x
Hindistan

Vize İşlemleri

Hindistan

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 05

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

Hindistan Vize Başvuru, Adana

Euroasia Hindistan Vize Başvuru, Adana Şubemize Hoş Geldiniz,

Dünya’nın en kalabalık 2. ülkesi olan Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi olup ünlü Tac Mahal bu bölgede yer almaktadır. Hindistan farklı kültürü ve eşsiz yoga deneyimlerini sizlere sunabilen etnik yapısı ve merak uyandıran dokusuyla ziyaretçisini kendine çekmektedir.

Hindistan’a seyahat etmek isteyenler için işlemleriniz hakkında genel fikrinizi geliştirmek adına vize alımına dair ipuçlarını barındıran kısa bir yazı hazırladık. Hindistan Vize Başvuru, Adana şubemizin detaylandırdığı bu sayfa dışında vize işlemleriniz konusunda müşteri temsilcimize  +90 (322) 245 01 05 çağrı merkezimiz aracılığıyla ya da adana@eagvs.com mail adresinden ulaşabilir ve istediğiniz ülke ile alakalı destek alabilirsiniz.

Hindistan’a ziyaret eden kişilerin gidiş amaçları genellikle farklılık göstermektedir. Bir yoga programına katılabilir, arkadaşınızı ziyaret edebilir ya da konferans katılımcısı olabilirsiniz. Ancak her gidiş amacının farklı vize işlemleri bulunmaktadır ve vizenizin onaylanması için bu vize türünüze uygun olarak başvurunuzu tamamlamanız son derece önemlidir. Hindistan Vize Başvuru, Adana ofisimize ulaşarak vize kategoriniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hindistan Turistik Vize

Hindistan Turistik vize başvurusu yapacak kişilerin gidiş amacının kısa süreli gezi, aile arkadaş ziyareti ya da yoga katılımcısı olması gerekmektedir. Yani gidiş amacınız aslında gezi amaçlı ve kısa süreli ise sizin başvuru yapmanız gereken vize türü Turistik vizedir.

Hindistan randevu sistemi ile çalışmaktadır ancak ikamet ettiğiniz bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Türkiye’de Ankara ve İstanbul olmak üzere iki Hindistan konsolosluğu bulunur ve konsolosluğun kuralları çerçevesinde başvurular bu merkezlerden yapılabilir. Adana ve çevresinde ikamet eden kişiler de vize hususunda desteğimizi almak için bize ulaşabilirler. Ankara Hindistan Konsolosluğu yetki bölgesini kapsayan diğer bölge illeri; Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Hatay, İçel, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Osmaniye, Mardin, Kilis, Malatya’dır.

Hindistan turistik vize başvuru ücreti harç ve başvuru ücreti turistik vize için 160 Dolar civarındadır. Vİze ücreti ziyaret süresi ve kategori değişikliğine göre hesaplanacaktır. Hindistan konsolosluğu genel olarak 1 iş günü içerisinde 3 ay tek girişli olarak vize vermektedir.

Hindistan vize başvuru esnasında parmak izi vermeniz gerekmektedir bu nedenle başvuru esnasında kişinin de Konsoloslukta bulunması gerekir. Ancak Hindistan Vize Başvuru, Adana müşteri temsilciniz sizlere eşlik edecek ve parmak izi sürecinde sizi yönlendireceklerdir.

Hindistan Turistik Vize Gerekli Evraklar

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Pasaport  (ziyaretiniz sonrası en az 6 ay geçerli, varsa eski pasaportlar)
  • 2 adet Biometrik fotoğraf (5X5 cm boyutlarında, güncel, fon beyaz) 
  • Nüfus Müdürlüğünden alınmış İkametgâh kaşe ve imzalı olmalıdır
  • Vadesiz Şahsi Banka Hesap Dökümü (güncel 3 aylık extre, en az 2.500 Türk Lirası bakiyesi olan, kaşe ve imzalı)
  • Otel ve Uçak Rezervasyonu (ofislerimizden temin edebilirsiniz)

Hindistan turistik vize başvurusu için evraklarınızı hazırlayıp online başvuru formunu doldurarak randevu almalısınız. Hindistan Vize Başvuru, Adana müşteri temsilcinize evraklarınızı ulaştırmanız durumunda sizler adına online formunuzu doldurarak randevu işlemlerinizi başlatacaklardır. Online form ve evraklar arasında tutarlılık olması vizenizin olumlu sonuçlanması için oldukça önemlidir. Formda yer alan bilgiler evraklar ile destekleyici olmalıdır.

