilgisi almak için vize ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Gana vizesi kaç günde çıkar? - Ankara

Gana vize başvurusu için evraklarınızın konsolosluğa iletilmesinin ardından, Gana vizesinin çıkma işlemi gerçekleşir. Gana vizesinin çıkma süresi, konsolosluklara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Tüm evrakların eksiksiz toplanması Ankara Gana Büyükelçiliğine yollanması ile arasında geçen süre zarfı konsolosluk yoğunluğuna göre değişir. Gana vize işlemlerinizi, ülkeye giriş tarihinizden en az 20 gün önce başlatmanız gerekmektedir.
 
Gana vize başvurusunun gerçekleştiği Gana Büyükelçiliği; Gana resmî tatilleri, ülkelerinde olan izin günlerinde ve de milli bayramlarında çalışmaz. Genel olarak 5 ila 10 içinde çıkan Gana vizesi çıktığında ise, tarafınızın isteğinize bağlı elden yahut kargo ile birlikte belirttiğiniz adrese gönderilir. 
Gana vizesi almak için ekspres vizeye başvuruda bulunmuşsanız, Gana ekspres vize çıkma süresi ise yirmi dört saat ila kırk sekiz saat arasında cevaplanır. 
 
Gana vizesi alma hakkında sorunuz var ise ya da Gana vize başvurusunda bulunmak isterseniz; EAGVS Ankara şubemizin mail adresi ankara@eagvs.com üzerinden mail atabilir veya +90 (212) 963 33 52 numaralı telefon hattımızı arayarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Gana ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';