x
 • Hindistan ve Nepal Turist Vizesi Başvuruları

  Hindistan ve Nepal Turist Vizesi Başvuruları

  Hindistan ve Nepal turistik seyahatleriniz için ve hızlı vize başvurunuz için bizi arayabilir, Hindistan ve Nepal vize bilgilerini sayfamıza tıklayarak görüntüleyebilirsiniz...

  Devamı
 • İş Görüşmesi Müşteri Ziyareti ve Toplantı Vizesi

  İş Görüşmesi Müşteri Ziyareti ve Toplantı Vizesi

  Hindistan'a iş görüşmesi ve toplantı amacıyla yapacağınız seyahatler için yapacağınız vize başvurularınız için bizi arayabilirsiniz...

  Devamı
 • Hindistan Konferans Vizesi

  Hindistan Konferans Vizesi

  Hindistan kpnferans vize başvurusu, konferans katılım belgesi ve daha fazlası için sayfamızı ziyaret edebilir veya destek hattımıza bağlanarak sorularınızı yetkililerimize yöneltebilirsiniz...

  Devamı

Hindistan Vize Randevusu

Değerli ziyaretçilerimiz, Hoş Geldiniz…

Sayfamızın devamında Hindistan vizesi başvuru adımları, gerekli evraklar, vize ücreti hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.
Hindistan vizesi için biyometrik parmak izi uygulaması zorunlu prosedürdür. Daha önce Hindistan vizesi için parmak izi vermiş olsanız dahi güncel başvuruda biyometri işleminin tekrarlanmasını talep etmektedir. Bu nedenle başvuru merkezinde şahsen bulunmanız gerekecektir. Hindistan Konsolosluğunun içerisinde yapılacak tüm işlemlerde operasyon yetkilimiz size eşlik edecektir. 
Hindistan vizelerinin kaç günlük ve kaç girişli olacağı, seyahat türüne ve seyahat sıklığına göre değişiklik gösterebilir. Hindistan turist vizesi, 6 aylık, tek girişli veya çok girişli olarak verilmektedir. Hindistan ticari vizesi ise ilk başvuruda 6 aylık çok girişli verilebiliyor. Kişi daha sonra yine Hindistan ticari vize başvurusu yaparsa bu kez 1 yıllık çok girişli vize alma imkânı olmaktadır. Hindistan Turistik ve Ticari vizelerinde vize 6 aydan daha fazla bir süre için geçerli olsa bile Hindistan’da en fazla kalış süresi 6 aydır. Çok girişli turist vizesiyle Hindistan’a gidişlerde iki seyahat arasında 2 ay olması gerekmektedir.
Hindistan vize işlemleri; online randevu alınması, başvuru formunun online olarak doldurulması, evrakların hazırlanması, parmak izi verilmesi gibi uzun bir prosedürü kapsıyor. Euroasia GVS olarak tüm bu süreçlerde yanınızda olmakta ve işlemlerinizin takibini sağlamaktayız.
Hindistan vize başvurularında bölge ayrımı bulunmaktadır. Hindistan Büyükelçiliği ve Hindistan Başkonsolosluğu yetki alanına giren listelerini sayfamızın devamında görüntüleyebilirsiniz. Hindistan vizesi için biyometrik parmak izi uygulaması yalnızca İstanbul ve Ankara'da gerçekleştirilebilmektedir.
Parmak izi taramasının gerçekelştirildiği randevu tarihi sonrasındaki ortalama 1 gün içinde işlem sonuçlandırılmaktadır.  

hindistan vize işlemleri

Hindistan Vizesi Online Başvuru

Hindistan vize işlemlerini başlatabilmek için kişinin online başvuru yapması ve randevu alması gerekmektedir. Online başvuru sırasında Hindistan Vize Başvuru formunu İngilizce olarak ve büyük harflerle doldurmanız istenecektir. Formu doldurduktan sonra 5x5 cm ölçülerinden biometrik fotoğrafınızı elektronik sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Bu işlemleri tamamlamanızın ardından randevu gününü kendiniz seçebilirsiniz. Sistem randevu saatini otomatik olarak belirleyecektir. Ancak Hindistan Büyükelçiliği ve Hindistan Başkonsolosluğu yoğunluk nedeniyle online başvurularda randevuyu ileri tarihlere verebilmektedir.

Hindistan online vize başvuru formunun doldurulması konusunda vize servisimiz yetkilileri destek sağlamaktadırlar. Online başvurunuz sırasında vakit kaybetmek ve erken tarihe randevu alabilmek için Euroasia GVS yetkilimizle iletişime geçebilirsiniz. Yetkilimiz en erken sürede randevunuzu ayarlayacaktır. Sizin yapmanız gereken tek şey randevu günü Büyükelçilik veya Konsolosluğa gidip parmak izinizi vermektir. Randevu günününüzde operasyon yetkilimiz size eşlik edecektir.