Hindistan Ticari Vize

Hindistan’a iş toplantısına katılmak isteyen, firma eğitim programı ya da toplantılara dahil olmak isteyen yolcuların Hindistan ticari vize başvurusu yapması gerekmektedir.

Hindistan ticari vize için evrak listesini Euroasia Hindistan Vize Başvuru, Adana şubemizden müşteri temsilcinizden talep edebilirsiniz. Ticari vize başvurusu için en önemli evrak Hindistan’a ticari amaçla gideceğiniz firmadan gelmesi gereken "Certificate of Incorporation" , "Certificate of importer/exporter code" , "Chamber of Commerce Registration" veya "Promotion Council Registration"belgelerden birinin başvuru evraklarınız arasında olmasıdır. Bu belgelerden biri olmadan ticari vize başvurusunda bulunamazsınız.

Hindistan’daki firmadan davet mektubunuzun da olması gerekir. Davet mektubunun içerisinde gidiş dönüş tarihiniz ve seyahat amacınız mutlaka yer almalıdır. Tüm bu belgeler mail yoluyla size Hindistan’daki firma üzerinden ulaşmalıdır ıslak imzalı olma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Hindistan Ticari Vize Diğer Evraklar

Hindistan’a ticari vize başvurusunda bulunacak kişilerin tüm vize işlemleri için ödemesi gereken tutar 180 Dolar’dır. Belgelerinizi hazırladıktan sonra müşteri temsilciniz evraklarınızın kontrolü, online form ve randevu aşamasında kontrolü dahil sürecin doğru işlemesi için sizlere profesyonel olarak hizmet destek verecektir.

Hindistan genel olarak tek girişli vize vermektedir ancak ticari olarak gidecek olan kişiler davetiyelerinde çok girişli ibaresini bulundurarak talep edebilirler. Çok girişli vize için Hindistan Vize Başvuru, Adana müşteri temsilciniz davetiyenizi inceleyecek ve size gerekli yönlendirmeyi sağlayacaktır.

Ticari vize başvurusunda bulunacak kişilerin parmak izine gelmesi gerekmektedir. Daha önce parmak izi vermiş olsanız bile tekrar başvuru yaparken parmak izi vermeniz gereklidir. Ticari vize işlemleriniz için parmak izi vermenizden itibaren 1 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Hindistan’da uzun süreli çalışacak olan kişiler ticari vize başvurusu yapmamalıdır, çalışma vizesi farklı bir vize türüdür. Hindistan Vize Başvuru, Adana ofisimizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hindistan E-vize

Hindistan E-vize başvurusu yabancı uyruklu pasaport sahiplerinin gezi, aile arkadaş ziyareti, yoga programı gibi kısa süreli seyahat amacı olan başvurabileceği vize türüdür. Hangi yabancı pasaport sahiplerinin elektronik vizeden yararlanabildiğini öğrenmek için Hindistan Vize Başvuru, Adana müşteri temsilciniz ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz. Hindistan elektronik vizesi sonuçlanma süresi 3 iş günüdür.

Hindistan vize başvurunuzu seyahat tarihinizden 90 gün öncesine kadar yapabilirsiniz. Evrak düzenlemesinde hata yapmamalısınız. Örneğin;  daha önceden Hindistan’a seyahat etmiş olmanız ancak vize görselinizin olmaması durumunda Hindistan formunda bunu belirtmeniz sizi riske sokabilir. Bu gibi durumlarla vize durumunuzu riske atmamak adına profesyonel destek almanız önerilir.

Seyahat tarihinizi planladıktan sonra Hindistan E-vize başvuru süreci için Hindistan Vize Başvuru, Adana müşteri temsilcinizden destek alabilirsiniz. Tüm dünya ülkeleri için sizlere seve seve destek olacağız.

Hindistan Konferans Vizesi

Hindistan’a konferans ya da seminere katılacak olan kişilerin yetkili birimlerden izin aldığına dair belgeler ve konferans katılım belgesi ile başvuru yapabileceği vize türüdür.

Hindistan Gemici Vizesi

Gemi adamı cüzdanı olan ve gemiye katılacak olan kişilerin gemici vizesine başvuru yapması gerekmektedir. Vize başvuru ücreti 80 Dolar’dır.

Euroasia Hindistan Vize Başvuru, Adana Ofisi

Telefon

+90 (322) 245 01 05

E-Posta

adana@eagvs.com 

Hindistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';