Online Hindistan vize başvuru formu, İngilizce olarak doldurulmaktadır. Bu form vize yetkilisinin başvuru sahibi hakkında bilgi sahibi olmasını sağladığından bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Form doldurulurken yapılacak yazım hataları bile vize başvurunuzun kabul edilmemesine neden olabilir. Yanlışlık çıkmaması için formunuzu dikkatlice kontrol ediniz. Yine aynı şekilde forma yazacağınız bilgilerin doğruluğunu tespit etmek için vize yetkilisi belge sunmanızı isteyebilir. Kötü bir sürprizle karşılaşmamak için bilgileriniz doğru olduğundan emin olunuz. 

Hindistan Vizesi Parmak İzi Uygulaması

Hindistan devleti, güvenlik nedeniyle 2013 yılında vize başvurularında biometrik parmak izi uygulamasına geçmiştir. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen Büyükelçilik ve Başkonsolosluğa gelmesi gerekmektedir. Daha önce parmak izi vermiş olması başvuru sahibine hiçbir muafiyet hakkı tanımaz. Her vize başvurusunda parmak izi verilmesi zorunludur. Hindistan vize başvuru sahiplerinim parmak izi verme işlemi için randevu alması gerekmektedir. Randevular online başvuru sırasında alınmaktadır. Hindistan Büyükelçiliği ve Hindistan Başkonsolosluğu yoğunluk durumuna göre 2-7 iş günü sonrasına randevu verebilmektedir. Başvuru sahibi randevu günü konsolosluğa giderek biometrik parmak izini verir. 70 yaş üzeri başvuru sahiplerinin ise parmak izi vermek için gelmesine gerek yoktur. Euroasia Global Visa Services ofisimizden danışmanlık aldığınız takdirde yetkilimiz sizi konsolosluğa girişinizde karşılayacak ve parmak izi işlemleriniz tamamlanıncaya kadar size eşlik edecektir.

Hindistan Vizesi Başvuru Bölgeleri

Hindistan Vizesi Ankara

İstanbul Başkonsolosluğunun yetki alanının dışında kalan tüm iller Ankara Büyükelçiliğinin yetki alanına girmektedir.

Hindistan Vizesi İstanbul

İstanbul Hindistan Başkonsolosluğundan başvurusu yapılabilecek iller; Aydın, Balıkesir, Bursa, Canakkale, Denizli, Edirne, Istanbul, Kirklareli, Kocaeli, Manisa, Mugla, Sakarya, Tekirdag, Yalova

Hindistan Vizesi Nereden Alınır?

Yetkilimiz, evraklarınızın hazırlanması, online randevunuzun alınması ve online başvuru formunuzun doldurulması aşamasında size yardımcı olacaktır. Ayrıca konsolosluğa parmak izi vermeye gittiğinizde her hangi bir problemle karşılaşmamanız için yetkilimiz size eşlik edecek, vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu adresinize kargo yoluyla gönderecektir. Bunun için yapmanız gereken tek şey evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlayıp size en yakın ofisimize kargo aracılığıyla ya da şahsen gelerek bırakmaktır

Hindistan vize başvurularında karar verme yetkisi yalnızca Ankara Hindistan Büyükelçiliği ve İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu’ndadır. Bu iki diplomatik temsilciliğin bölge ayrımı vardır. Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Manisa, Muğla, Tekirdağ, Yalova gibi şehirlerde ikamet edenler vize başvurularını İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu’na yapabilir. Bu iller dışında ikamet edenler ise Ankara Hindistan Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunabilirler.

Euroasia GVS yetkilimizle help@eagvs.com adresimizden iletişime geçerek vize başvurunuzu hangi temsilcilikten yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2023

Hindistan vizesi için gerekli evraklar vize türüne ve başvuru sahibinin mesleki özelliklerine göre farklılık gösterebilir.

Hindistan vize türleri şöyle kategorize edilebilir; Turist Vizesi, Ticari Vize, Konferans Vizesi, Çalışma Vizesi, Transit Vize, Öğrenci Vizesi, Giriş Vizesi, Araştırmacı Vizesi, Gazeteci Vizesi, Tedavi Amaçlı Vize/ Refakatçi Vizesi, Pakistan Vatandaşları İçin Vize, Bangladeş Vatandaşları için vize.

Yazımızın devamında Hindistan vizesi için gerekli evraklarla ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ancak mesleki durumunuza göre 2023 yılı güncel evrak listesini istemek için help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizle iletişime geçebilirsiniz. Vize için gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde sunulması vizenizin kısa sürede sonuçlanmasını ve ret olma riskinin azalmasını sağlayağını hatırlatırız.

hindistan vizesi

Hindistan vizesi için başvuru sahibinin seyahat bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaportunun olması gerekir. Başvuru sahibi varsa eski pasaportlarını da dosyasına eklemelidir. 5x5 ebatlarında, güncel tarihli 2 adet biometrik fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, Nüfus Müdürlüğü’nden alınmış ıslak imzalı ve kaşeli İkametgâh, uçak bileti ve otel rezervasyonu ve son 3 aya ait ıslak imzalı ve kaşeli banka hesap dökümü gerekli evraklar arasında yer almaktadır.

Hindistan Ticari Vize başvurularında ise ‘Registration Certificate’ denilen ‘Kuruluş Belgesi’, ve ‘ithalat – ihracat yapmak için alınan belge’, ‘ticaret alanıyla ilgili alınan belge’ veya ‘Ticari Kayıt Belgesi’ sunulmalıdır. Başvurularda bu belgelerden birinin sunulması yeterlidir. Bunun  yanı sıra başvuru sahibi çalıştığı şirketin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben yazılmış ve Hindistan seyahatinin amacı, tarihleri ve masrafların nasıl karşılanacağını belirten bir Vize Talep Dilekçesi ibraz etmelidir. Çalışan ve işverenlerden ayrıca iş yeri evrakları (Vergi Levhası,faaliyet belgesi, imza sirküleri, sicil gazete fotokopisi) ve maaş bordroları da talep edilmektedir. Konsolosluğa sunacağınız bu evrakların eski tarihli olmamasına özen gösteriniz. Türkiye’de oturum izni bulunan yabancılar ise Hindistan vize başvurularında ikametgâh izni asıllarını yanlarında bulundurmalıdır.

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli ikametleri bulunan yabancıların Hindistan vize başvuruları başvuru ile aynı gün ya da en az 2 işi günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İkâmet izni bulunmayan yabancıların başvurularının sonuçlanması ise en az 3-4 iş gününü bulmaktadır. Ancak bu süreler İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu ve Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nin resmi tatilleri ve yoğunluğuna göre değişmektedir.

Ayrıca vize görüşmeleri sırasında yetkili ek evrak talep ederse vize başvurunuz daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Hindistan seyahatinizi planladığınız tarihte vizenizin elinizde olmasını istiyorsanız seyahatinizden en az 20 gün önce başvuru işlemlerinizi başlatmanızı tavsiye ederiz.

Hindistan Vize Ücreti 2023

Hindistan vize ücreti başvuru yapılacak vize kategorisine, vize çeşidine (çok girişli, tek girişli) ve vize süresine göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacınıza ve sürenize göre ödemeniz gereken ücret bilgisini öğrenmek için help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizle iletişime geçebilirsiniz. Euroasia Global Visa Services yetkilimiz size ücret bilgilerinin yer aldığı bir mail gönderecektir. Bu mailde belirtilen tutar, vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve bizim hizmet bedelimizi kapsamaktadır.
Hindistan Vizesi Reddi

Hindistan vize başvurularını değerlendirme yetkisi sadece Hindistan Büyükelçiliği ve İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu’ndadır. Vizenizin kesin olarak onaylanacağının garantisi yoktur. Vize yetkilisi evraklarınızdaki eksiklik, banka hesaplarınızın yetersiz olması ya da vize süreniz bittiğinde ülkenize döneceğinize ikna olmadığı için vizenizi onaylamayabilir. Hindistan Konsolosluğu ve Hindistan Büyükelçiliği ret ile sonuçlanmış vizelerin harç bedellerini iade etmez. Ancak başvuru sahibinin itiraz etme hakkı vardır. Başvuru dosyanızdaki eksiklikleri giderdikten sonra ret kararına itiraz edebilirsiniz.

Uyarılar

 • Hindistan Vize başvurularında pasaportun 10 yıldan eski olmaması ve en 2 boş sayfasının bulunması gerekir. Eski tarihli pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmez.
 • Uzun süreli Hindistan vizesi ile Hindistan’a çalışma, iş görüşmesi yapma, akademik araştırma yapma amacıyla giden kişilerin eşi ve bakmakla yükümlü olduğu aile fertlerine, vize sahibinin vize süresi kadar Hindistan Giriş Vizesi (turist vizesi değil) verilebilmektedir.
 • Dünyanın en büyük ikinci nüfusuna sahip ülkesi Hindistan, 2013 Şubat ayından bu yana ülkeye seyahat edecek Türk vatandaşlarına vize uygulamaya başlamıştır. Buna göre, Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hindistan seyahatleri öncesi vize almaları gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri ise vizeden muaftır.
 • Hindistan vizenizin onaylanmış olması ülkeye girişinizi garanti etmez. Hindistan'a giriş yetkisini sınır polisi vermektedir. 
 • Hindistan Konsolosluğu vize yetkilisinin gerekli gördüğü takdirde ek evrak isteme yetkisi olduğunu unutmayınız.
Mesleksel durumunuza uygun güncel evrak listesi, vize ücreti ve daha fazlası için bizi arayınız.

hindistan vizesi

Hindistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Hindistan Vize Randevu
S. Mısırlı 11/12/18, 10:39 Cevabı Görüntüle
hindistana gitmek istiyorum
öğrenciyim, turizm amaçlı gideceğim. vize randevusu ve işlemler hakkında bilgi almak istiyorum
Hindistan Vize Reddi 2020
İ. Alemdar 22/11/18, 23:36 Cevabı Görüntüle
sayın ilgili 2018 haziran ayında turistik amaçlı hindistan'a gittim geçtiğimiz eylülde tekrar gitmek istedim vize başvurum reddedildi daha doğrusu başvuruyu hiç almadılar tekrar turist olarak gidemezmişim ne yapmam lazım??